Розбираємося коли садити огірки на розсаду для відкритого грунту? Рекомендації по посіву, пересадці і догляду, а також чи можна сіяти насіння у відкритий грунт

Огірок - ніжна рослина і пересадку переносить досить-таки погано.

Але для того щоб отримати ранній урожай, багато городники все-таки вирішуються вирощувати огірки через розсаду.

Щоб овоч успішно переніс цю процедуру і продовжив зростання у відкритому грунті, слід дотримуватися деяких правил пересадки.

Сьогодні з'ясовуємо такі питання: коли садити огірки на розсаду для відкритого грунту, як правильно це робити і що врахувати?

Коли висаджувати?

Для вибору часу пересадки слід враховувати два фактори: температура грунту і повітря і вік рослини.

терміни

Оптимальні терміни для висадки розсади огірків у відкритий грунт - кінець травня.

Як правило, до цього часу повітря в денні години прогрівається вище 20 градусів, а вночі температура не буває нижче 15-17-ти.

Грунт на глибині 10 см повинна прогрітися до 12 градусів.

Але якщо на вулиці прохолодніше, з висадкою не варто поспішати.

ПОРАДА! Якщо ваша розсада вже готова до висадки, а температура повітря не досить висока, можна в перший час передбачити укриття для огірків. Як тільки повітря прогріється, продовжуйте вирощувати овоч у відкритому грунті.

Дуже зручні в цьому плані пластикові п'ятилітрові пляшки. Від них відрізають дно і вийшов ковпаком накривають кущик огірка. Вдень для провітрювання відкручують кришечку, на ніч пляшку накривають. Виходить своєрідна міні-тепличка, яка дозволить саджати огірки в грунт раніше на один-два тижні.

вік розсади

Важливий для висадки і вік розсади. Посів огірка потрібно розрахувати таким чином, щоб до моменту висадки у нього сформувалися 3-4 справжніх листочки. Саме в цей час у рослини досить розвинена коренева система, і воно добре перенесе зміну місця вирощування. Такий фази розвитку огірок досягає у віці 20-25 днів після сходів.

Підготовка до пересадки

Розсаду огірків перед переміщенням у відкритий грунт потрібно підготувати до процедури. Якщо ви винесете непідготовлені до сонця і зміні температури рослини і відразу помістіть їх в грунт, огірки загинуть.

За два тижні до висадки ящики з огірками потрібно почати виносити на вулицю.

Спочатку на нетривалий час, поступово збільшуючи його.

Вибирайте для установки ящиків прітенённое місце, захищене від протягу.

Для першої прогулянки вибирайте теплий, безвітряний день.

Для профілактики зараження розсади хворобами за 5-6 днів до висадки обробіть рослини розчином препарату «Епін» або «Іммуноцітофіт».

підготовка грядки

Важливо вибрати правильне місце для посадки огірка на ділянці. Не забудьте, що огірки сприйнятливі до хвороб, і при виборі місця потрібно врахувати, які рослини розташовувалися на ньому в попередньому році.

Не можна садити огірки після гарбуза, кабачків, патисонів, дині. Кращими попередниками є помідори, перець, баклажани, капуста і цибуля. Ці культури мають різні з огірком хвороби, а значить, ризик зараження мінімальний.

Місце для огірків має бути максимально освітлено сонцем протягом дня і в той же час обов'язково захищене від вітру. Не саджайте огірки на протязі, інакше врожаю не дочекаєтеся.

Грядку під огірки потрібно добре перекопати, додати в грунт перегній і нітрофоску (столова ложка на квадратний метр). Якщо грунт з підвищеною кислотністю, додайте при перекопуванні гашене вапно або золу. Огірок воліє пухкі, легкі склади, тому якщо на вашій ділянці важкий, щільний грунт, потрібно додати в нього торф або пісок.

Ширина грядки повинна підбиратися таким чином, щоб зручно було доглядати за рослинами (80-90 см). Для огірків доцільно робити високі, підняті на 15-20 см над рівнем решті грунту грядки. Така висота забезпечить кореневу систему достатньою теплом.

ВАЖЛИВО! Не робіть грядку ширше 130 см. У цьому випадку вам доведеться садити огірки в три ряди, а доглядати за центральними екземплярами буде важко.

Тепла грядка для огірків

Ідеальною для вирощування огірків є тепла грядка на основі біопалива.

В таких умовах коріння овоча отримають досить тепла і в той же час будуть забезпечені харчуванням.

Це значно прискорить їх зростання і наблизить отримання врожаю.

ДОВІДКА! Самий відповідний гній для теплої грядки - кінський. Він здатний тримати температуру 50-60 градусів протягом 1, 5 - 2 місяців.
 1. Для виготовлення грядки риється траншея 40-50 см глибиною і 1 метр завширшки. З неї виймається шар грунту і на дно вкладається перепрілий гній, змішаний з подрібненою соломою. Шар дорівнює 20-30 см.
 2. Зверху цей шар засипається вийнятої з траншеї грунтом. Товщина землі повинна бути 20-30 см.
 3. За 1-2 дні до висадки огірків грядку проливають гарячою водою і накривають чорною плівкою. До моменту висадки температура грунту на такий грядці буде оптимальна, і коріння огірка, поміщені в теплу грунт, легше приживуться.

Якщо теплу грядку зробити немає можливості, можна покласти трохи навозно-солом'яним суміші в кожну лунку на глибину 40-45 см, а зверху присипати землею. Ефект буде приблизно той же.

ДОВІДКА! Гнойова грядка сприяє утворенню у огірка жіночих квіток, оскільки активно виділяє вуглекислоту. Врожайність на такий грядці підвищується в рази.

технологія висадки

Ідеальним варіантом вирощування огірків є торф'яні горщики або таблетки. Такий спосіб дозволяє не травмувати ніжні корінці і висаджувати кожну рослину разом із грудкою землі в підготовлені лунки.

Для висадки викопують лунки, глибина яких повинна відповідати висоті горщика або земляного кома, в який поміщено рослина.

 1. Лунки розташовують на відстані 20-30 см одна від одної, в міжряддях між рослинами повинна бути 40-50 см. Перед посадкою лунка проливається водою.
 2. Розсаду в торф'яних горщиках садіть в лунку разом з ними, заглиблений на всю висоту. Якщо огірок вирощений в стаканчику, переверніть його і, притримуючи рукою стебло, акуратно зніміть з грудки землі. Намагайтеся діяти максимально акуратно, не пошкоджуючи ніжні коріння.
 3. УВАГА! Висадку робите тільки у вечірні години, бажано після 17.00. Якщо процедуру провести вранці або вдень, печеня весняне сонце спалить ваші рослини, вони зів'януть і загинуть.
 4. Рослини заглиблюють в грунт до сім'ядольних листочків. Грунт навколо злегка приминається і поливається. Під кожну рослину потрібно вилити близько 1 літра рідини, щоб грунт максимально зволожити.
 5. Після поливу поверхню потрібно замульчувати сухою травою або дрібної соломою, щоб волога не випаровувалася. Можна вкрити поверхню спеціальної світлонепроникної плівкою.

ВАЖЛИВО! Чи не поливайте огірки холодною водою, рідина повинна бути злегка тепла.

Догляд в перші дні після висадки

Після посадки огірка на грядку його бажано притенить на 1-2 дня, щоб яскраві промені Сонця не обпалювали листя. Не поспішайте поливати рослину, поки корінці не приживуться - зайва волога в цей час може викликати їх загнивання. Перший полив після висадки можна провести через 2-3 дня.

Через 14 днів після висадки в грунт огірки можна підгодувати органічним добривом.

ВАЖЛИВО! Чи не рихлить грунт навколо огірка. Коріння у цієї рослини розташовані близько до поверхні, і ви обов'язково пошкодите їх. Якщо на грунті утворилася кірка, акуратно розбийте її тупим кінцем сапи.

Як правильно садити огірки у відкритий грунт насінням?

Якщо ви не вирощували огірки в стаканчиках, можна сіяти їх безпосередньо в грунт. Рекомендації при підготовці грядки ті ж, що і при висадці розсади.

Коли садять огірки у відкритий грунт насінням? Оптимальний час для посіву - 15-20 травня. До цього часу температура грунту прогрівається до 16-18 градусів і сходи з'являться вже через 5-7 днів.

Посів проводять в лунки, по 2-3 насінини в кожну, на глибину 2-3 см. Кількість насіння збільшують на той випадок, якщо якісь із них не проросте. Якщо зійшли всі екземпляри, виберіть найміцніший, а решта видаліть. При видаленні НЕ висмикуйте непотрібний паросток із ґрунту, так як ви можете зачепити залишився.

Акуратно відламайте верхівку, залишивши корінець в землі. Проріджування проводять не раніше, ніж утворилося не менше 3 листочків. До цього часу вже можна виявити найсильніше рослину, а також виключити загибель залишився в лунці.

УВАГА! Розташовуйте насіннячко в лунці плазом або носиком вгору. Якщо носик насіння виявиться внизу - рослина може не з'явитися.

При посадці дорогих сортового насіння можна застосувати попереднє проростання. Для цього помістіть їх у вологу тканину і помістіть в тепле місце. Перед замочуванням можна обробити насіння препаратами «Епін» або «Циркон».

Це запобіжить їх зараження хвороботворними мікробами і прискорить проростання. Крім цих препаратів можна використовувати для обробки розчин марганцівки або сік листя алое.

Через 4-5 днів ви побачите наклюнувшиеся паростки. Насіння відразу висаджуйте по одному в кожну лунку. Не чекайте, поки паросток з насіння стане довгим - ви можете пошкодити його при посадці, і рослина не зійде.

Для раннього посіву в грунт насіння не замочують, так як в холодній землі наклюнувшиеся екземпляри почнуть гнити.

Доцільно висівати огірки в два терміни, для різних цілей споживання. Ранні, для використання в салати - з середини до кінця травня. Середньостиглі та пізні, для засолювання - на початку і середині червня.

Дотримання правил висадки огірків у відкритий грунт дозволить отримати ранній урожай цього смачного і корисного овоча на власній ділянці.

Отже, ми обговорили і з'ясували коли садити насіння огірків на розсаду для відкритого грунту?

Корисні матеріали

Вивчіть інші корисні статті про догляд за розсадою огірків:

 • Як правильно вирощувати на підвіконні, балконі і навіть в підвалі?
 • Поради з вирощування в різних ємностях, зокрема в торф'яних горщиках і таблетках.
 • Дізнайтеся терміни посадки в залежності від регіону.
 • Причини чому витягується розсада і у неї сохнуть і жовтіють листя?
 • Всі секрети підготовки насіння перед посівом і пікіровки молодих сходів.

Схожі Статті