Секрети популярності капусти Зимівлі. Чим хороший цей сорт і як його відрізнити від інших?

Селекціонери протягом багатьох десятиліть створюють нові сорти і гібриди білокачанної капусти. Саме тому при виборі насіння доводиться враховувати багато факторів: терміни дозрівання, ступінь зберігання, смакові якості, особливості застосування. Білокачанна капуста - незамінна овочева культура на нашому столі. Пізньостиглий сорт Зимівля прекрасно підходить для тривалого зберігання. Смакові якості цієї капусти стають навіть краще з часом. Вирощуючи Зимівлю, досвідчені городники забезпечують себе даної сільськогосподарською культурою на всю зиму і першу половину весни.

визначення

Ботанічний опис

Розетка напіврозкидистий, середнього або великого розміру (її діаметр становить від 74 до 119 см). Листя округлої форми, хвилясті по краях, сіро-зеленого кольору, з вираженим восковим нальотом. Листові пластинки середньої величини, мають довжину 40-48 см, а ширину 32-46 см.

Кочан у Зимівлі округло-плоский. Вага технічно-зрілої капусти варіюється від 2 до 3, 6 кг, окремі екземпляри можуть мати ще більшу масу. Вилки закручені дуже щільно, між листям майже немає проміжків. Зовнішня качан довга, а внутрішня - середньої довжини.

Зовнішній вигляд

Капуста Зимівля має дуже щільні плоско качани середніх розмірів. Забарвлення зеленувато-колишня з сіруватим відтінком зовні і жовтувато-біла при розрізі. Внутрішня структура тонка. На листі добре помітний восковий наліт, є нежорсткі прожилки.

Коротка історія селекціонування

Зимівля 1474 виведена у Всесоюзному науково-дослідному інституті селекції і насінництва овочевих культур за допомогою індивідуального і масового відбору з зразка закордонного походження.

У 1963 році сорти районовані, т. Е. Встановили райони обробітку - Центральний, Волго-В'ятський, Середньоволзький і Далекосхідний. Рекомендована Зимівля також для Казахстану.

Відмінні особливості

Зимівля володіє наступними унікальними характеристиками:

 • високий ступінь лежкості - до 7-8 місяців;
 • велика щільність качанів;
 • поліпшення смакових якостей під час зберігання.

Плюси і мінуси

До позитивних властивостей даної культури відносять:

 1. холодостойкость (витримує заморозки до -6ºС);
 2. невибагливість до грунтової складу, посух;
 3. врожайність становить від 6 до 7 кг з 1 м2;
 4. лідер серед білокачанної капусти за вмістом аскорбінової кислоти;
 5. високий ступінь лежкості, при якій дає незначну кількість відходів;
 6. стійкість до розтріскування;
 7. відмінна транспортабельність;
 8. хороший імунітет, качани майже не схильні до точкового некрозу і сірої гнилі.
До негативного властивості можна віднести тільки невелику гіркоту листя під час збору врожаю і протягом перших трьох місяців зберігання, але потім смакові якості поліпшуються і розкриваються в повній мірі.

Схожі сорти

До сортам капусти, що володіє схожими характеристиками, можна віднести:

 • Колобок.
 • Крюмон.
 • Амагер.
 • Слава.
 • Московська пізня.

Як відрізнити від інших видів?

Скориставшись наступними рекомендаціями, можна виділити капусту Зимівлю від інших качанів:

 1. Необхідно звернути увагу на щільність капусти: при середньому розмірі вага качана повинен бути 3-4 кг.
 2. Відзначити характерний колір листя: з синьо-зеленим відтінком і сильно вираженим восковим нальотом.
 3. Оцінити листи за формою: у Зимівлі вони злегка зморшкуваті з хвилястим краєм.

Про видах капусти читайте тут.

Рекомендуємо прочитати про сортах Валентина, Цукрова голова, Міррор, Центуріон, Кале, Романеско, нозом, Вестрі, Подарунок.

Ціль використання

Капуста містить велику кількість вітамінів і мінеральних речовин, особливо багатий даний сорт аскорбінової кислотою і цукрами. Тому рекомендується вживати з другої половини зими в свіжому вигляді для приготування супів, салатів, пирогів, рагу, голубців. Добре підійде цей сорт також для квашення і соління.

висновок

Капуста Зимівля відмінно зарекомендувала себе як морозостійкий, стійкий до хвороб і придатний для тривалого зберігання сорт. Вибравши його для вирощування на своєму городі, можна отримати високий урожай якісних надійних качанів капусти.

Схожі Статті