Секрети гарного врожаю: підгодівля розсади томатів нашатирним спиртом

Черрі, "Волове серце", "Сливки", рожеві "Бички". Який дачник не любить власноруч вирощених помідорів?

Від моменту посадки насіння до збору стиглих томатів проходить не менше трьох місяців, за які рослина долає кілька фаз росту.

При цьому найважливішою умовою для отримання багатого врожаю є успішне нарощування кущами зеленої маси. І тут не обійтися без азоту, наситити яким томати допоможе звичайний нашатирний спирт. Зі статті ви дізнаєтесь про численні корисні якості аміаку, а також про плюси і мінуси його використання.

Корисні властивості аміачного розчину

Дефіцит азотистих сполук негативно позначається на зростанні томатів. Недогодовані аміаком кущі відрізняються низьким ростом, підвищеної тонкістю і жорсткістю стебел. Листя таких рослин дрібні і бліді, з жовтуватим відтінком. Зелень тендітна і слабка, а про якісні плодах і говорити не доводиться. Уникнути азотного голодування прекрасно допомагає своєчасна підгодівля відповідними мінеральними добривами. Наприклад, нашатирним спиртом.

Куплений в аптеці нашатир містить концентровану настойку аміаку є, в свою чергу, азотистих з'єднанням. Такий азот з легкістю поглинається рослинами, не потребує бактеріальної переробки перед застосуванням в якості добрива і сприяє збільшенню швидкості вироблення хлорофілу.

Правильно і своєчасно підгодовані нашатирним спиртом томати:

 • Активно нарощують вегетативну масу.
 • Рясно цвітуть і зав'язують плоди.
 • Практично не піддаються атакам комах-шкідників.
 • Чи не хворіють на грибкові захворювання.
Рекомендується починати підгодівлю нашатирем зі слабких томатів, так як більш міцним рослинам сповна вистачить планового обприскування аміачної настойкою для профілактики грибків і шкідників.

Незалежно від віку, сорту і розміру кущів важливо з усією акуратністю ставитися до розрахунку необхідної дози добрива, так як перевищення концентрації азотистих з'єднань може негативно позначитися на якості зростання і розвитку рослин.

Переваги і недоліки

Нашатирний спирт відносно дешевий і зручний у використанні в якості садового добрива для томатів. Проте, підгодівля розчином нашатирного спирту томатів та інших городніх культур має як переваги, так і недоліки. Серед незаперечних плюсів нашатирю як добрива для томатів важливо відзначити:

 1. Якісне добриво через грунтовий ком.
 2. Підвищення швидкості нарощування рослинами зеленої маси і її якості.
 3. Більш інтенсивне цвітіння і рясне плодоношення.
 4. Невисока вартість.
 5. Легкість у застосуванні.
 6. Дезінфікуючі властивості.
 7. Екологічність.

Використання нашатирного спирту в якості добрива при вирощуванні на городі не викликає накопичення азотистих сполук в споживаються частинах томатів.

Найбільш значущими негативними якостями аміачного розчину використовуваного в ролі підгодівлі для помідорів є:

 • Довга процедура приготування робочого складу.
 • Можливість перегодувати рослини в разі порушення дозування.
 • Легке підкислення грунту, здатне посилюватися з кожним внесенням добрива.
Головним аспектом при роботі з нашатирем як добриво є чіткий розрахунок концентрації робочого складу і періодичності його внесення.

Аміачний розчин з аптеки давно зарекомендував себе як доступне і високоефективний засіб для підживлення рослин.

Застосування на етапах розвитку саджанців

Використання нашатирю рекомендовано практично на всіх стадіях вегетації рослини, починаючи від вирощування розсади, закінчуючи періодом дозрівання плодів.

для розсади

Міцна життєздатна розсада - перший крок на шляху до отримання завидного врожаю помідорів. При цьому складно недооцінити благотворний вплив аміачного розчину в вирощуванні маленьких томатів. Добриво розсади помідорів і перцю дозволить саджанців швидко додати в зростанні при цьому менше тягнутися, зробить стовбур гнучким і кремезним, додасть здорових листків, при цьому менше тягнуться.

Підгодовувати розсаду томатів слід не раніше ніж на 15-й день після пікіровки, коли повністю розгорнуться перші дві пари справжніх листків. Для приготування живильного розчину для поливу розсади розводять одну чайну ложку 10% аміаку на літр води. Одержаний склад розпилюють на наземні частини рослин за допомогою пульверизатора. Процедуру рекомендується проводити в ранкові або вечірні години, щоб уникнути отримання листям сонячних опіків.

Про те, чим можна удобрювати розсаду томатів на перших етапах ростах ми писали тут, а тут розказано про те, чим її підгодувати до і після пікіровки.

Для дорослих рослин

Добриво дорослих кущів томата нашатирем здійснюється за допомогою внесення робочого складу безпосередньо в грунт.

Береться 10 мл 10% розчину аміаку на 10 літрів води. Якщо концентрація препарату 25%, пропорційно скорочують обсяг його внесення. Приготований розчин ретельно вимішують і вносять безпосередньо під корінь рослин з розрахунку 1 літр добрива на 1 помідорний кущ.

Перед здійсненням прикореневого поливу рослин добривом з нашатирю обов'язково потрібно пролити землю звичайною водою. В іншому випадку корені можуть отримати опік в ході внесення підгодівлі.

Підживлення азотсодержащими добривами рекомендується проводити не частіше трьох разів за весь вегетаційний період: по 1 разу на стадію розсади, нарощування зеленной маси дорослим кущем і дозрівання вже зав'язалися плодів. На етапі закладання бутонів і зав'язі азотисті добрива томатів не потрібні.

Добриво на стадії дозрівання

Що міститься в гидроксиде амонію азот має здатність благотворно впливати на швидкість дозрівання і кінцеву якість томатів. При цьому підгодівлю нашатирним спиртом можна виробляти на всіх стадіях визрівання помідорів і огірків, не завдаючи шкоди, як самому рослині, так і якості врожаю.

На 10-літрове відро беруть 200 мл яблучного оцту, столову ложку 10% аміаку і 10 мл мильного розчину або рідкого мила. Одержаний склад розмішують до повної однорідності і обприскують їм плоди прямо на кущах за допомогою пульверизатора. В результаті швидкість визрівання помідор зростає, а їх підсумкова маса збільшується.

Боротьба зі шкідниками за допомогою розчину

Крім благотворного впливу на всі стадії вегетації томатів нашатирний спирт здатний надійно захистити їх від цілого ряду шкідників (попелиці, мурах, дротяники, довгоносика і ін.).

Для використання нашатирю як інсектицид для томатів на 10 літрів води додають 1-2 столові ложки гідроксиду амонію і 100 мл мильної води. Отриманий склад перемішують і густо розпорошують на надземні частини рослин.

Нашатир є дієвим засобом для попередження появи комах і грибка на томатних кущах, а також помічником у боротьбі з цими неприємностями на ранній стадії їх розвитку.

Якщо зараження має запущений характер, рекомендується вдатися до використання спеціалізованих препаратів більш інтенсивного впливу.

Удобрювати томати можна різними добривами. Важливо тільки правильно їх підібрати і вміти грамотно ними користуватися, а зробити це можна за допомогою наших статей. Дізнайтеся про добриві помідорів комплексними, фосфорними, органічними, мінеральними підживлення, а також золою, дріжджами, йодом і перекисом водню.

Нашатирний спирт недорого коштує і легко купується в будь-якій аптеці. Корисні ж властивості цього препарату для томатів складно переоцінити. Вчасно внесена в необхідної дозуванні добриво допоможе виростити міцні і здорові кущі, буквально всипані стиглими помідорами.

Відео по темі

Дивіться відео-ролик про те, як підгодівля впливає на рослини:

Схожі Статті