Робимо опори для клематиса самостійно

Клематис - неймовірно красива і ніжна яскраво-квітуча ліана, здатна створити в будь-якому саду затишну атмосферу і наповнити його позитивною енергією.

Оскільки клематис є кучерявим рослиною, для правильного росту і пишного цвітіння йому необхідна відповідна опора.

Перша вимога, що пред'являється опорі, - міцність.

Клематиси швидко ростуть і набирають досить велику вагу, а після дощу маса квіткової гірлянди збільшується в кілька разів.

Листя і черешки клематиса мають особливість в юному віці охоплювати опору. Старе листя такої здатності не мають. Цей нюанс слід враховувати при виборі опори: ті її частини, за які будуть чіплятися рослини, не повинні перевищувати 1-2 см в діаметрі, інакше клематис просто не зможе їх охопити. Крім того, клематис воліє шорсткі опори.

Важливим критерієм при виборі опори садівники вважають групу обрізки клематиса. Рослини другої групи підв'язують, а перед зимою дбайливо знімають з опори і вкривають. Клематиси третьої групи обрізки восени обрізають і видаляють з опори.

Можна придбати вже готову опору або шпалеру, а можна виготовити її самостійно.

Красиво на альтанках виглядає мілкоцвітна клематис.

Дізнайтеся тут, як правильно посадити клематис.

Опудало зроблене своїми руками прикрасить город і віджене птахів: //rusfermer.net/postrojki/sadovye-postrojki/dekorativnye-sooruzheniya/delaem-ogorodnoe-chuchelo-svoimi-rukami.html

Необхідні матеріали для виготовлення опори

При виготовленні опори для клематиса своїми руками зазвичай використовують метал, дерево або підручні засоби, такі як жердини і гілки.

Для виготовлення металевої опори (наприклад, арки) знадобляться:

  • металеві прути діаметром 1 см .;
  • труба діаметром 3 см;
  • і бетон.

Щоб змайструвати опору з дерева, стане в нагоді:

  • дерев'яний брус довжиною 22-23 см .;
  • дерев'яні рейки 25 × 60 см. (в кількості 8 штук) 25 × 180 см. (4 штуки), 25 × 15 см. (2 штуки);
  • а також цвяхи, молоток, клей і ножівка.

Для створення опори з підручних засобів потрібно підготувати:

  • високі жердини (4 штуки);
  • гнучкі прути або лозу;
  • шпагат і сокиру.

Як робити опору?

дерев'яна опора

Щоб виготовити дерев'яну опору для клематиса, бруси вищевказаних розмірів вкопують у землю на глибину 40-50 см., Зберігаючи дистанцію між ними в 60 см.

Відстань між брусами зашивається монтажної планкою в залежності від фантазії і побажання автора: або фігурно, або класичної клітиною.

Дві найменші рейки (25 × 15 см.) Використовуються для формування внутрішньої рами, інші дванадцять - для виготовлення решітки.

Для кращої жорсткості і стійкості конструкції роблять кріплення між рам, а також прибивають зверху горизонтальну планку. На завершення опора покривається лаком або фарбою.

Вийде хороша альтанка на дачі, якщо правильно формувати виноградну лозу.

Коли ставити пастки для бджіл, читайте за посиланням: //rusfermer.net/bee/info/newbie/kak-pojmat-pchelinyj-roj-vybor-vremeni-mesta-i-sredstv.html

Опора з підручних засобів

Спорудження опори з підручних засобів не зажадає ні значної кількості часу, ні фінансових витрат.

Жердини встромляються в землю загостреними кінцями і встановлюються вертикально в формі кола.

Навколо них впритул переплітаються прути або лоза. Таких кілець потрібно зробити два, а якщо передбачається опора у вигляді вази, кільця роблять різного діаметру.

Потім визначається положення кілець, і вони фіксуються шпагатом. У разі необхідності проводять коригування висоти жердин.

Інший варіант нескладної опори - конструкція у вигляді конуса. На землі розмічається квадрат, в кути якого встромляються довгі міцні палиці.

По периметру квадрата додають ще кілька таких же палиць, все верхівки з'єднуються і зв'язуються. За допомогою дрібних паличок по сторонам конуса створюється решітка. Таку опору використовують для більш мініатюрних сортів клематиса.

Чудову опору для клематиса можна зробити з крупноячеистой сітки рабиці.

Для цього на необхідній відстані один від одного в землю вкопуються два стовпи, а між ними натягується полотно сітки і закріплюється дротом або гачками.

Рабицю краще використовувати оцинковану або пластифицированную.

Незабаром клематис повністю зав'ється сітку і приховає її з поля зору, утворивши живий квіткову стіну.

Можна і зовсім не вигадувати ніяких конструкцій, а просто прикрасити клематисом стіну альтанки, лазні або літньої кухні, яка і послужить рослині опорою.

Для цього в верхню частину стіни вбиваються цвяхи або закріплюються гачки, а зростаючі внизу клематиси підв'язують шпагатом і закріплюються до них.

Рослини обов'язково підв'язують в 20 см. Від землі, оскільки саме в цьому місці вони можуть зламатися при несприятливих погодних умовах.

Також слід врахувати, що висаджувати клематиси потрібно в 50 см. Від будівель, щоб не перегрівати рослини і захистити їх від води, що стікає з дахів.

Арка для клематиса своїми руками

Асортимент різних опорних конструкцій для клематиса вражає, проте звання кращої по праву заслуговує арка. Особливо чудово виглядає увита квітами арка на початку садової доріжки.

Для виготовлення арки необхідний металевий прут діаметром 1 см. І чотири відрізка труби 3 см. В діаметрі.

Спочатку зварюються дві половини, які після спорудження арки скріплюються болтами.

Відрізки труби, що йдуть на зведення арочних опор, встановлюються в землю і заливаються бетоном. Аналогічні арки встановлюються уздовж доріжки на метровій відстані один від одного.

Для створення додаткових опор квітам між арками приварюються поперечні планки з 50-сантиметровою дистанцією. Після установки арки рекомендується пофарбувати її в зелений колір.

Читайте на нашому сайті особливості посадки та догляду за Брунер.

Дивіться фото прекрасної квітки - бадан: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/badan-znakomyj-neznakomets-na-priusadebnom-uchastke.html

Як підв'язати клематис, що б він красиво вився по опорі?

Вибір різних матеріалів для фіксації стебел клематиса необмежений. Регулярно необхідно перевіряти стан підв'язки: чи не згнила вона, не стягує чи пагони і знаходиться вона на місці.

Найбільш популярним матеріалом для підв'язки клематиса є шпагат (мотузка).

Відмінна альтернатива звичайному шпагату - кольоровий шпагат, що дозволяє відмінно приховати місця кріплення рослин до опори.

Шпагат і рафія ідеальні для підв'язки м'яких пагонів. Для дерев'янистих стебел краще підійде дротова петля.

Шнур з паперовим покриттям дуже хороший для вирощуваного в контейнері клематиса. Він зручний тим, що його легко можна видалити, коли необхідність в ньому відпадає.

До опор стебла клематиса підв'язують рівномірно і в один шар для забезпечення їм гарного освітлення і багатого цвітіння. Правильно підв'язані клематиси менше страждають від хвороб і радують своїх господарів розкішної квіткової гірляндою.

Вибираючи опору, необхідно пам'ятати, що вона повинна бути не тільки зручним та міцним, але і естетичною.

Крім того, потрібно звертати увагу на біологічні особливості різних сортів клематиса.

Схожі Статті