Розглянемо засоби від постільних клопів: які найефективніші, особливості застосування, їх плюси і мінуси

Постільні клопи відносяться до одних з найбільш неприємних паразитів в будинку. Вони не переносять небезпечні інфекції, подібно до деяких інших комах, але їх укуси і одне лише присутність в приміщенні викликає не менш негативні емоції.

Вони заводяться стихійно. Їхні укуси не відразу помітні, а гнізда розташовані в самих затишних куточках будинку. Підходити до боротьби з комахами слід з особливою ретельністю і обережністю. Препарати для боротьби з ними часто токсичні і не завжди ефективні.

Сьогодні будемо говорити про засоби проти клопів: постільних, білизняних, тих, які живуть в одязі. Розповімо ніж виводять постільних клопів самостійно, а які кошти можуть використовувати тільки професіонали.

Засоби від постільних клопів

Клопи стійкі до багатьох хімікатів. Багато інсектицидів вбивають тільки дорослих особин і безсилі по відношенню їх до яєць.

Сьогодні на полицях супермаркетів і в інтернет-магазинах можна придбати:

Мікрокапсульовані препарати. Дієвий хімікат укладений в мікрокапсули, які залишаються на поверхнях довгий час і переносяться на лапках паразитів. До подібного роду засобів відносяться Гет, Дельта Зона. Вони надають нервово-паралітичну дію. Підходять для домашнього використання. Відносяться до засобів від постільних клопів без запаху.

Аерозолі та спреї. Останні продаються в балончиках і вже готові до застосування. Деякі доповнені спеціальною насадкою, яка дозволяє розпорошити хімікат в найвужчі щілини.

До них відносяться відомі універсальні препарати Раптор, Рейд, Комбат, Чистий дім. Всі вони вигідні за ціною і економні по витраті.

Недолік лише в тому, що активні речовини швидко розсіюються і вимагають повторної обробки. Ефективні лише при невеликому зараженні або для профілактики.

Порошок. Незважаючи на те що підмішати кровососів в їжу отруту не вдасться, порошки можуть бути не менш ефективні. Найпопулярнішим став пиретрум. Це натуральний препарат, який підходить для застосування, якщо в будинку є дитина. Він не токсичний і не викликає алергії. Пиретрум міститься в ромашніке.

З давніх-давен люди сушили і перетирали квіточки, щоб отримати засіб від клопів. Народний рецепт ліг в основу створення сучасного препарату. Його можна розвести і розпорошити за допомогою пульверизатора або посипати тонким шаром на поверхні.

Крейда. Відомий засіб коштує недорого, але і ефективністю не відрізняється. Його частіше використовують в профілактичних цілях. Засіб зручно тим, що не вимагає виселення мешканців з будинку. Найпопулярнішим засобом в цій категорії став крейда Машенька.

Концентрати. Найчастіше застосовуються професіоналами. Вони найбільш токсичні, так як щільність активних речовин занадто висока. Тетрікс, Фуфанон попередньо розводять і розпилюють за допомогою генератора туману або обприскувача.

У домашніх умовах їх слід застосовувати з обережністю. Карбофос відомий городникам, які часто вибирають його для боротьби зі шкідниками.

Концентрати відрізняються не тільки токсичність, але і різким запахом. Вони вимагають ретельної підготовки приміщення до обробки.

Можна використовувати і фізичний метод у вигляді пилососа або звичайного домашнього тапка. Але відразу попереджаємо, що при сильному зараженні знищити паразитів таким чином не вдасться. Паразити не бігають по квартирі днем, вони занадто дрібні і непомітні. А плоске будова тіла захищає їх від роздавлювання.

Вони найчастіше поселяються поруч зі спальним місцем або безпосередньо в ньому. Диван є найбільш підходящим місцем для розмноження паразитів.

За це домашніх клопів часто прозивають диванними. Чим обробити диван від клопів? Виводити їх з спального місця або м'яких меблів можна тими ж засобами, що з інших куточків житлового приміщення.

Диван обов'язково розкладають і ретельно обробляють місця з'єднання конструкції.

Народні засоби

Чого бояться постільні клопи? Знаючи страхи комах, можна використовувати в боротьбі з ним цілий ряд народних засобів. Відомо, що кровоссальні паразити не терплять різких запахів. У них відмінний нюх. Можна сказати, що вони буквально бачать запахом. Так паразити відчувають кровоносні судини, коли роблять прокол в шкірному покриві людини.

Наші предки здавна використовували гострий нюх паразитів проти них самих. Знати перед сном завдавала на тіло ароматизовані олії, щоб клопи не кусали.

Засоби від постільних клопів в домашніх умовах:

  • Занадто низькі або високі температури. Температури в межах від 10 ° С до 20 ° С і від 30 ° С до 35 ° С вже є некомфортними. Вони не вбивають паразитів, але не дають їм розмножуватися.
  • Яскраве світло. Неспроста клопи кусаються саме вночі. Комахи бояться світла і намагаються тікати в затишний куточок.
  • Аромати деяких польових рослин. Трава полин і пижмо - головні вороги клопів. З них роблять букети, готують настоянки і розпилюють. Але це тимчасовий засіб. Голодних клопів ніщо не зупинить.
  • Парфуми. Чим різкіший запах парфумів, тим він неприємніше для клопів.
  • Хімікати. Всі хімікати, які мають різкий запах, відлякують клопів, але не вбиває їх. Тому варто добре подумати, чи готові ви «спокутувати» квартиру в оцті, ацетоні, гасі, щоб всього лише налякати, але не вивести паразитів.

Якщо ми заговорили, про те, чого боятися клопи, варто відзначити і те, що їх зовсім не лякає. Не має сенсу використовувати ультразвукові відлякувачі.

Вони на паразитів не діють. А тільки можуть стати місцем для гніздування, якщо включити пристрій поряд з ліжком.

Найефективнішими засобами від клопів вважаються спеціалізовані препарати. Деякі з них можна застосовувати в домашніх умовах, дотримуючись заходів безпеки. Популярні народні засоби можуть лише відлякати комах на час. При сильному зараженні рекомендується звертатися за професійною допомогою. А чим труїти постільних клопів вибирати вам.

Отже, ми розглянули кілька шляхів позбавлення вашого житла від настирливих паразитів. Торкнулися такі питання: чим вивести клопів з дивана самостійно, які хімікати найефективніші, що не люблять клопи постільні?

Схожі Статті