Секрети вирощування кропу. Коли садити насіння у відкритий грунт?

Запашний кріп - улюблена пряність багатьох людей. Він широко поширений в нашій країні, і кожен дачник намагається знайти місце на своїй дачній ділянці для цього корисного рослини. Прийнято вважати, що це проста і невибаглива у вирощуванні культура, але не у кожного городника кріп виходить пишний і ароматний. Необхідно знати кілька секретів вирощування рослини. Один з них - час посадки насіння кропу для отримання багатого врожаю і запашної зелені.

В який час можна сіяти насіння?

Висівати кріп можна в відкритий грунт, в теплицю, на підвіконня, балуючи свою сім'ю корисною, ароматної травою. Завдяки своїй холодостійкості, кріп добре росте круглий рік. Більш якісний і великий урожай пряної трави отримують при посіві у відкритий грунт. Цьому сприяють тривалий, світловий день і добре удобрена і зволожена грунт.

Дачники проводять посів кропу на вулицю навесні, влітку, восени і навіть взимку. Все залежить від погодних умов, регіону вирощування, сорти. Восени і навесні висівають кріп для отримання зелені, влітку - кропового парасольок, які використовуються в консервації.

Довідка! Щоб отримувати запашну зелень до столу круглий рік, найкраще застосовувати конвеєрний спосіб вирощування. Для цього проводять посів насіння цієї культури кожен 10-12 днів.

Терміни посіву цієї культури в різні пори року у відкритий грунт на дачних ділянках визначені давно.

Більш докладно про те, коли і як краще садити кріп у відкритий грунт, ми розповідали в цьому матеріалі.

посів навесні

Час посіву насіння кропу навесні повністю залежить від погоди. Чим тепліше весна, тим раніше слід проводити посів пряної трави. Висівати першу партію кропу досвідчені городники рекомендують, як тільки зійде сніг, прийде плюсова температура, подовжиться світловий день. З'явилися сходам прохолодна погода не загрожує, тому що кріп - морозостійка рослина і може перенести короткочасне зниження температури до -3-5 градусів.

Відразу після танення снігу при плюсовій температурі слід висіяти кріп на зорані і удобрені грядки. Насіння починає проростати при грунтової температурі + 3-5 градусів. Якщо весна тепла, то сходи з'являться вже через тиждень, якщо ж погода холодна, то з запізненням на 5-7 днів. Прибирати перший урожай можна буде вже через 35 днів.

Пророщувати насіння при ранньому весняному посіві не варто, тому що може знизитися відсоток схожості.

Для весняної посадки підходять всі сорти кропу:

 • ранньостиглі (Грибовський, Аврора, Ханай, Парасолька, Далекий) на зелень;
 • пізньостиглі (Салют, Буян, Алігатор);
 • із середнім терміном стиглості (Лесногорскій, Обільноліственний, Кибрай, кущистий) на сушку і парасольки для консервації.

Чи можна влітку: в кінці травня, червні?

З одного боку, при літній посадці з'являється можливість отримувати свіжі гілочки кропу кожен день. З іншого боку, влітку більшість грядок зайнято іншими городніми культурами і складно знайти сприятливе місце для зелені. Часто доводиться досеівать кріп до інших рослин, тому потрібно враховувати сусідство кропу з іншими овочами і травами і вибрати найбільш сприятливих сусідів.

Крім того, літня спека негативно впливає на зростання кропу, рослині потрібно інтенсивний полив.

Важливо! Влітку сіяти кріп можна в будь-який місяць. За сезон отримують до 3-4 урожаїв свіжої зелені.

У літні місяці висівають середньопізні і пізньостиглі сорти кропу для отримання потужного кущистого рослини. А на початку літа можна посіяти менш листя ранньостиглі сорти кропу, призначені на зелень.

Насіння кропу для літньої посадки потрібно обов'язково обробити: помістити в гарячу воду (приблизно 50-60 градусів) на 2-3 хвилини, потім замочити для видалення ефірних масел на два дні, регулярно змінюючи воду (обов'язково замочувати насіння кропу перед посадкою у відкритий грунт дізнаєтеся тут). Сіють запашну траву в борозенки, добре пролиті водою, і присипають перегноєм. Поливати слід по погоді.

Коли і як висаджувати під зиму?

Дачники люблять садити кріп під зиму. У цьому є свої плюси:

 1. Більш ранній урожай навесні.
 2. Проростають насіння добре переносять весняні заморозки.
 3. Кріп встигає дозріти до появи літніх шкідників і хвороб.
 4. Звільняється час для проведення інших весняних робіт.

Осінні посадки кропу дачники проводять з середини жовтня по середину листопада в залежності від регіону. Насіння слід посіяти не раніше, ніж за 2 тижні до промерзання грунту і настання заморозків, щоб кріп не встиг прорости. Про те, як швидко проростає кріп, читайте тут, а тут ви дізнаєтеся, від чого залежить швидкість проростання.

Увага! Сходи кропу можуть витримати невеликі негативні температури, але якість зелені від цього страждає, листя набувають злегка червоний колір.

Особливістю посіву пряної культури під зиму є:

 • Більш глибока закладення насіння.
 • Верхній шар не ущільнюють.
 • Ділянка з висіяним кропом вкривають мульчею.
 • Збільшується норма посіву на 25%.

Насіння добре зимують без негативних наслідків і починають проростати з першим весняним теплом. При посіві під зиму важливий сорт кропу. Для осінньої посадки беруть ті сорти, насіння яких можуть витримати низькі зимові температури, а на паростки не вплинуть весняні заморозки.

Для отримання раннього весняного врожаю під зиму висівають ранньостиглі сорти, швидко дають свіжу зелень. Також великою популярністю у городників користуються середньостиглі та пізні сорти кущового типу, їх насіння добре переносять заморозки і швидко нарощують зелену масу.

На думку дачників, кріп, висаджений під зиму, менше хворіє, виростає потужним і міцним.

Коли садити взимку?

Зимовий час не є перешкодою для посіву пряної культури. Потрібно на городі підготувати місце, розчистивши сніг. Необроблені зміна кропу розкидати на очищеної грядці. Укрити зверху сухим гноєм або перегноєм, змішаним з торфом, і присипати снігом. При сильних морозах можна поверх грядки постелити покривний матеріал.

При таненні снігу навесні насіння з талою водою потраплять в грунт і при встановленні теплої погоди почнуть проростати.

Важливо! Посаджений взимку кріп дасть першу зелень навесні на 2-3 тижні раніше.

Які терміни посадки найкраще для жителів Підмосков'я, Уралу і Сибіру?

Терміни посадки кропу залежать від географічного розташування регіонів нашої країни. На півночі цю пряність сіють в травні, на півдні - в середині березня.

 • У Підмосков'ї пряну культуру у відкритий грунт краще садити навесні в два етапи. Якщо весна тепла, то для отримання раннього врожаю сіють кріп в першій-другій декаді квітня. Другий раз посів роблять через два тижні. А найкращий час для осінніх посадок кропу початок листопада.
 • У Сибіру і на Уралі також кращий весняний посів: в перший раз кріп садять 15 квітня-20 травня, вдруге - 20 травня-15 червня. Подзимний посів проводять у другій половині жовтня.

На що звертати увагу?

Досвідчені дачники при виборі строку сівби кропу враховують безліч факторів:

 • Кліматичний регіон.
 • Погодні умови.
 • Світловий день.
 • Сорт кропу.
 • Мета вирощування кропу (на зелень, на парасольки для консервації, на сушку).

Кріп у відкритому грунті виростити під силу навіть початківцю дачникові. Дотримання нескладних правил посіву та догляду за пряної травою, дотримання термінів посадки допоможе отримати багатий врожай запашної ароматної зелені, яка приправить улюблені страви і поправить ваше здоров'я.

На нашому сайті ви зможете дізнатися про те, після яких культур буде добре рости кріп, яке місце підійде для цієї рослини і як за ним правильно доглядати після посадки.

Схожі Статті