Секрети зберігання цибулі севка взимку до посадки і в землі

Лук - рослина вкрай невибаглива і стійке. Виростити його не так важко, як зберегти для посадки в наступному році.

Процес зберігання цибулі викликає як у початківців, так і у досвідчених садівників масу питань: як зберігати цибулю севок, де і в чому, при якій температурі і вологості.

Знання відповідей на ці питання гарантує успішну збереження врожаю до наступного сезону.

У наших статтях ми вже розповідали про те, в які терміни прибирають урожай ріпчастої цибулі і порею і як зберігають його в льохах і підвалах. Зокрема говорили про те, як зберігають порей і зелену цибулю. Але не всі ці способи годяться для насіннєвого цибулі.

підготовка

Підготовка до зберігання включає в себе кілька етапів. По-перше, збирання цибулі перед зберіганням на зиму. Збирають урожай севка в кінці серпня.

Для того щоб бути впевненим в його повній готовності, зверніть увагу на бадилля, вона повинна пожовтіти. Це вірний знак того, що цибуля дозрів і його пора зібрати.

Після збору врожаю цибулі його перебирають і сортують. Для зберігання на зиму відбираються цільні, без гнилі, здорові екземпляри. Найменше гниття однієї головки обернеться псуванням всієї партії цибулі.

По-друге, севок повинен бути ґрунтовно просушений. Сушка лука на відкритому сонці дає ідеальний результат. Крім того, севок сушать під навісом і в приміщенні з відмінною вентиляцією. Щоб просушити севок, потрібне світло і повітря, тоді його лушпиння стане шарудить і сухий.

Своїми порадами зі зберігання севка з вами поділиться досвідчений городник в цьому відео:

Способи і місця

Як зберегти севок лука до весни? Лук севок зберігають в ящиках, сітках, контейнерах, мішках, лотках і розсипом.

Ящики, контейнери, мішки і лотки для зберігання севка повинні мати гратчасту структуру, щілини, отвори.

Мішки зберігають виключно у відкритому вигляді. Сітки з цибулею використовують для зберігання в підвішеному стані.

Зберігання розсипом передбачає розташування севка шаром товщиною 15-20 см на полицях в погребі чи горищі. Головна умова для успішного зберігання цибулі - постійне надходження повітря.

теплий

Цей спосіб має на увазі зберігання цибулі в домашніх умовах (квартирі). Він виручає тих садівників, у яких немає власного льоху.

Згідно з методом - цибуля зберігається в коробках (контейнерах, мішках) будинку в темному, прохолодному місці.

Вологість повітря не повинна бути високою, інакше цибуля почне гнити. Не варто організовувати місце зберігання севка поблизу джерела води.

холодний

Зберігання цибулі в погребі (підвалі) називають холодним способом. Він значно підвищує шанси зберегти цибулю всю зиму. Після підготовки і просушування цибулю поміщають в льох в будь-якій зручній тарі і зберігають там до моменту посадки.

Іноді цибулю севок садять прямо під зиму. Стійкість його до холоду дозволяє пробитися і зійти вже з настанням першого весняного тепла. Якщо зима сніжна, шанси на успіх такого способу зберігання цибулі севка в землі зростають у декілька разів.

Такий варіант хороший тим, що цибуля взагалі не треба тримати всю зиму в будь-якому приміщенні. Він висаджується в грунт і там переживає холоду. Така, свого роду, заморозка лука - ефективний спосіб зберігання.

Про те, як посадити севок під зиму, ви дізнаєтеся, подивившись відео:

Ще один варіант холодного способу - закопування лука під землю перед настанням зими. Технологія проста: цибуля поміщають у відро, дно якого попередньо засипають рясним шаром тирси.

Відро повинно бути заповнене не до країв, щоб цибуля не «задихнувся».

Зверху закривають урожай таким же шаром тирси.

Потім на відро кладуть кришку і закопують його під землю на таку глибину, щоб земля закривала кришку відра приблизно на 15-18 сантиметрів.

Перед посадкою севок дістають свіжим і соковитим.

У домашніх умовах севок холодним способом зберегти навряд чи вдасться.

Не залежно від вибору способу зберігання головне, щоб в просторі, в якому знаходиться цибулю, не було застійного повітря і підвищеної вологості. Ці два фактори створюють ідеальні умови для початку гниття.

Читайте нашу статтю про те, як зберігати ріпчасту цибулю в сховище і вдома, а також цікаву та корисну інформацію про способи заморозки лука на зиму і його сушіння для приготування страв.

Температура і терміни заощадження

При холодному способі оптимальна температура зберігання - мінус 3 ° С. При теплом - від + 17 до + 24 ° С при відносній вологості повітря 65-72%.

При правильному дотриманні всіх рекомендацій термін зберігання може становити з моменту збору і до моменту посадки, з циклом в одну зиму.

Щоб не допустити псування лука при холодному способі зберігання після вилучення його з прохолодного місця, висадку потрібно встигнути зробити не пізніше, ніж через 10 днів. Інакше зміна температур зробить свою справу, і цибулю зіпсується.

Як зберегти цибулю сіянку до весни? Про те, як відкалібрувати і зберегти севок, ви можете дізнатися з відео:

Невідкладна допомога при початковій стадії гниття

Щоб не допустити захворювань і гниття цибулі досить просто дотримуватися всі рекомендації: правильність підготовки, температурний режим, вологість, циркуляція свіжого повітря, відповідна тара і місце зберігання.

Що ж робити, якщо цибуля все-таки почав гнити? Невже урожай загублений, і всі старання були змарновані? Звичайно, вихід є і з цієї ситуації.

Частково загнив або хворий цибулю можна спробувати врятувати. Для цього знімають шар лушпиння в місці зараження. Цибулину можна спробувати «роздягнути» повністю. В процесі лежання вона знову покриється здорової лушпинням і стане придатною для подальшої висадки.

Таким чином, зберігання севка - ціла наука. Тільки дотримання всіх правил і умов гарантує успішну збереження врожаю і захист його від пошкодження.

Лук - унікальна рослина, таке невибагливе в зростанні і догляді, і таке ніжне при зберіганні.

Він, як і все живе, потребує захисту і догляду. Однак при правильній обробці, зберіганні і висадці цибулю дасть новий урожай, який порадує своїм достатком.

Схожі Статті