Секрети вирощування полуниці в теплиці за голландською технологією

Голландія невелика країна, тому там роками придумували методи отримання високих урожаїв з маленьких територій. Технологія безперервного вирощування полуниці отримала визнання у всьому світі.

Збирати свіжу полуницю круглий рік - заповітна мрія кожного любителя смачною ягоди. А для працьовитого садівника - це ще й прекрасний спосіб заробітку.

Одним з найбільш ефективних способів безперервного вирощування цієї ягоди є голландський метод. Хоча на практиці це досить трудомісткий процес, проте він окупається відчутною прибутком.

суть технології

Природно, для того щоб отримати ягоди в зимовий час, їх вирощують в приміщенні. Якщо полуниці треба трохи, просто для того, щоб збагатити стіл вітамінами, то можна обійтися кількома кущами. Висаджують їх в горщики на підвіконні або на закритому балконі. Для продажу, коли потрібна велика кількість ягоди, полуницю розводять в теплиці.

Голландська технологія вирощування полуниці в теплиці, полягає в безперервній посадці свіжої розсади, періодичністю в місяць-півтора. Рослини, з яких зібрали ягоди, викидаються або ж використовуються для посадки в відкриту землю.

Для того щоб змусити розсаду цвісти і приносити плоди, перед висадкою її на деякий час відправляють в «сплячку»: поміщають в холодильник, підвал або будь-яке інше прохолодне місце. Температура там не повинна опускатися нижче -2 градусів. Тут кущики полуниці можуть перебувати до 9 місяців. При необхідності рослини поступово висаджуються в теплицю.

Полуниця в теплицях зростає в невеликих ємностях: горщиках (висотою близько 70 см і діаметром 18-20 см), контейнерах або поліетиленових мішках. Мішки користуються популярністю у фермерів, так як є найдешевшим матеріалом і дозволяють економити місце, оскільки їх можна розмістити вертикально.

У цьому випадку рослини розсідаються один над одним в шаховому порядку. Однак якщо розсада розміщується вертикально, то необхідно, щоб стіни теплиці обов'язково були прозорими, щоб максимально забезпечити кущі природним світлом.

За кордоном поступово відмовляються від поліетиленових мішків, мотивуючи це тим, що корінь рослини може запревать, і кущ передчасно гине. Останнім часом там все частіше вирощують полуницю в горщиках. Дану ємність після миття та дезінфекції можна використовувати повторно багато разів. Крім того в цьому випадку легше організувати полив, а воду з піддонів застосувати знову.

Корисне відео про тонкощі вирощування полуниці за голландською методикою, а також подивіться, як організована теплиця за такою технологією на присадибній ділянці:

вибір сорту

Для вирощування полуниці в теплиці або іншому приміщенні, бажано використовувати самопильні сорти. В іншому випадку процес запилення доведеться виконувати самому за допомогою невеликого пензлика. Є ще варіант: розмістити в теплиці вулик з бджолами.

Більшість сучасних сортів самопильні. Потрібно вибрати лише найбільш підходящий. Рекомендується висаджувати полуницю з розряду нейтрального світлового дня.

Перевагою цього вибору є те, що така розсада дозріває рано і сильно не залежить від тривалості світлового дня. Найбільш популярними є сорти Брайтон, Єлизавета ІІ, Корона, Московський делікатес, Королева Єлизавета, Ред Річ, Сельва, Хоней.

розсада

Оскільки вирощування полуниці за голландською методикою вимагає постійного оновлення посадкового матеріалу, то виникає питання, де його взяти в такій кількості. Звичайно, розсаду можна купити в різних агрофірмах. Однак дешевше буде розвести її самому.

Вирощувати розсаду можна на дачі. Для цього відводиться окрема ділянка, на який вносяться мінеральні та органічні добрива. Навесні висаджуються кущі полуниці, бажано на гребенях шириною близько метра.

ВАЖЛИВО! Перший рік з маточного рослини потрібно обов'язково видаляти вуса і квітконоси!

На наступний рік кожен кущик дає близько 20 вусів з маленькими розетками, які відразу ж укорінюють. У жовтні потрібно викопати молоді рослини і акуратно очистити від залишків землі. Потім їх слід розкласти на три купки:

  • розряд А: діаметр до 15 мм, є два квітконосу;
  • розряд А +: діаметр близько 20 мм, до 4 квітконосів;
  • розряд А + екстра: діаметр понад 20 мм, більше 4 квітконосів.

Сортування допомагає визначити майбутній урожай полуниці. Найнижчий клас дає близько 150 гр. з куща, середній - 200 гр., а найвищий - близько 400 гр.

Грунт

Ємності для розсади наповнюють субстратом. Це може бути перліт, мінеральна вата або кокосове волокно. Найчастіше використовується продезінфікований натуральний грунт або торф упереміш з піском і перлитом, який сприяє вентилюванню грунту.

Грунт з городу категорично брати не можна! Точно також забороняється органічна підгодівля! Все це робиться з метою уникнення розповсюдження захворювань і появи шкідників і бур'янів. Регулярно також слід підгодовувати рослини мінеральними добривами.

оптимальні умови

Для вирощування полуниці за голландською технологією в теплиці круглий рік, слід дотримуватися певних умов. Оскільки полуниця добре дозріває лише при достатній кількості тепла і світла, то бажано організувати в теплиці відповідний режим. Рекомендована середня температура 18-25 градусів. До зав'язування бутонів температура повинна бути нижче 21 градуса, потім її підвищують максимум до 28 градусів. Підтримувати температуру можна автоматично або шляхом провітрювання приміщення.

Вологість повітря повинна бути на рівні 70-80%. Для цього використовують обприскувачі, однак під час цвітіння рослини, слід бути обережним, щоб вода не потрапила на квітки. В цьому випадку рекомендується робити розпилення просто в повітря.

Мінімальний світловий день для полуниці - 8 годин. Однак краще продовжити його до 15-16 годин. В цьому випадку плоди можна буде збирати через місяць, що на два тижні швидше, ніж при першому варіанті. Для цього крім природного світла рослини слід підсвічувати штучно.

Поливають розсаду щодня, при цьому стежать, щоб вода не потрапила на листя або квітки. Найкраще для цієї мети організувати систему крапельного поливу.

Необхідно також контролювати кислотність грунту. Вона повинна бути завжди нейтральною.

Звичайно, для того, щоб порадувати своїх близьких смачною соковитою ягодою на Новий рік, потрібно докласти чимало праці. Але якщо слідувати методиці і виконувати всі вимоги, то можна не тільки урізноманітнити своє меню корисною ягодою в морозну пору, а й відмінно на ній заробити, оскільки полуниця взимку - це екзотика, яка коштує дорого.

Схожі Статті