Секрети популярності капусти Слава. Чим хороший цей сорт і як його відрізнити від інших?

Капуста Слава користується величезною популярністю у городників, так як має чудовий смак, хорошу врожайність. Капусту вживають в салатах в свіжому вигляді, але в квашеному стані її смак непорівнянний ні з однієї подібної культурою. Все овочівники добре відгукуються про цю культуру і з задоволенням вирощують на своїх ділянках.

У даній статті можна прочитати її опис та відмінності від інших сортів, дізнатися про цілі її використання. Розповімо про те, чим гарний цей вид і про його недоліки. Дізнаєтеся також про інших скоростиглих видах, а й ідентичними властивостями. А також, подивитися її фото.

Опис сорту 1305

Слава 1305 (Brassica oleracea var. Capitata) - капуста білокачанна. Сорт виведений давно і має середній термін дозрівання. Від появи сходів до збору врожаю проходить 130 днів. Сорт має гарну лежкістю, стійкий до розтріскування і дає урожай до 12 кг з 1 квадратного метра площі.

Капуста Слава - характеристики:

 1. діаметр качана доходить до 25 см;
 2. округла, злегка плеската форма;
 3. вага качана доходить до 4, 5 кг;
 4. верхні листки мають світло-зелений відтінок;
 5. м'якоть майже біла.

Зовнішній вигляд

Слава має листову розетку середніх розмірів, злегка підняту. Злегка зморшкуваті, округлі листя, ніжно-зелені, цільні, середнього розміру, з хвилястим краєм і невеликим восковим нальотом.

Довідка. Качани можуть бути двох видів плоско або круглі, щільні, великого чи середнього розміру. Зовнішня качан коротка, а всередині качана середнього розміру. Середня врожайність до 100 кг з гектара.

фото

Подивіться фото нижче, що наочно зрозуміти, як виглядає цей сорт, щоб його відрізняти від інших.

Коротка історія селекціонування

Цей сорт капусти отриманий шляхом селекції в Радянському Союзі. Автором Слава 1305 став селекціонер Грибовський селекційної дослідної станції Попова О.М. в 1940 році. (на даний момент це Всеросійське НДІ селекції і насінництва овочевих культур). Районовані сорти з іноземних прабатьків. На сьогоднішній день Славу вирощують в промислових масштабах практично у всіх регіонах країни.

Відмінні особливості

Цей сорт сильно відрізняється від інших наступними характеристиками:

 • невибагливий в агротехніці;
 • стійкий до захворювань і нападкам шкідників;
 • добре переносить недолік вологи;
 • високою врожайністю;
 • універсальністю у використанні;
 • довгий період зберігання.
На замітку. Крім цього, завдяки формі качана і структурі листя капуста Слава не схильна до розтріскування. Тому вона ідеально переносить транспортування.

Торговці на ринках дуже люблять цей сорт капусти, так як качан зберігає свій товарний вигляд більше трьох місяців, при правильному зберіганні. При вирощуванні на присадибній ділянці, кожен городник може ласувати салатом, зі свіжої капусти аж до зими.

Плюси і мінуси

Спочатку сорт цієї капусти був виведений для нечорноземної частини нашої країни, так як вона грає важливу роль для Росії. У багатьох довідниках, що описують Слава 1305 можна прочитати саме цю інформацію в описі сорту. У цих районах грунт слабо насичена гумусом, але дуже часто йдуть дощі, що сприяє швидкому дозріванню культури. Але з часом стало зрозуміло, що Слава добре переносить посушливі періоди, тому її стали вирощувати в усіх регіонах.

До плюсів можна віднести, такі показники, як:

 1. стійкість до низьких температур;
 2. практично не утворює квітконоси;
 3. відмінні смакові якості в будь-якому вигляді;
 4. висока врожайність.

Як у будь-якої культури у капусти Слава є негативні сторони:

 • висока сприйнятливість до хвороби кореневої системи - кили;
 • часто уражається судинним бактеріозом;
 • вона не може протистояти фузаріозного в'янення.

Але якщо правильно вибрати і підготувати насіння до посадки, обробивши їх сучасними препаратами, то цих неприємностей можна уникнути.

Схожі сорти

Розглянемо середньостиглі сорти капусти білокачанної, які мають такі ж показники, як у Слави, по врожайності і смаковими якостями.

Білоруська 455

Старовинний і досить популярний сорт. Довго зберігається, не розтріскується і має хороші смакові якості в квашеному вигляді. Вага одного вилка доходить до 4 кг, маса щільна і смачна.

Надія

Капуста виведена вітчизняними селекціонерами, дуже урожайна. Біологічна зрілість настає в кінці серпня, збір врожаю виробляють при настанні перших заморозків. Тривалий термін зберігання - до лютого. Маса вилка - 3, 5 кг. з квадратного метра площі можна зібрати до 12 кг.

Ринда F1

Гібрид Секціонірованние в Голландії. Цей середньостиглий сорт може довго зберігатися прямо на корені. Має біло-жовті внутрішні листя. Сорт універсальний, хороший як в свіжому вигляді, так і в заготовках. Врожайність середня 9 кг з квадрата.

подарунок

Сорт виведений 1960 році. Відмітна особливість сорту Подарунок - стійкість до захворювань. Качани досягають 4, 5 кг, щільні, не розтріскуються. Підходить для солінь. З квадрата можна зібрати 10-11 кг.

Мегатон F1

Урожайний, середньостиглий гібрид голландських селекціонерів (про інших сортах капусти голландської селекції читайте тут). Стійкий до всіх видів захворювань, яким піддається капуста. Стійко переносить невеликі заморозки. Високоврожайний сорт, так як при правильній агротехніці качани можуть виростати до 10 кг. Добре зберігається до лютого, має чудовий товарний вигляд (які ще сорти підходять для зимового зберігання?).

Як відрізнити від інших видів?

Важливо! Відрізнити насіння одного сорту капусти від іншого дуже складно. Не купуйте посадковий матеріал з рук, краще піти за покупкою в спеціальний магазин.

Розгляньте уважно упаковку, на ній має бути маркування з терміном придатності, і визначено сорт. Потрібно пам'ятати, що термін придатності насіння не може перевищувати 4 років. Прострочені насіння краще не купувати, так як вони можуть просто не прорости.

Якщо капуста купується на ринку вже готової розсадою, то можна відрізнити тільки ранній це сорт або пізній. Наприклад, у ранніх сортів листочки мають майже смарагдовий колір, і кущик у них невеликий і присадкуватий.

Пізні сорти, до яких відноситься капуста Слава, мають більш темний, злегка сизуватий забарвлення листя, яка розташовується на витягнутому кущику.

Детальніше про види капусти читайте тут.

Існує величезна різноманітність сортів капусти: Вестрі F1, нозом, Романеско, Кале, Міррор F1, Центуріон F1, Колобок, Цукрова голова, Московська пізня, Валентина.

Для чого використовується?

Цей сорт капусти широко використовується, завдяки чудовим смаковим якостям, так наприклад:

 • У свіжому вигляді з капусти роблять різні салати, її можна посмажити і згасити з різними інгредієнтами. Різноманітність салатів дозволить, не повториться ні разу за весь період вегетації.
 • Хороша капуста в борщах і розсольник, з неї виходять чудові на смак щі.
 • З Слави виходять чудові салати на зиму, її маринують, квасять, а також використовують для засолювання.

Наші предки застосовували капусту не тільки в їжу, але і як ліки. Наприклад, капустяним листям обертали хворі суглоби. А пропарений овочем лікували шлункові і кишкові кольки. Не секрет, що сік квашеної капусти використовують як питво, після бурхливих гулянок, для полегшення симптомів похмілля.

З кожним роком городники придумують все нові способи і рецепти, в які входить це корисний і смачний продукт.

висновок

Капуста Слава - популярна культура, яку під силу виростити навіть новачкові. Невибагливість сорту дозволяє отримати великий урожай навіть на мізерних грунтах, при цьому основна вимога - рясний полив. Якщо культура вирощується па землі, багатої живильними речовинами, то вона спокійно переносить посушливі періоди і недолік вологи.

Капуста - джерело вітамінів і мікроелементів, корисних для організму людини, навіть в квашеному і маринованому вигляді вона зберігає свої чудові властивості.

Схожі Статті