Середньоранній картопля «Леді Клер» (Леді Клер), опис сорту, характеристика і фото

«Леді Клер» - один з найкращих сортів картоплі. Відрізняється відмінною лежкістю і гарним товарним виглядом.

Плоди мають широке призначення. Застосовуються в кулінарії і для виготовлення сухих продуктів, вирощується на приватних подвір'ях і в рамках малого бізнесу.

Чим гарний картопля сорту «Леді Клер», характеристика коренеплоду, опис і фото - все необхідне ви знайдете в цій статті.

умови зростання

Сорт картоплі «Леді Клер» (Ledy Claire) відноситься до Голландської селекції. Оригінатором підвиду є С. Meijer. Сорт включено до державного реєстру РФ по середній смузі.

Відмінно росте в Московській, Тверській, Ярославській, Володимирській, Смоленській областях. Також поширений в інших країнах - Білорусі, Молдові та Україні.

Виростає на всіх типах грунтів. Може вирощуватися у відкритому грунті. У найбільш прохолодних регіонах городники рекомендують вирощувати сорт в теплицях.

Посів повинен проводитися в травні. Рекомендована схема посіву: 35х60 см. Глибина посіву не повинна бути більше 10 см. В іншому випадку кущі з бульби не проросте і загинє в землі. Картопля сорту «Леді Клер» рекомендується висаджувати на відкритій території після багаторічних трав. Грунт слід постійно підтримувати в пухкому стані. Не можна допускати зростання бур'янів.

Сорт має високий показник посухостійкості. Але за балансом вологості необхідно стежити. Кущах необхідні хороші умови зростання.

Картопля «Леді Клер»: опис сорту, фото

Назва сортуЛеді Клер
Загальна характеристикаголландський сорт з високою врожайністю
період дозрівання65-75 днів
вміст крохмалю12-16%
Маса товарних бульб80-100 гр
Кількість бульб у кущідо 15 шт
врожайність140-270 ц / га
споживчі якостіхороший смак, використовують для переробки на крохмаль і борошно
лежкость94%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Північно-Кавказький
Стійкість до захворюваньстійкий до збудника раку і золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди, сприйнятливий до фітофторозу
особливості вирощуванняпогано реагує на перезволоження ґрунту
ОригінаторC.MEIJER BV (Нідерланди)

Картопля «Леді Клер» відноситься до середньоранніх сортів. Термін дозрівання плодів відбувається протягом 70-78 днів. Кущі даного підвиду листові, напівпрямостоячий. У висоту досягають 50 см.

Листочки середні або великі, подовжені. Мають відкритий тип. Мають яскраво-смарагдовим відтінком. Зазубренность краю листочків невелика. Віночок мініатюрний, білий. Картопля «Леді Клер» володіє великою кількістю бульб на одному кущі. Бульба подовжений з округлими краями.

Сорт картоплі «Леді Клер», як видно на фото, має велику кількість мініатюрних вічко. Шкірка плодів бурштинового відтінку. Має невелику шорсткість. М'якоть янтарно-біла. У вазі один бульба досягає 80-110 гр. Бульби стійкі до різних ударів.

Ознайомитися з сортом картоплі «Леді Клер» можливо на фото нижче:

Використання

Смак плодів хороший. Дегустаційна оцінка 4 бали з 5. Вміст крохмалю в плодах варіюється від 12 до 16%, сухої речовини - 24%. Сорт «Леді Клер» призначений для переробки на сухі продукти, в тому числі картопляний крохмаль і крохмаль.

Вміст крохмалю в картоплі інших сортів представлено в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Леді Клер12-16%
Латона16-20%
Каменський16-18%
Зорачка12-14%
Імпала10-14%
весна11-15%
Ароза12-14%
Тімо13-14%
фермер9-12%
Метеор10-16%
Джувел10-15%

Може використовуватися для виготовлення чіпсів, картоплі фрі, картопляних кульок, соломки, пластівців, хрусткого картоплі. Має столове призначення. Застосовується в кулінарії для приготування картопляного пюре, запіканок, а також перших страв.

Після приготування колір не змінює. Даний вид картоплі не рекомендований при надмірній вазі, гастриті, цукровому діабеті і при порушеннях ліпідного обміну.

Характеристики

Картопля сорту «Леді Клер» володіє тривалим періодом спокою. У прохолодних овочесховищах плоди зберігаються до півроку. При тривалому зберіганні зберігає свої властивості. Читайте докладніше про терміни, температурі зберігання, про можливі проблеми, що виникають. А також про те, як правильно зберігати картоплю взимку, на балконі, в холодильнику, в ящиках, очищеним.

Врожайність картоплі сорту «Леді Клер» висока. З 1 га збирають понад 145 центнерів. В урожайні роки відмітка може доходити до 170 центнерів. Максимальна відмітка 270 центнерів.

Порівняти врожайність Удачи з іншими сортами картоплі можна в таблиці нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)
Леді Клер140-270
Мінервадо 430
Кіранда110-320
Дельфіни160-470
Рогнеда190-350
Гранададо 600
чарівникдо 400
Ласунокдо 620
Журавинкадо 640
блакитьдо 500
Горобинадо 400

Плоди придатні для технічної мийки. Мають високу лежкість, що досягає 94%. Картопля може транспортуватися на далекі відстані. Товарність плодів варіюється від 80 до 95%.

особливості вирощування

Агротехніка для цього сорту стандартна. Для отримання хорошого врожаю застосовують всім відомі прийоми - посадка, підгортання, своєчасний полив, мульчування проти бур'янів, добриво.

Детальніше про те чим підживити картоплю, як і коли вносити добрива, як правильно це робити при посадці, читайте в статтях нашого сайту.

Хвороби і шкідники

Підвид відмінно стійкий до цистоутворюючої золотистої нематоди, гниття бульб і збудника раку. Ознак Y- вірусу, ризоктонії і чорної ніжки не спостерігалося. За результатами науково-дослідного інституту було виявлено, що підвид схильний до фітофторозу.

Захворювання може з'явитися як на бадиллі, так і на бульбах картоплі. Володіє високим показником стійкості до парші. Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіцелліоз.

Що стосується шкідників, то особливу увагу варто приділити профілактиці та боротьбі з колорадським жуком.

Читайте докладні матеріали про народні методи і хімічні препарати, що застосовуються для обробки рослин.

Отже, даний сорт росте у відкритому грунті. Картопля насіннєва «Леді Клер» вирощується в середній смузі Росії. Має високий показник врожайності. Плоди можуть транспортуватися на далекі відстані. Картоплю «Леді Клер» продають як на ринках, так і в державних гіпермаркетах.

Способів вирощування картоплі існує безліч. Читайте все про голландські технології, про вирощування без підгортання і прополки, про ранні сорти, про метод під соломою, в бочках, в мішках, в ящиках.

Також пропонуємо вам познайомитися з іншими сортами, що мають самі різні терміни дозрівання:

надранніранньостиглісередньоранні
фермерБелларозаінноватор
МінерваТімоКрасунчик
Кірандавеснаамериканка
КаратопАрозакрона
ДжувелІмпаламаніфест
МетеорЗорачкаЄлизавета
Жуковський раннійКолеттВега
Рів'єраКаменськийТірас

Схожі Статті