Редиска в теплиці з полікарбонату: коли і як садити насіння, щоб отримати хороший урожай?

Редис займає важливе місце в раціоні людей. Його приємний смак і багатство вітамінами зробили дуже популярним. Його можна зустріти і в перших стравах, і в салатах, і в якості самостійної закуски. Дорослі і діти дуже люблять цю специфічну овочеву культуру за його незвичайний, вишуканий смак.

Тим більше цей овоч легко вирощувати. Для цього потрібно знати базові правила агротехніки редису. Розповімо, як правильно садити і вирощувати редис в теплиці з полікарбонату.

Особливості вирощування в закритому грунті

Вирощування в теплиці і полікарбонату має свої особливості. Найголовніша відмінність полягає в тому, що вирощування відбувається в умовах закритого грунту.

Також завдяки високому ступеню теплозбереження в такій теплиці можна починати вирощувати редиску раніше, ніж у звичайній. Ця теплиця робить можливим вирощування редиски круглий рік при наявності підігріву.

Переваги споруди з такого матеріалу

 • Легкість в установці.
 • Міцність.
 • Довговічність.
 • Чи не іржавіє.
 • Можливість переустановки на інше місце.
 • Тривалий термін експлуатації.
 • Не потрібно розбирати на зиму.

Чим краще звичайних парників з плівки?

 • Можливість цілорічного використання та отримання врожаю.
 • Збір плодів в холодну пору, коли ціна на них особливо висока.
 • Не потрібно постійно міняти поліетилен, і побоюватися його пошкодження.
 • Наявність більш стабільних умов мікроклімату в теплиці.

Коли краще сіяти редис - восени або ранньою весною?

Оптимальним часом для посіву культур редису є весна, це обумовлено біологічними особливостями цієї рослини. Оптимальні терміни посадки редису - не раніше кінця березня - початку квітня (докладніше про посадку редису в квітні в теплицю читайте тут, а більш детально про те, як правильно посадити редис навесні в теплиці з опалення та без нього, дізнайтеся в цьому матеріалі). Також можна висаджувати його восени, під зиму (у вересні). Редис є морозостійким овочем, його насіння витримують зниження температури навколишнього середовища до мінус 5 градусів.

Головною особливістю посадки редису навесні є те, що після його збору ви можете на цій же території висадити інші овочі (картопля, капусту, баклажани). Культури редису вважаються хорошим попередником для багатьох видів овочів. У цього овоча дуже короткий вегетаційний період. І час його збору якраз збігається з початком посадки інших культур.

Це дає можливість городникам повторно використовувати один і той же земельну ділянку два рази. Редис дуже вимогливий до значень температури. Оптимальна температура для росту 15-18 градусів.

Якщо температура вище, то у цієї рослини починає дуже швидко рости листя, а сам овоч росте погано. Посів краще проводити ранньою весною. При посадці пізньою весною на редис негативно діють тривалий світловий день і високі температури. Це відбивається на розмірі коренеплодів.

Для вирощування культур редису потрібен нетривалий світловий день. При довгому світловому дні у редису сильно зростає листя, а коренеплід навпаки гірше розвивається.

В Сибіру

Посів насіння можливий, коли ви зможете створити в теплиці оптимальну температуру для вирощування цього овоча. Все залежить від температури повітря на вулиці і системи опалення вашої теплиці. При наявності гарної системи опалення та невеликих морозів ви можете починати посів насіння.

Все залежить від системи опалення теплиці, якщо ви зможете підтримувати потрібну температуру всередині, то ніякі морози вам не страшні. При сильних морозах в теплиці дуже важко підтримати потрібну температуру, також це вимагає великих матеріальних витрат, і в цілому не рентабельно. Оптимальний час посадки в теплицю - середина березня.

У середній смузі Росії, Підмосков'ї і Ленобласті

У середній смузі Росії умови для вирощування редиски в теплиці з полікарбонату більш підходящі. У цьому регіоні можливо зимовий вирощування редиски в теплиці, при підтримці потрібних температурних умов. Кращий час для посадки в теплицю - початок березня.

на Уралі

Умови Уралу більш суворі в порівнянні з Середньою смугою Росії, але більш сприятливі, ніж в Сибіру. Ви можете починати посадку культур редису, як тільки з'являється можливість підтримки оптимальної температури в теплиці. Рекомендується садити в умовах теплиці в березні.

А більш детально про те, коли правильно садити овоч і від чого залежать терміни, читайте тут.

Кращі сорти редиски

Правила вибору сорту:

 • сорт повинен бути достатньо морозостійким, щоб витримувати непередбачені зниження температури повітря і грунту в теплиці;
 • достатня врожайність;
 • хороші смакові якості;
 • стійкість до шкідників і хвороб;
 • якість і прийнятна ціна посівного матеріалу.
«Спека»ранній сорт, визріває за 20 днів. Колір плодів - малиновий, м'якоть рожевого кольору. Смак трохи гострий.
«Прем'єр»морозостійкий вид, має гострий смак. Стійкий до шкідників.
«Вулкан»пізньостиглий сорт, має дуже великі коренеплоди вагою до трьохсот грам, стійкий до шкідників і хвороб.
«Сакса»середньостиглий сорт, плоди визрівають протягом одного місяця. М'якоть має приємний смак.

Покрокова інструкція

Де і за скільки можна купити?

Посівний матеріал рекомендується купувати у перевірених та відомих виробників і постачальників. Це дозволить вберегти себе від шахраїв, які можуть продати вам один сорт замість іншого, або збути неякісне насіння, які будуть погано рости, або зовсім не проросте. Краще купувати насіння відомих сортів, які вже випробувані і дають високий урожай.

У столичному регіоні, а також в Санкт-Петербурзі посівний матеріал редиски (упаковка вагою 3 грами) можна купити за ціною від 11 до 36 рублів. Ціни різняться в залежності від сорту і постачальника. Один і той же сорт у різних постачальників може мати різну ціну.

Підготовка насіння до посадки

Перед посадкою посівного матеріалу в грунт потрібно його впорядкувати і перебрати. Потрібно відділити великі насіння від дрібних і насіння з дефектами. Великі і здорове насіння, діаметром 3 мм дають добрі сходи, і багатий урожай. Дрібні і старі насіння дають низький урожай і схильні до цветушности (більш детально про те, скільки зростає редиска в теплиці, і коли з'явиться перший урожай, читайте тут).

Деякі городники не проводять передпосадкової обробку насіння. Але для поліпшення схожості насіння редиски потрібно витримати протягом 1 дня у вологому тканини. Також їх можна протримати у воді протягом п'ятнадцяти хвилин при температурі 45 градусів - це підвищить відсоток проростання насіння.

підготовка ґрунту

Для посадки редису потрібно провести перекопування грунту і боронування. При вирощуванні в теплицях застосовують ручну копу грунту і обробку його граблями, для розмелювання великих грудок землі.

Внесення гною в грунт допустимо тільки за 1 рік до посадки редису, але ніяк не раніше. Це викликано тим, що редис погано реагує на свіжий гній.

Рекомендується осіння підживлення грунту калійними і фосфорвмісними добривами (суперфосфат і калійна селітра). Підживлення потрібно проводити строго за інструкцією до застосування цієї продукції.

Як садити?

 1. На попередньо обробленої посадкової площі в теплиці створюються прямі борозни завглибшки 2 сантиметри.
 2. На дно борозен потрібно насипати невеликий шар піску і золи.
 3. Відстань в ряду між насінням має бути 5 см. Міжряддя - 15 см. Після висадки насіння засипають землею шаром в 1 сантиметр.

Занадто глибоко посаджений редис дає коренеплоди з волокнистої структурою. Посадку здійснюють, як правило, вручну. З інвентаря необхідні: граблі, сапа. Після посадки грядки потрібно полити і мульчувати, для збереження вологи в грунті.

Далі ви можете подивитися відеоролик про те, як садити редиску в теплиці:

Догляд за молодим рослиною

Проводять помірний полив редису один раз в два дні. потрібно не допускати наявності бур'янів на грядці і своєчасно їх видаляти. При загущених посадках бажано проводити проріджування культур.

При занадто довгому світловому дні бажано скорочувати час освітлення - після 18 годин накривати грядки.

При появі хвороб і шкідників потрібно негайно проводити обробку насаджень із застосуванням інсектицидів і фунгіцидів. Редис схильний до накопичення нітратів в плодах. Тому небажано проводити його підживлення азотними добривами. Добрива бажано вносити в грунт восени перед весняної посадкою із застосуванням калійної селітри і суперфосфату. А чим підгодувати рослина після сходів в теплиці і у відкритому грунті, читайте тут.

Довідка. При нестачі вологи в грунті редис схильний до цвітіння.

Можливі проблеми і труднощі

 • ушкодження теплиці - незважаючи на те, що ці теплиці стійкі до механічних пошкоджень, але в разі пошкодження стін, їх відновлювати довше, ніж теплиці з поліетилену;
 • морози - тривалі заморозки можуть знизити врожайність культур;
 • шкідники та хвороби - можуть вразити редис, але своєчасна боротьба з ними дозволить мінімізувати збитки.

При дотриманні агротехніки вирощування і сприятливих умовах ви обов'язково отримаєте багатий урожай і не будете мати будь-яких проблем.

Вирощування редису в теплиці з полікарбонату дозволить отримати вам урожай в найбільш ранні терміни. Що дасть можливість реалізувати врожай за вищою ціною. Також ви отримаєте смачні і корисні овочі, які самостійно виростили.

Схожі Статті