Реальна задача в наші дні - посадка перцю на розсаду на Уралі: як і коли садити, всі нюанси

Ще зовсім недавно вирощування розсади перцю на Уралі в незахищеному грунті, було щось з області фантастики. Але тепер, це стало можливо, хоч і непросто.

Сучасні сорти і гібриди, спеціально виведені селекціонерами для таких територій, дозволяють це зробити. Детальніше в нашій статті.

Тема сьогоднішньої статті - перець: посадка на розсаду на Уралі, коли садити?

Коли садять перець на розсаду на Уралі?

Перець рослина теплолюбна, і встигає визрівати тільки в південних регіонах. У всіх інших областях його вирощують тільки через розсаду, перець на Уралі на розсаду просто фізично не зможе вирости, просто не встигне.

ДОВІДКА! У складних кліматичних умовах Уралу насіння на розсаду треба висівати на початку березня або ще раніше. Роблять це в домашніх умовах або в опалювальних теплицях.

Терміни посадки перцю на розсаду на Уралі. Найкращими днями за місячним календарем будуть 9, 19, 23 лютого, а також 7, 20, 22 березня. З посадкою краще не затягувати, якщо висадити пізніше, то урожай не встигне дозріти, якщо передбачається вирощувати перець у відкритому грунті. Самим ідеальним часом буде середина, а ще краще початок лютого.

При цьому треба обов'язково враховувати те, що для посадки підійде далеко не кожен сорт перцю, а тільки сибірської селекції, вони найбільш пристосовані для таких умов. Зараз на ринку хороший вибір таких сортів і гібридів цієї пасльонових культури. Найвідоміші серед них, це «Червоний бик», «Богатир», «Купець» і «Монтеро». Майже ідеально підійдуть для посадки перцю на розсаду на Уралі.

Як садити перець на розсаду на Уралі? Щоб вона добре росла, їй буде потрібно багато світла і хороший полив. Найбільш підходяща температура в денний час + 23 + 25 градусів, вночі + 19 + 21. Ємності під посадку повинні бути просторими і попередньо оброблені знезаражувальним розчином від попередніх посадок.

Такий режим дозволить розсаді повноцінно розвиватися, а в подальшому отримати хороший урожай. Не слід допускати переливу, нестачі світла і занадто тісною посадки саджанців. Це може спровокувати багато проблем у вирощуванні розсади, а також її захворювання.

При нестачі світла розсада почне витягуватися, а коренева система послаблюватися. При переливе є ризик виникнення грибкових захворювань. А при нестачі світла і вологості може початися скручування листків молодих пагонів перцю.

Посадка і догляд у відкритому грунті

Найбільш вдалий час для висадки розсади перцю у відкритий грунт - початок червня, коли гарантовано мине найменша загроза заморозків. Для вирощування в незахищеному грунті в суворих уральських умовах підійдуть тільки ранні сорти дозрівання, рекомендовані для Сибіру, ​​інші гібриди та сорти перцю можуть не пережити кліматичних умов або принести поганий урожай або просто не визріти.

Складні кліматичні умови треба компенсувати складом грунту. Вона повинна містити багато органічних речовин, і бути нейтрального складу. Перець не переносить кислих грунтів, він від цього починає боліти, а в умовах короткого літа на лікування просто може не вистачити часу, тому про це варто подбати заздалегідь.

Для зниження кислотності можна використовувати крейду або доломітове борошно, обидва засоби хороші і ефективні, головне безпечні, так як повністю натуральні. За механічними властивостями більше інших підійдуть пухкі і суглинні грунту.

Тому землю перед посадкою треба спеціально підготувати. Для цього треба взяти пісок з розрахунку одне відро на кв. м. землі. Потім все перекопати і як слід розпушити. Ділянки, де в минулому сезоні росла картопля, не рекомендовані для посадки перцю.

ВАЖЛИВО! Для вирощування в незахищеному грунті слід вибирати освітлене місце, бажано захищене від протягів. Для створення оптимальних умов потрібно садити за такою схемою: між саджанцями 45-55 см і 60-70 см між рядами. Такий спосіб посадки не дає зайвої щільності і всім рослинам буде достатньо світла, це особливо важливо в непростих погодних умовах Уралу.

Після посадки у відкритий грунт, молоді пагони спочатку слід захищати в нічний час покривним матеріалом. Для цього городники використовують нетканий «Агротекс» або «Спанборд». Після того як кущі остаточно зміцняться, захист можна зняти.

Надалі поливати дорослі рослини треба рясно, але не часто, приблизно раз в 10-12 днів. Підгодовувати треба 3-5 разів на сезон добривами, з вмістом фосфору і калію. Періодично оглядати на предмет шкідників.

Якщо завівся колорадський жук, головний ворог всіх пасльонових, то його виводять препаратом «Престиж». Трипс і кліщиків можна змивати мильним розчином, якщо рослина уражена сильно, то можна застосувати хімікати.

Такі заходи по догляду за рослиною, висаджених у відкритий грунт, принесуть вам хороший урожай, який порадує вас і ваших близьких.

Виростити всім на заздрість і здивування такою південний плід як перець на Уралі - справа для справжніх фахівців. Але якщо ви новачок, не варто падати духом, дотримуючись наших інструкцій, ви досягнете хороших результатів. Дерзайте, і все у вас вийде, удачі і солодких вам перців.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

  • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посадкою?
  • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
  • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
  • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
  • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

Схожі Статті