Різниця двох приправ: в чому відмінність кінзи і петрушки?

Петрушка - популярна приправа, яка використовується як в свіжому, так і в сушеному, а також в замороженому вигляді. Її здавна додають в салати, супи і м'ясні страви. І не дарма!

Кожному добре відомий її приємний смак і запах. А чи є у петрушки «конкуренти»? Виявляється, є. Коріандр, чию зелень називають «кінзою», - не менш популярний аналог петрушки.

Але так чи вони відмінні один від одного хімічним складом і сферою застосування, і чи є ці відмінності взагалі - дізнаємося в цій статті.

Ботанічний визначення

Спочатку поцікавимося, що говорять вчені-ботаніки про ці рослини:

Рослина сімейства зонтичних

Рослина роду Петрушка, належить сімейству зонтичних. Ця зелень є дворічна рослина, з прямостоячим і зеленим стеблом, довжина якого від 30 см до метра, і блискучими листям трикутної форми. Корінь веретеновідний, потовщений. Рослина цвіте в перших двох місяцях літа.

Коріандр посівний (овочевий)

Рослина, що належить роду Коріандр, сімейство Зонтичні. Коріандр - дворічна рослина з голим, прямостоячим розгалужуються у верхній частині стеблом, довжина якого - від 40 см до 70 см. Листя блискуче, трикутні. Цвіте в аналогічний час. На відміну від петрушки, містить набагато менше калорій, тому коріандру віддають перевагу ті, хто стежить за своєю фігурою.

відмінності

Як можна зрозуміти з ботанічного опису, обидва примірники - «одного поля ягоди». Вони і справді дуже схожі, але тим не менше мають деякі відмінності, головні з яких - це смак і запах. Як же саме відрізняються петрушка і кінза:

Як відрізнити за зовнішнім виглядом?

Незважаючи на їх зовнішню схожість, дечим вони все таки різняться: у петрушки більші, яскраві, але не такі хвилясті листя.

запах

Ось тут помилитися вже неможливо, і відрізнити одне від іншого можна буде за лічені секунди: справа в тому, що кінза має сильний лимонно-перцевий аромат, який багатьом нагадує запах клопа, даний запах викликає дециловий альдегід, що входить до складу ефірної олії зеленої частини рослини . У петрушки м'якший запах, який не викликає ні у кого відрази.

Сфера використання

У кулінарії що петрушка, що її аналог виконують однакову роль - це прянощі для ароматизації і вітамінізації різноманітних страв, консервацій і солінь. З обох рослин також виробляють ефірні масла, які використовуються при консервації.

Обидва рослини також використовуються і в медицині:

 • Перше рослина має сечогінний ефект і сприяє виведенню солей з організму, тому використовується для лікування хвороб печінки, нирок, сечового міхура (цистити, набряки, сечокам'яна хвороба тощо), атеросклерозах і подібних.
 • Коріандр має антисептичну та болезаспокійливу властивостями, використовується при лікуванні гастриту, хвороб шлунково-кишкового тракту. Ефірна олія, що отримується з рослини, є інгредієнтом для створення препаратів, які лікують кератити, кон'юнктивіти, глаукому.

хімічні склади

Петрушка (на 0.1 кг)

 1. Калорій: 49Ккал.
 2. Маса жирів - 0.45 грам.
 3. Білка - 3.5 грама.
 4. Вуглеводів - 7.5 грам.
 5. Води - 85 грам.
 6. Органічних кислот - 0.12 грам.
 7. Крохмалю - 0.15 грам.
 8. Сахаридов - 6.5 грам.
 9. Також в складі рослини є такі мінерали:

  • 521 мг К;
  • 245 Са;
  • 26 мг Na;
  • 48 мг Р;
  • 1.77 мг Fe.

Кінза (на 0.1 кг)

 1. Калорій: 23Ккал.
 2. Жирів: 0.52 гр.
 3. Білків: 2.13 гр.
 4. Вуглеводів: 0.87 гр.
 5. Води: 92.21 гр.
 6. Волокон: 2.8 гр.
 7. Насичених жирних кислот: 0.014 гр.
 8. Сахаридов: 0.87 гр.
 9. мінерали:

  • 521 мг К;
  • 67 мг Са;
  • 26 мг Mg;
  • 46 мг N а;
  • 48 мг Р;
  • 1.77 мг Fe.

фото

Нижче ви можете побачити фото кінзи і петрушки, щоб запам'ятати їх основні зовнішні відмінності і зрозуміти, це одне і теж рослина, чи ні?

петрушка:

кінза:

Країна походження

У дикому вигляді петрушка спочатку виростала на узбережжі Середземного моря, культивуватися початку тільки в 9 столітті.

Невідома точно батьківщина коріандру, проте передбачається, що спочатку він ріс в Східному Середземномор'ї, звідки в Європу був занесений римлянами.

Що вибрати?

А тепер настав час підвести підсумки протистояння петрушки і кінзи: що корисніше?

факторкінзапетрушка
Вітамін С27мг133мг
вітамін До310 мкг1640 мкг
Вітаміни В9, В1162 мкг152 мкг
Вітамін Е2.5 мг0 мг
Вітамін А337 мкг421 мкг
Корисні дії на організмАнтисептичну та болезаспокійливу, протипаразитичні.Сечогінний, протинабрякову, протизапальну.

Тепер, сподіваюся, стала очевидна різниця між цими двома чудовими рослинами. Як можна зрозуміти з таблиці, петрушка за своїми властивостями дещо корисніше кінзи, але якщо хочеться чогось гостріше «м'якого» смаку петрушки, то кінза - ваш вибір.

Схожі Статті