Робимо самі парник з ПВХ і поліпропіленових труб

Каркас вважається одним з важливих елементів парника, від матеріалу виготовлення залежить міцність і довговічність споруди. Парники з поліпропілену або труб ПВХ отримують останнім часом все більшого поширення, що багато в чому пояснюється великою кількістю переваг матеріалу і доступною вартістю.

Існує велика кількість різновидів конструкцій, парники можуть бути самих різних розмірів, виконуються в формі прямокутника або арки. В якості обшивки найчастіше використовується плівка або листи полікарбонату.

Характеристики

Для будівництва каркаса конструкції зазвичай використовуються поліпропіленові труби діаметром 20 мм. Матеріал характеризується високою пластичністю, відмінно гнеться, заломи в процесі будівництва не утворюються. Вибір розмірів теплиці залежить від потреб садівника, стандартна довжина конструкції - 4, 6 і 8 м. Про інші варіанти каркаса читайте тут.

Що в них вирощують?

Парники користуються великою популярністю в суворих кліматичних умовах, так як вони дозволяють отримувати перший урожай вже ранньою весною. У теплиці з водопровідних труб можна вирощувати практично всі. Найчастіше в парникових умовах вирощуються помідори, огірки, редиска і натуральна зелень.

Плюси і мінуси

Переваги каркаса з поліпропілену:

Основною перевагою поліпропілену і ПВХ труб вважається стійкість матеріалу до вологості, він не гниє і не піддається корозії, на відміну від дерев'яних і металевих аналогів.

Інші переваги:

 • міцність - конструкція відмінно витримує вітрові та снігові навантаження;
 • гнучкість - за рахунок цієї властивості спрощується процес зведення арочних теплиць;
 • легкість - каркас легко встановлюється і демонтується, при необхідності його дуже просто перенести в інше місце;
 • екологічна безпека - матеріал не виділяє в атмосферу небезпечні для здоров'я людей і тварин токсини;
 • вогнестійкість - поліпропілен не схильний до займання.

недоліки:

Незважаючи на все більш широке поширення поліпропілену при будівництві парників, виділяють і недоліки:

 • відносна недовговічність в порівнянні з деякими аналогами, наприклад металевими трубами;
 • можливість деформації від вітру і невелика здатність витримувати навантаження, у вигляді снігу.

Парник з поліпропіленових труб своїми руками: фото та рекомендації

Як краще розміщувати на ділянці?

Фахівці рекомендують розташовувати парник зі сходу на захід, місце повинно бути рівним, добре висвітлюються і захищеним від вітру. Теплиця повинна бути максимально освітлена, що необхідно для створення оптимального мікроклімату для рослин.

Вибір укривного матеріалу

При будівництві парників використовуються наступні матеріали:

 • поліетиленова плівка (армована, повітряно-пупирчатая, светостабилизированная);
 • агроволокно;
 • полікарбонат;
 • Скло;
 • агротканина.

Самим поширенням матеріалом на сьогоднішній день вважається плівка, вона відмінно пропускає сонячні промені, стійка до морозів, надійно захищає рослини від несприятливих погодних умов.

Скло в якості укривного матеріалу використовувати не рекомендується, так як конструкція може не витримати ваги матеріалу.

На нашому сайті так само розглянуті наступні варіанти готових, доступних у продажу парників: Агроном, Пролісок, Кабачок, Кабріолет, Фазенда, Дачний, Хлібниця, Новатор, Равлик, Даяс, Огурчик, Гармошка.

фото

Далі ви можете подивитися фотографії парників, зроблених своїми руками з пвх труб і з поліпропілену:

Як зробити парник міцніше

Довгі вмонтовані в основу поліпропіленові труби без додаткових з'єднань можуть зруйнуватися під впливом вітру.

Посилити парник допоможуть пластикові труби великого діаметра, дерев'яні дошки або балки, металеві труби. Всі ці компоненти встановлюються в центр каркаса, занурюються в грунт, що підвищує його стійкість до несприятливих зовнішніх умов.

Зміцнити невелику теплицю таким способом можна не тільки в процесі спорудження конструкції, але і після її установки.

Побудувати парник з поліпропілену може кожен, процес займе не більше двох-трьох днів. Для цього знадобляться мінімальні навички і невеликі фінансові витрати. Такі теплиці відрізняються зручністю в експлуатації, вони надійні, легкі й довговічні. При необхідності парник можна демонтувати, встановити в ньому додаткове освітлення та опалення, облаштувати систему поливу.

Відео

Далі ви можете переглянути невеликий відеоматеріал про парниках їх ПВХ труб:

Схожі Статті