Розглянемо як поливати розсаду баклажанів: правильна вода і частота поливу, особливості режиму після пікіровки і пересадки, корисні поради

Баклажани - досить примхлива культура, яка б вимагала уважного догляду з дотриманням всіх агротехнічних правил. Дрібниць у цьому процесі немає.

Підживлення, пересадка, дотримання температурного режиму - від цих пунктів залежить розвиток рослин і майбутній урожай. Особливу увагу варто приділити правильному поливу.

Важливо все: частота процедури, час, в яке вона проводиться, якість і температура води.

Вода для поливу: що віддати перевагу?

Як і інші саджанці, молоді баклажани воліють м'яку воду: талу, дощову, кип'ячену. В крайньому випадку звичайну водопровідну воду можна залишити в відкритих посудинах для вивітрювання хлору.

Ідеальна температура води для поливу близька до кімнатної. Холодна може викликати шок у рослин і спровокувати неприємні захворювання (кореневу гниль або чорну ніжку).

Час від часу розсаду корисно поливати поживними настоями. Вода, настояна на яєчній шкаралупі, збагатить грунт калієм і кальцієм. Приготувати її нескладно.

Товчена шкаралупа 10 курячих яєць заливається теплою водою і залишається на кілька днів. Після проціджування настій можна використовувати для поливу.

Не менш корисний настій спить чаю. Заварка або використані чайні пакетики заливаються окропом. Через кілька днів процідженим настоєм можна поливати розсаду. Він додасть в грунт цінні мікроелементи, рослини будуть міцнішими.

Для знезараження і харчування грунту використовується і вода, настояна на березової попелі. Природні малоконцентровані добрива не сприяють накопиченню нітратів, вони підходять для прихильників вирощування овочів без штучних підгодівлі.

Ці поживні добавки не будуть зайвими і для тих, хто використовує більш сильні мінеральні добрива. Яєчні, зольні або чайні настої замінюють звичайну воду для поливу.

Як поливати розсаду баклажанів після посадки?

Перший полив починається після підготовки грунту. Для знезараження грунт проливається гарячим розчином марганцівки. Насіння замочують у стимуляторе зростання, а потім висівають в загальний контейнер або індивідуальні ємності.

Насіння засипаються грунтом, після чого акуратно обприскуються теплою водою з пульверизатора. Детальніше про підготовку насіння перед посівом.

Для збереження нормального рівня вологості і високої температури посадки накриваються пластиковою плівкою.

Наступний полив відбувається на 2-3 день після появи сходів. До цього моменту верхній шар грунту повинен злегка підсохнути.

Землю можна акуратно розпушити дерев'яним кілком або зубочисткою. Ця процедура не дасть утворитися щільною кірці на поверхні, саджанці зможуть нормально дихати.

Баклажани не люблять надмірну вологість, заливати їх не можна. Для поливу ніжних паростків зручно користуватися спринцовкой, чайною ложкою або пульверизатором. Важливо не розмивати грунт, щоб не оголити насіння.

Складний час: пікіровка

Баклажани мають дуже тендітні коріння, які легко пошкодити. Рослини з працею переносять пікіровку, в цей момент з ними потрібно звертатися особливо акуратно.

Процедура проводиться рано, відразу після розгортання першої пари справжніх листків. За 1-2 дні до переміщення розсаду рясно поливають. Якщо цього не зробити, сухі грудочки землі можуть обламати корінці при пересадці.

Рослини обережно підчіплюються гострим кілочком і переносяться в новий горщик разом з невеликим грудочкою землі. Саджанець поміщається в підготовлену лунку і акуратно поливається вздовж стеблинки. Ця процедура допоможе корінцях розправитися, рослина швидше адаптується на новому місці.

Після пікіровки молоді баклажани не поливати 4-5 днів. За цей час коріння зміцніють і почнуть активно витягати вологу з ґрунту.

Зволожувати розсаду потрібно з пульверизатора або мелкоячеистой лійки, 1 раз в 6-7 днів. У проміжках між поливами грунт повинен підсохнути.

Процедуру потрібно проводити тільки в теплу погоду, уникаючи попадання вологи на листя. Важливо притенять розсаду від прямих сонячних променів, поливати її краще рано вранці або після заходу сонця. Такий же режим рекомендується і для дорослих рослин.

Після першого поливу потрібно раз на тиждень підгодовувати розсаду рідким комплексним добривом. Після підгодівлі рослини рекомендується полити теплою водою.

Підросли розсада вимагає більше рідини, ніж щойно з'явилися паростки. Обприскувати саджанці не потрібно, краплі, що залишилися на листі, на яскравому сонячному світлі можуть викликати опік.

Баклажани погано переносять застій вологи в грунті. Щоб уникнути цього, в дні горщиків проробляються дренажні отвори, після чого ємності встановлюються на піддон. Воду, що з'являється в піддоні, потрібно зливати. Врятувати баклажани при перезволоженні допоможе тонкий шар деревного попелу, розсипаний по поверхні грунту.

Полив після пересадки в теплицю

Напередодні переміщення на постійне місце проживання розсаду рясно поливають. Це допоможе баклажанів легше пережити переміщення, коріння не будуть травмуватися. Перед пересадкою грунт проливається розчином марганцівки.

Рослини переміщаються в підготовлені лунки методом перевалки, зі збереженим земляним комом. Відразу після пересадки поливати баклажани не слід. Коріння досить зволожені, вони повинні зміцніти і почати активно витягати наявну воду з грунту.

Як часто поливати розсаду баклажанів? Це потрібно робити 1 раз в 6-7 днів. Після поливу грунт акуратно рихлити, це дозволяє позбутися від щільної кірки, що утрудняє доступ кисню до коренів.

Поливати баклажани потрібно вранці або ввечері, в теплу погоду. Заливати рослини не можна, надлишок вологи сповільнить освіту зав'язей і може спровокувати кореневу або верхову гниль.

Після поливу теплицю рекомендується провітрити, щоб відрегулювати рівень вологості повітря. Якщо бочки з водою стоять прямо в теплиці, їх краще прикрити плівкою.

Полив розсади баклажанів: маленькі секрети

Не рекомендується поливати розсаду сильним струменем води, що розмиває грунт. Краще використовувати дрібнопористий розсіювач для шланга або лійку.

Волога розподіляється по грунті між рослинами. Чим легше грунт, тим простіше регулювати рівень зволоження.

Важкий грунт на основі глини погано вбирає вологу. Виправити ситуацію допоможе часте розпушування та внесення в грунт невеликої порції торфу. Можна зробити кілька глибоких проколів поруч з рослинами, вони поліпшать вбирання.

Для збереження нормального рівня вологості грунт можна замульчувати кокосовим волокном, соломою, перегноєм або покривним матеріалом. Такий прийом особливо хороший для рослин у відкритому грунті.

Після мульчування рослини поливають через отвори, залишені у стебел. Частоту зволоження грунту можна скоротити до 1 разу в 6-7 днів.

В середньому на одну рослину потрібно близько 3 л води. Кількість вологи залежить від температури повітря і стадії розвитку баклажанів.

Рясний полив рекомендований під час цвітіння, після утворення зав'язей він трохи знижується. При зниженні температури повітря кількість вологи скорочують, в спеку порції води можна збільшити.

У теплиці можна організувати крапельний полив. Система буде подавати вологу дозовано, що дозволить уникнути перезволоження.

При спорудженні крапельного поливу можна підключати її безпосередньо до водоводу, інакше вода буде дуже холодною. Необхідний проміжний резервуар, що дозволяє їй нагрітися до потрібної температури.

Правильний полив береже баклажани від хвороб, дозволяючи їм правильно розвиватися і накопичувати сили для майбутнього плодоношення. Встановлений режим буде корисний не тільки для молодих, але і для дорослих рослин, пересаджених у відкритий грунт або теплицю.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дізнайтеся яких хвороб схильні баклажани: що робити якщо падає, витягується або зовсім гине розсада? Причини появи білих плям, пожовтіння і скручування листя. А також які шкідники можуть атакувати молоді саджанці?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті про вирощування та догляду за розсадою баклажанів:

  • Різні методи вирощування: в торф'яних таблетках, в равлику і навіть на туалетному папері.
  • Всі особливості посіву за місячним календарем.
  • Золоті правила вирощування з насіння.
  • Особливості вирощування в різних регіонах Росії: на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.

Схожі Статті