Редиска в раціоні морських свинок та інших домашніх вихованців. Чи можна давати і чи будуть наслідки?

В даний час існує велика кількість промислових кормів для тварин, годувати якими своїх домашніх улюбленців хочуть далеко не всі.

Дешеві корми роблять з дешевих продуктів, і вони далеко не завжди йдуть тваринам на користь, а дорогі корми не всім по кишені.

Виходом є натуральна їжа - овочі, фрукти, зелень. Хорошим джерелом вітамінів і мінералів є редис, проте він дозволений до вживання далеко не всім тваринам.

Чи допускається давати редис домашнім вихованцям?

Розберемо, чи можна редиску або її бадилля давати морським свинкам, джунгарських і сирійським хом'якам, хвилястим папугам, равликам Ахатин, декоративним кроликам, щурам і собакам.

собакам

Овочі і коренеплоди в раціоні собак повинні бути присутніми обов'язково. Годувати собаку одним лише м'ясом або консервованими кормами не можна - незбалансоване харчування призведе до серйозних проблем зі здоров'ям. У той же час, годувати її одними лише овочами так само заборонено - незважаючи на те, що овочі багаті вітамінами і мінералами, велика їх частина не засвоюється в організмі тварини.

Коренеплоди редису собакам корисні в сирому вигляді в невеликих кількостях - їх грубі неперетравлювані волокна будуть служити одночасно і зубною щіткою, і клітковиною для очищення шлунку і кишечника.

Важливо! При надмірному вживанні редису розвинуться проблеми зі шлунком і кишечником, в тому числі діарея.

Бадилля редиски, в числі інших трав і в якості компонента салатів, можна давати цуценятам і молодим собакам, а також годуючим сукам, в якості додаткової вітамінної підгодівлі.

хом'якам

Редис може використовуватися в раціоні хом'яків всіх порід, джунгарських, сирійським і іншим, як додаткова вітамінна добавка. Завдяки високому вмісту вітамінів, мінералів і клітковини, коренеплоди редиски благотворно впливають на загальний стан тварин. Сенс лише в тому, щоб зберігати баланс споживання, оскільки у великій кількості коренеплоди сприяють розвитку виразкової хвороби шлунка і кишечника, гастриту та інших проблем з шлунково-кишкового тракту (докладніше про користь і шкоду коренеплодів редису читайте тут).

Важливим компонентом в годуванні гризунів є зелені свіжі корми, в тому числі і бадилля редиски. Її дають в свіжому вигляді, обов'язково промиту. Бадилля використовувати краще молоду, оскільки старіша бадилля огрубевает і має в своїх прожилках жорсткі волокна.

кроликам

Кроликам господарського значення, вирощуваних на м'ясо, редис піде виключно на користь. У раціон її включають приблизно з місячного віку, дрібно посічену і в досить невеликих кількостях - не більше 2 коренеплодів в день. Тримісячним кроликам дають вже цілі коренеплоди і збільшують їх зміст в складі раціону.

Бадилля редиски додають в сіно і силос, заготовлюють для тварин, дають злегка підв'яленої. Важливо бути впевненим, що редис не оброблявся ніякими хімікатами, які можуть накопичуватися в коренеплодах і в листі, і при вживанні їх тваринами можуть нашкодити аж до отруєння і загибелі.

Декоративним кроликам, як і господарським, редис буде надзвичайно корисний. Редис дають обов'язково молодий і свіжий, бажано очищений від червоної шкірки. Бадилля кроликам можна давати в салатах в суміші з іншими травами.

Пропонуємо переглянути відео про те, чи можна давати редис кроликам:

Радимо прочитати статті про вирощування редиски, про протипоказання до вживання, а також про хімічний склад, калорійність і користь.

морським свинкам

У природі зелені корми є практично основним джерелом харчування для декоративних звірків. У раціон морських свинок слід включати і бадилля редиски в невеликих кількостях. У ній міститься достатня кількість вітаміну C, який добре засвоюється. Детальніше про користь і шкоду бадилля редиски читайте тут.

З приводу коренеплодів у фахівців думки розходяться. Одна частина вважає, що редис - занадто гостра їжа для морських свинок. Крім того, вона часто викликає метеоризм і діарею. Інші вважають, що молодий редис в невеликих кількостях (не більше половини коренеплоду в день) послужить тільки на користь. Виходити потрібно з потреб самої тварини і не відмовляти свинці в ласощах.

папугам

Домашнім папугам - хвилястим, нерозлучникам, ара і т.д. - необхідно обов'язково давати зелений корм як додаткову вітамінну підгодівлю. У природі багато птахів часто поїдають зелені частини рослин - це покращує метаболізм і травлення, благотворно впливає на линяння і утворенні нових пір'я. Зелену бадилля додають серед інших трав в невеликих кількостях.

Коренеплоди папужкам категорично не рекомендовані через свою гостроти і наявності в ній грубих волокон, які можуть пошкодити слизову шлунка і кишечника.

щурам

Раціон для всіх видів щурів практично однаковий, відхилення зустрічаються тільки в деталях. Слід пам'ятати, що в дикій природі щур - практично хижак, і не забувати давати їй білковий корм.

Відносно коренеплодів редису думки у заводчиків і власників розходяться. Редис має гострий присмак, викликає сильне газоутворення, здуття живота і тому до вживання заборонений. Інші ж вважають, що в невеликих кількостях він буде корисний. Коренеплоди в будь-якому випадку заборонені вагітним і годуючим самкам через високий вміст клітковини.

Бадилля дають серед іншої зелені в невеликих кількостях. Зелень редису не накопичує такої кількості гірчичного масла, особливо молоде листя, і не мають такого гострого смаку, як коренеплоди. Отже, зелень не викликає сильної реакції з боку шлунково-кишкового тракту і може вживатися щурами в їжу.

равликам ахатин

Годування равликів ахатин - досить цікава і вельми спірна тема. Популярність цих равликів як домашніх вихованців зросла останнім часом, оскільки вони досить невибагливі в догляді і харчуванні. Равлики їдять практично все, однак є і заборонені до вживання продукти.

Корисна равликам буде молоде бадилля редиски - обов'язково свіжа і соковита, добре промита без піску і ознак загнивання або псування. Давати її потрібно потроху, оскільки вона швидко підсихає і загниває. Не слід давати старі і жорсткі листя - вони погано перетравлюються равликами і в них дуже багато пекучості.

З коренеплодами так само варто бути обережними через їх гостроти. Давати можна в дуже маленьких кількостях і дрібно посічену. Сорти редису повинні бути негострими.

Що буде, якщо тварина з'їла заборонений овоч?

Якщо тварина потягло заборонений продукт зі столу, або пригостив хтось сторонній, або дали помилково - потрібно стежити за реакцією тварини.

Найчастіше при вживанні редису виникає:

  • здуття живота через підвищеного газоутворення;
  • діарея;
  • тварина турбують болі в животі і частий стілець;
  • блювота.

Метеоризм небезпечний тим, що через підвищеної рухливості кишечника петлі можуть перекрутити (т.зв. заворот кишок), що потребують оперативного втручання.

  1. Великим тваринам краще відразу ж промити шлунок по можливості.
  2. Можна дати лікарські препарати, що зменшують явища метеоризму і здуття кишечника.
  3. Також відразу після вживання пекучого коренеплоду можна дати щось дуже солодке - цукру щодо нейтралізують гірчичне масло.
  4. Так само іноді дають (якщо можна) жирних вершків або молока - вони мають обволікаючу ефектом.

Редис - хороший джерело вітамінів і мінералів. Через вміст в коренеплодах гірчичного масла, що додає характерну гостроту, дозволений далеко не всім вихованцям. Однак, при дотриманні всіх норм харчування і грамотного підходу до раціону вихованця, редис - як коренеплоди і як бадилля - послужать хорошу службу здоров'ю тварини.

Схожі Статті