Роль псевдобульби в життя орхідеї. Що це таке, де знаходиться, як доглядати? Види квітки з фото

Псевдобульби у орхідеї - це помилкові цибулинки, службовці рослині для зберігання вологи і мінеральних речовин. Дані цибулини можуть мати циліндричну, кулясту або плоску форми зеленого кольору.

Довжина псевдобульби залежить від освітлення, при якому рослина вирощується. Псевдобульби можуть мати 2-3 листочка на самій маківці і від однієї до кількох пар листя уздовж своєї поверхні. Тривалість життя однієї помилкової цибулини від 2 до 3 років.

Що це таке?

Бульба - це підземна цибулина. Вона схожа на бульби картоплі.

І, також як і псевдобульби, має властивість зберігати вологу і поживні речовини.

Але серед бульби і псевдобульби є деякі відмінності:

 1. Розташування. Псевдобульби розташовується над землею.
 2. Діаметр. Її діаметр може бути значно більше, ніж у бульби.
 3. Колір. Надземна цибулина має яскраво зелений відтінок.
 4. Псевдобульби, як правило, мають 1-2 листки на верхівці і кілька пар листя, розташованих горизонтально до помилкової цибулині.

Після того, як орхідея завершує своє цвітіння, псевдобульбу зрізати не рекомендується. Вона продовжує служити рослині, як джерело живлення для молодих пагонів в період їх активного росту. Як правило, необхідно чекати, коли бульба висохне сама. У таких видів орхідей, які цвітуть у домашніх умовах, бульба відсутня, а водоудерживающую роль виконують листя.

Орхідея, яка цвіте квітками з яскравим забарвленням, псевдобульби має яскраво-червоний відтінок.

Де знаходиться помилкова бульба?

Освіта псевдобульби у орхідеї починається на стеблі в потовщених междоузлиях. І розташовується помилкова цибулина, прямо на надземній частині рослини.

Види квітки з туберідіем на стеблі: назви і фото

Орхідеї діляться на два типи: моноподіальні і симподіальниє. Перший тип даної рослини не має бульб. А ось що стосується сімподіальних видів рослин, то вони мають псевдобульби. Такі орхідеї мають численні побічні вертикальні стебла. І, як правило, «можуть собі дозволити» випустити з пагонів спеціальні запасають органи. До них відносяться:

 • імбідіум;
 • дендробиум;
 • енциклопедії;
 • Мільтонія;
 • епідендрум;
 • одонтоглоссум;
 • каттлея;
 • лелія;
 • целогини і багато інших.

Дані види орхідеї ростуть в горизонтальному напрямку, і на їх надземної частини утворюються псевдобульби.

Варто зазначити, що у сімподіальних орхідей, як і інших видів, існує певний період спокою, без його дотримання багато видів просто не будуть цвісти.

У сімподіальних видів орхідей, є кілька точок зростання, що розвиваються з нових паростків. А кожен з цих паростків, через деякий час, перетворюється в псевдобульби.

Далі представлені різноманітні фото квітки з помилковою бульбою, також з тонкими корінням і вузькими листям:

Роль помилкової цибулинки

Бульба несе дуже важливу роль в життєдіяльності орхідеї. Вона здатна запобігати випаровування вологи, яка необхідна рослині для повноцінного розвитку. Псевдобульби дає рослині вижити при несприятливих і екстремальних погодних умовах, особливо при тривалих посушливих періодах.

Також бульба бере участь в процесі фотосинтезу квітки, перетворюючи вуглекислий газ в кисень. Якщо орхідею забезпечити своєчасний і правильним доглядом, то функції псевдобульби будуть знижуватися.

Наявність бульби вказує на те, що рослина пристосоване до розвитку, як в сухих умовах, так і з підвищеною вологістю.

Як доглядати за надземним бульбою?

Як з'ясувалося, що бульба утримує вологу для рослини. Значить дані види орхідеї можуть довгий період часу розвиватися без поливу. Цей проміжок часу у орхідеї, називається період спокою. Це явище відбулося через сильні посух на їх батьківщині. У момент яких, рослини розвивалися за рахунок заздалегідь накопичених ресурсів.

Тому, в першу чергу, необхідно забезпечити повноцінний догляд за бульбою орхідеї. Для цього необхідно:

 • Дотримуватися температурного режиму в приміщенні. Бульби воліють знижені температури.
 • Повноцінне висвітлення. Псевдобульби, як і сама рослина, люблять яскраве світло.
 • Полив. Поливати необхідно тільки тоді, коли псевдобульби почне морщитися. При регулярному поливі, порушить я режим спокою і рослина загине.
 • Добриво. Це потрібно робити один раз в 3-4 тижні. Удобрюють бульбу і субстрат спеціальними мінеральними підживлення.

Не варто занадто часто проводити полив. Даний вид рослини, краще переносить посуху, ніж перезволоження.

Як з'ясовується, що псевдобульби є не у кожного виду орхідеї. А тільки у тих, які вирощують в природних умовах. Потрібні вони рослині для того, щоб запобігати випаровуванню вологи і брати участь в фотосинтезі квітки. Але дотримуючись всіх правил догляду за орхідеєю, псевдобульби знижують свої функції.

Для повноцінного розвитку рослини необхідно забезпечити яскраве освітлення і правильний полив. Але варто зазначити, що для даний вид рослини краще ставиться до посухи, ніж до сильного зволоження.

Схожі Статті