Російський картопля сорту Удача: найраніший, найсмачніший!

Картопля сорту Удача щороку з'являється у продажу одним з перших. Його бульби привабливо виглядають, а тонка шкірка дозволяє готувати страви, отримуючи мінімум відходів.

Цей сорт отриманий російськими селекціонерами в результаті багаторічних зусиль і не дарма завоював визнання і користується популярністю, як у фермерів, так і у споживачів.

Удача - картопля, нечутливий до багатьох хвороб і шкідників. Він чудово зберігається, витримує низькі температури. І, найголовніше, це один з найсмачніших сортів картоплі. У цій статті ви знайдете опис сорту, познайомитеся з його особливостями і характеристиками.

опис сорту

Назва сортуудача
Загальна характеристикаранньостиглий столовий сорт російської селекції, адаптований до різних типів грунту
період дозрівання65-80 днів
вміст крохмалю11-15%
Маса товарних бульб100-150 гр
Кількість бульб у кущі10-15
врожайністьдо 430 ц / га
споживчі якостігарний смак
лежкость88-97%
колір шкіркижовтий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Північно-Західний, Середньоволзький, Волго-Вятський, Далекосхідний, Центрально-Чорноземний
Стійкість до захворюваньсприйнятливий до фітофторозу, золотистої картопляної нематоди, альтернаріозу
особливості вирощуваннястійкий до перезволоження грунту і посухи
ОригінаторГНУ ВНДІ Картопляного господарства ім. А. Г. Лорха (Росія)

Тонка шкірка світлого кремового, бежевого або жовтуватого кольору. Бульби гладкі на дотик. Очки - невеликі, добре помітні на світлій шкірці. Вони можуть бути темно-коричневого, сіруватого або рудого кольору.

Колір - світлий бежевий колір бульб може ставати трохи інтенсивніше, до світло-коричневого. Форма - бульби округлої або кругло-овальної форми, в основному не дуже витягнуті. Відсутність помітних нерівностей дозволяє чистити таку картоплю швидко і майже без відходів.

Вміст крохмалю - в середньому вміст крохмалю від 12% до 14% до загальної ваги бульб. М'якоть сирого, свежеразрезанного картоплі білого кольору. При варінні картопля Удача стає жовтуватою.

Вміст крохмалю в картоплі інших сортів представлено в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Латона16-20%
Каменський16-18%
Зорачка12-14%
Імпала10-14%
весна11-15%
Ароза12-14%
Тімо13-14%
фермер9-12%
Метеор10-16%
Джувел10-15%

Маса або розмір бульб - порівняно великі бульби картоплі Удача, однак, рідко бувають гігантськими. Середній бульба важить в межах від 120 до 250 г, але більш дрібні бульби теж користуються попитом.

Кущ виростає середньої висоти, але при цьому дуже густий, часто покритий листям. Квіти сніжно-білого кольору. Їх пелюстки помітно відігнуті. Листя інтенсивного темно-зеленого кольору, матові.

фото

Характеристики

Удача - один із сортів, пристосованих для різноманітних видів грунтів і декількох кліматичних зон.

У Росії кращі врожаї знімають в Середньоволзька, Центрально-Чорноземному і Далекосхідному районах. Однак інші врожаї ненабагато гірше. Картопля Удача широко обробляється по всій Росії і в країнах екс-СРСР: Україні, Молдові, інших державах.

Урожай досить сильно залежить від клімату і сприятливої ​​погоди, в меншій мірі - від грунту. Можна сказати, що при правильному догляді кожен кущ картоплі Удача дасть мінімум один кілограм бульб. Картопля Удача стабільно дає високі врожаї.

Порівняти врожайність Удачи з іншими сортами картоплі можна в таблиці нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)
Мінервадо 430
Кіранда110-320
Дельфіни160-470
Рогнеда190-350
Гранададо 600
чарівникдо 400
Ласунокдо 620
Журавинкадо 640
блакитьдо 500
Горобинадо 400

Хороший смак цього сорту багаторазово підтверджувався експертами на різних рівнях.

Часто картопля, посаджений в травні, дає урожай вже в кінці червня. Вважається, що терміни дозрівання картоплі Удача - 60 днів від появи сходів. Молоду картоплю пробують вже починаючи з 45-го дня. Вона відрізняється дуже ніжною м'якоттю.

Досить розсипчаста м'якоть картоплі Удача дозволяє готувати з нього чудове пюре. Смажена картопля добре зберігає форму, завжди апетитно виглядає і дуже смачний.

Важлива властивість цього сорту: при механічних пошкодженнях м'якоть бульби не змінює свого кольору. Чи не утворюється вогнища майбутньої поразки. Добре переносить посуху. Картопля Удача добре себе почуває і дає високі врожаї як на щільних, так і на піщаних ґрунтах.

При посадці слід звертати увагу на те, які рослини росли тут в минулому сезоні. Кращі попередники картоплі для щільних грунтів: багаторічні трави, бобові, озимі культури. Якщо на піщаному грунті зростав люпин, це буде ідеальним варіантом.

До таких хвороб, як вірусні або ризоктоніоз, сорт картоплі Удача надзвичайно стійкий. Стійкість до фітофторозу вважається відносною.

Помірно високу стійкість він проявляє до наступного ряду хвороб:

  • зморшкувата мозаїка;
  • чорна ніжка;
  • мокра гниль;
  • парша звичайна.

Що стосується шкідників, то особливу увагу варто приділити профілактиці та боротьбі з колорадським жуком.

Читайте докладні матеріали про народні методи і хімічні препарати, що застосовуються для обробки рослин.

Картопля Удача відмінно зберігається взимку, морозостійкий і є одним з повсюдно улюблених сортів.

Також пропонуємо вам познайомитися з іншими сортами, що мають самі різні терміни дозрівання:

надранніранньостиглісередньоранні
фермерБелларозаінноватор
МінерваТімоКрасунчик
Кірандавеснаамериканка
КаратопАрозакрона
ДжувелІмпаламаніфест
МетеорЗорачкаЄлизавета
Жуковський раннійКолеттВега
Рів'єраКаменськийТірас

Схожі Статті