Савойська капуста: зберігання на зиму в умовах гаража, підвалу або льоху

Родина савойської капусти - Італія. Ця рослина, яке часто помилково називають овочем і коренеплодом, спочатку було дикорастущим і зустрічалося тільки в італійському графстві Савойя.

Цей вид капусти швидко підкорив Європу завдяки своїм смаковим якостям, але в Росії цей сорт почали культивувати лише ближче до XIX століття.

Одна з причин, по якій овочівники приділяють цій рослині особливу увагу - це його можливість зберігатися протягом декількох зимових місяців і не втрачати при цьому своїх корисних властивостей.

Про те, як зберігати різні види капусти в домашніх умовах, читайте на нашому сайті.

вибір сорту

Які сорти савойської капусти краще підходять для зберігання?

При правильному зберіганні та дотриманні необхідних умов савойська капуста може зберігатися в підвалах і льохах досить довго, але таке зберігання витримують не всі сорти.

На сьогоднішній день існує безліч сортів цієї рослини, але всі вони умовно групуються за трьома категоріями відповідно до терміну визрівання:

  • ранні сорти визрівають через 105-120 днів після посадки;
  • середні сорти - через 120-135 днів;
  • пізні сорти можуть визрівати 140 днів і більше.

Як сортів, які можна зберігати взимку, ранні сорти не представляють інтересу, так як навіть при створенні оптимальних умов швидко псуються.

А ось середні, середньопізні та пізні сорти можна зберігати досить довго, так як у цих сортів тривалий термін розвитку (вегетації), і навіть у зрізаних з грядки рослин життєдіяльні процеси в них не зупиняються відразу. Але при використанні савойської капусти різних сортів для приготування їжі варто враховувати:

  1. Ранні сорти, зрізані з грядки в зимовий час, краще використовувати переважно для голубців або щей.
  2. Среденепоздніе сорти ідеально підійдуть не тільки для начинок голубців, але і для смаження, гасіння, а також для приготування котлет.
  3. Пізні сорти можна використовувати в усіх цих цілях, крім того - тільки вони можуть використовуватися для квашення.
Серед сортів, які багато фермерів відзначають як придатні для зимового зберігання - середньопізні F1Оваса, Уралочка, Вертю 1340і пізні Орбіта, Валентина, Надя, Мереживниця.

На нашому сайті ви можете знайти цікаву для вас інформацію про зберігання білокачанної капусти, цвітної, броколі, капусти кольрабі, а також брюссельської та пекінської.

Основні правила

Як зберегти савойскую капусту на зиму? Савойскую капусту, яка призначена для зимового зберігання, рекомендується прибирати при температурі не нижче -7 градусів, при цьому бажано, щоб такі качани важили не менше 500 грамів і мали хоча б два три щільно прилягають і жорстких укривних листа: вони послужать надійним захистом від попадання бруду та пошкоджень.

Капуста, яку передбачається зберігати, не рекомендується поливати перед збиранням, і бажано зрізати качани в суху погоду. Підмороженому капуста і качани, які мають ознаки гнилі або вражені шкідниками або грибком, довгого зберігання не витримають.

Безпосередньо перед відправкою качанів на зберігання їх необхідно трохи підсушити - для цього слід пересипати їх товченою крейдою і на пару днів розкласти в сухому приміщенні на ґратчастих полицях. Качан таких качанів слід вкоротити, залишивши не більше трьох сантиметрів.

У чому і де зберігати савойскую капусту?

Передбачається, що зберігатися савойська капуста може від чотирьох місяців до півроку: витримати такий термін качани зможуть без проблем, якщо зберігатися вони будуть в дерев'яних ящиках, при цьому розташовувати качани впритул один до одного не можна: між ними повинні бути зазори в кілька сантиметрів. Зберігається капуста зрізом качана догори.

Припустимо зберігання капусти в підвішеному стані: качани потрібно укласти в сітки і підвісити до стелі на мотузці, при цьому для кожного качана сітка повинна бути окремою, а щільне «сусідство» в цьому випадку також недоречно.

Ідеальним місцем для зберігання савойської капусти на зиму стане гараж, підвал або льох, але тільки в тому випадку, якщо буде дотримано температурний режим (зберігання капусти допустимо при температурі від 0 до +3 градусів) і при відповідній вологості повітря, яка повинна становити 90 95%.

Якщо капуста буде зберігатися в погребі - необхідно заздалегідь вжити заходів для ліквідації в ньому гризунів, а також упевнитися в тому, що в цьому приміщенні немає грибка і цвілі. Додатково рекомендується обробити все приміщення антисептичними засобами.

Дотримуючись цих правил, можна забезпечити довгострокове зберігання савойської капусти протягом півроку, а якщо качани великі (від шести кілограмів) і процес зберігання постійно тримати під контролем - зберігати пізні сорти можна до 12 місяців.

способи

Як зберігати савойскую капусту взимку? Незважаючи на те, що спосіб зберігання в ящиках - найпростіший і тому поширений, існують і інші методи:

  1. «Піраміда», для якої знадобиться пісок. «Підставою» піраміди повинні бути найбільші качани, укладені качан вгору. Ця основа рясно засипається піском, і наступним шаром йдуть менш великі екземпляри, які при цьому укладаються качанами вниз, і так далі до самого верху.
  2. Укладання капусти з невеликими проміжками (приблизно в два-три сантиметри) між качанами в ящики, які після цього рясно, до країв засипаються піском.
  3. Зберігання качанів, обгорнутих в товстий шар паперу або в харчову плівку.

резюме

Савойська капуста - це корисний і поживний продукт, який містить велику кількість корисних речовин і мікроелементів.

Їх брак в зимовий період негативно позначається на здоров'ї, а при деяких захворюваннях і недугах вживання такого сорту має бути регулярним і цілорічним.

Наприклад - савойська капуста сприяє відновленню нервової системи, благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт, сприяє зниженню артеріального тиску і зміцнює імунну систему.

Зберігання савойської капусти в належних умовах - це можливість завжди мати під рукою таке незамінний природний «ліки». Про таких способах збереження врожаю капусти на зиму, як заморожування і сушіння, читайте на нашому сайті.

Схожі Статті