Рідкісні і яскраві - червоні орхідеї. Різновиди, тонкощі вирощування і правила догляду

Багато любителів квітів вирощують вдома орхідеї, червоні орхідеї зустрічаються досить рідко, але саме вони полюбилися багатьом квітникарям завдяки яскравому кольору.

У статті буде розказано про те, чи бувають насправді рослини такого кольору в природі і в чому полягає їх особливість. А також буде дано опис сортів таких орхідей і їх фото, особливості догляду за рослиною і то, як позбутися від шкідників і хвороб.

Чи бувають рослини такого кольору і в чому їх особливість?

визначення

«Червоної орхідеєю» зазвичай називають рід орхідей з насиченими яскраво-червоними пелюстками - фаленопсис, крім фаленопсиса червоні бутони можна зустріти у таких пологів орхідей, як ванди, аскоценди, аерідеси, цимбідіуми, каттлеї, але такий колір у них зустрічається рідше, ніж у фаленопсис .

Опис зовнішнього вигляду

Фаленопсіси мають тендітні короткі стебла, вічнозелені листя з мармуровим малюнком, між листям - квітконоси. На одному квітконосі може бути до 50 квітка, квітки в основному в формі метеликів. Аромат різного ступеня насиченості.

Опис і фото сортів

Червоні орхідеї зустрічаються досить рідко і часто в магазині продають гібриди або навіть фарбують квітки, щоб збільшити продажі, тому важливо вивчити це питання до походу в магазин.

Серед фаленопсисов, що мають червоні пелюстки, виділяють наступні сорти.

павич

Найвідоміший і найпоширеніший сорт. Він найбільш пристосований до вирощування в домашніх умовах. Пелюстки утворюють бутони у вигляді павича, завдяки чому сорт отримав свою назву.

Будда (Новелті-фаленопсис)

Відмітна особливість сорту - тривалий період життя квітконосу, квітконоси короткі і на кожному розпускається невелика кількість бутонів. Квітки невеликого розміру, утворюють суцвіття.

дракон

Помісь пегого фаленопсиса. Суцвіття дрібні, бутони строкаті, рослина заввишки сягає 60 см. Сорт добре пристосований до кімнатних умов.

Ягуар

Гібрид фаленопсиса-велетня. У довжину рослина досягає 120 см, бутони великі, забарвлення строката, серцевина бутона світла. Сорт дуже примхливий і вкрай чутливий до впливу несприятливих догляду, тому рідко зустрічається у квітникарів.

особливості вирощування

Правила догляду

Основна особливість догляду - наближення до природних умов, орхідеї зазвичай ростуть в тропіках.

 1. При поливі стежте, щоб не було надлишку вологи, верхній шар землі повинен встигати підсохнути, вода для поливу повинна бути кімнатної температури, відстояна, найкраще це робити вранці, важливо не потрапляти в листові пазухи.

  Іноді можна влаштовувати квітці ванну, занурюючи рослина в воду повністю з повітряними корінням на деякий час.
 2. Рослині необхідна велика кількість яскравого розсіяного освітлення круглий рік. Дуже важливо, щоб на квітку не потрапляли прямі сонячні промені, ідеальна сторона для утримання - захід і південний захід, на північній стороні квітки темніють. Коли рослині світла достатньо, можна побачити насичені світло-зелене листя.
 3. Температура для вирощування червоної орхідеї повинна бути від 20 ° С до 27 ° С. Якщо рослині холодно, то нижнє листя зморщуються.
 4. Часте обприскування допоможе збільшити вологість повітря.

Переїзд для квітки - стрес, в нормальному режимі можна починати полив через тиждень після покупки, а пересаджувати тільки через місяць.

підживлення

Удобрювати рослина слід в певні періоди життя:

 1. навесні, коли рослина готується до цвітіння;
 2. влітку, але тільки до появи першого бутона;
 3. під час цвітіння кореневі добрива змінюють на позакореневе;
 4. взимку орхідея потребує спокою, підгодівлю пріостанавлвают.

При недоліку харчування рослина захворює хлорозом, порушується фотосинтез, листя жовтіє і опадає.

Які добрива підходять:

 • Універсальні комплексні для квітучих, їх потрібно розводити в більшій кількості води, щоб зменшити концентрацію.
 • Рідкі добрива - ідеальний варіант, його також потрібно розводити в більшому обсязі води.
 • Існують спеціальні добрива для позакореневого підживлення орхідей, які випускаються у вигляді спреїв.

пересадка

Рекомендується пересаджувати рослину 1 раз в 2 роки, після цвітіння, коли раніше, якщо рослина сильно розрослося, про що свідчитимуть з'явилися над субстратом кінчики коренів і опале нижнє листя.

У орхідей є повітряні корені, тому підійде дренований субстрат, що містить кору, камінчики, торф, шматочки вугілля, такий субстрат імітує природні умови.

Пересадку здійснюють методом перевалки. Щоб волога довше зберігалася в землі, зверху можна покласти мох-сфагнум. Після пересадки приблизно на тиждень рослина слід затінити, полив зменшити.

розмноження

У домашніх умовах орхідею розводять шляхом вегетації. Після цвітіння з'являються «дітки». Відразу відокремлювати їх не варто, потрібно дочекатися появи декількох листочків і повітряних коренів довжиною не менше 5 мм, а потім можна висаджувати їх в окремий субстрат.

Якщо ж відростки не з'являються, слід звернути увагу на догляд, забезпечити необхідну температуру (вдень 27-28 ° С, вночі 18-20 ° С) і достатню кількість освітлення. Якщо з'явилися листя, але не з'явилися повітряні коріння, слід відокремити відросток і помістити його в воду або спеціально підготовлений живильний субстрат.

Шкідники і хвороби

Орхідеї схильні до неінфекційних захворювань, які викликані поганим доглядом. Часто квітникарі скаржаться на пожовтіння і опадання листя, відсутність цвітіння.

З шкідників найчастіше зустрічаються:

 • бактеріальні плямистості;
 • антракноз;
 • віруси;
 • фузаріоз.

Червоні орхідеї - прекрасна прикраса будь-якого будинку, але щоб квіти радували, важливо забезпечити сприятливий догляд.

Схожі Статті