Щастя для будь-якого квітникаря! Детальна інформація про орхідеї Філадельфія і її фото

Такі екзотичні квітучі рослини, як орхідеї останнім часом все частіше прикрашають вікна квартир.

При цьому деякі види цих квітів невибагливі і прекрасно підходять для початківців квітникарів, наприклад, орхідея Філадельфія.

Всю інформацію про цю рослину: історію походження, відмінні риси, а також правила догляду, розмноження і вирощування фіолетово-рожевого красуні можна знайти в нашій статті.

Історія виникнення

Орхідея Філадельфія привертає квітникарів не тільки вишуканими квітками, а й своєю невибагливістю у догляді. Даний вид є гібридним, який зібрав в собі все найкраще від своїх «батьків» - фаленопсиса Шиллера і Стюарта.

Батьківщиною Філадельфії вважаються Філіппіни, а в природному середовищі цей вид можна зустріти не тільки на кронах дерев тропічних лісів, а й на прибережних корчах і поблизу вулканів Південно-Східної Азії та Австралії.

Зовнішній вигляд і фото

Орхідея Філадельфія по ботанічним ознаками мало відрізняється від інших фаленопсисов. Коренева система цього виду досить розвинена. Також з листових пазух виростають повітряні коріння, які, завдяки присутності в них хлорофілу, мають зеленувато-сріблястий колір і насичують рослина водою і поживними речовинами прямо з повітря.

Важливо! Філадельфія не має псевдобульб, оскільки є епіфітом, тобто НЕ паразитує на інших рослинах, а використовує їх тільки в якості опори.

Вертикальний стебло у цього гібрида дуже короткий і його практично не видно з-за 3-6 м'ясистих листків. Їх розміри також невеликі: довжина досягає 20 см, а ширина - 10 см, при цьому вони мають незвичайним забарвленням - основний колір сріблясто-зелений і додатково є мармуровий по типу камуфляжу малюнок.

Філадельфія має кілька квітконосів, що досягають 60-70 см у висоту. На кожному квітконосі може розташовуватися до 20 квіток, діаметр яких зазвичай становить близько 8 см. Квітки переважно фіолетово-рожевих відтінків, але також можуть бути доповнені ліловими жилками, коричневими вкрапленнями в центрі, а бічні чашолистки - цятки різних відтінків червоного. Центральний пелюстка (губа) роздвоєний і зовні це нагадує «ріжки».

Фаленопсис Філадельфія воліє рости на висоті до 400 м над рівнем моря, і при цьому чим вище виростає, тим яскравіший і насичений забарвлення мають квітки.

Цвітіння може тривати кілька місяців, завдяки тому, що бутони розкриваються поступово і тримаються відкритими довго. Запилюватися цей вид фаленопсиса може тільки з допомогою комах, оскільки пилок не може переміщатися по повітрю через зрощених тичинок.

Нижче наведено фото квітки орхідеї сорту Філадельфія.

Чим відрізняється від інших сортів?

Незважаючи на загальні риси з іншими видами орхідей, Філадельфія має деякі відмінні риси:

 • її можна зустріти тільки в тропічних рівнинних і гірських лісах Південно-Східної Азії та Австралії (в північно-східній частині), а орхідеї ж поширені повсюдно (за винятком Антарктиди);
 • вона відноситься до епіфітам і не має псевдобульб, на відміну від інших видів орхідей, які відносяться до наземним рослинам;
 • її квітки мають всі приблизно однаковий великий розмір, а у інших видів на одному квітконосі можуть бути різного розміру квітки;
 • цвітіння у неї більш тривалий і може протягом року відбуватиметься неодноразово;
 • вона менш вимоглива до умов вирощування в домашніх умовах на відміну від інших.

цвітіння

Період цвітіння Філадельфії є ​​найприємнішим для квітникарів.

Коли і як?

У домашніх умовах при необхідному догляді цей вид фаленопсиса зазвичай починає цвісти з лютого по травень.

Увага! Кожна рослина навіть одного виду індивідуально, тому періоди цвітіння можуть відрізнятися: одна квітка може зацвісти в лютому, а інший - в серпні і це вважається нормою.

У цій орхідеї квітки великі і розпускаються майже одночасно, при цьому як тільки одні бутони починають в'янути, інші починають розкриватися, що забезпечує тривале цвітіння.

особливості догляду

Щоб Філадельфія не припиняла щорічно радувати своїм цвітінням, їй необхідно забезпечити належний догляд. Перед цвітінням цей вид орхідеї не вимагає особливого догляду, досить дотримуватися основні рекомендації по догляду.

А ось після того, як опаде останній квітка фаленопсис потрібно дати трохи відпочити і набратися сил. Для цього слід:

 • зменшити полив до 1 разу на 7-10 днів;
 • від підгодівлі можна відмовитися (допускається 1 раз на місяць);
 • тільки після того як цветонос повністю висохне його слід обрізати.

Якщо на квітконосі вже почали утворюватися нові нирки, то можна його обрізати, залишивши не менше 1 см від нирки.

Що робити, якщо не цвіте?

Основною причиною того, що Філадельфія не бажає цвісти, є неправильний догляд за рослиною. Слід звернути увагу на наступне:

 1. Квітці потрібна велика кількість не прямого, а розсіяного сонячного світла.
 2. Щоб Філадельфія випустила бутони, їй необхідна струс, який полягає в недовгому (до 2 тижнів) періоді посухи. Також в горщику повинен бути дренажний шар, який буде перешкоджати застою води.
 3. Для орхідеї необхідний добовий перепад температури в 2-6 градусів, тобто днем ідеальна температура 18-22 градуси, а вночі - 16-20 градусів.
 4. Добрива повинні бути збалансованими - переважно калійно-фосфорно-азотні.
 5. Також в якості струсу рослина можна прибрати на пару днів в темне і прохолодне місце, що розбудить його від сну.

Як доглядати в домашніх умовах?

Своєчасне і тривале цвітіння Філадельфії в домашніх умовах забезпечується тільки правильним доглядом за рослиною.

вибір місця

Розташовувати цей вид фаленопсиса слід в світлому місці, але не під прямим сонцем, оскільки сонячні промені швидко обпалять листочки. При необхідності вікно потрібно затінити газетою або простий папером.

Підготовка ґрунту і горщика

Спеціальний грунт для орхідеї можна придбати або в магазині або приготувати самостійно, оскільки універсальна грунт для такої рослини не підійде. Для самостійного приготування грунту в рівних частинах знадобляться:

 • суха хвойна кора;
 • перліт;
 • торф;
 • крупний пісок;
 • мох для верхнього шару.

Обов'язково на дно потрібно укласти шар дренажу.

Горщик також має велике значення для здоров'я квітки - переважно він повинен бути прозорим, щоб забезпечувати процес фотосинтезу в коренях, і з гладкою внутрішньою поверхнею, щоб не допустити вростання в неї коріння.

температура

Температурний режим для Філадельфії наступний:

 • денна температура близько 18-22 градусів;
 • нічна - в межах 16-20 градусів;
 • обов'язковий добовий перепад температур в 4-6 градусів, що сприяє зростанню і розвитку рослини.
Важливо! Тривалі низькі температури негативно позначаються на квітці - він зупиняється в рості і розвитку.

Вологість

У природному середовищі повітря досить вологий (близько 80%), тому і в домашніх умовах слід забезпечити таку високу вологість: 1 раз в 2 дні обприскувати квітка, раз на тиждень протирати листя і створити природний зволожувач - ємність з водою.

Цей гібрид не терпить ні протягів, ні духоти в приміщенні.

освітлення

Для Філадельфії слід забезпечити значну кількість розсіяного денного світла - мінімум 10 годин. Тому взимку потрібно використовувати додаткове штучне освітлення.

полив

До поливу цього виду фаленопсис слід поставитися з особливою ретельністю:

 1. Поливати 1 раз в 2-3 дня, зволожуючи грунт зверху або помістивши квітка під душ.
 2. Чи не застосовувати метод занурення.
 3. Під час цвітіння полив проводити 1 раз в тиждень, а після можна ще рідше.
 4. Вода повинна бути теплою і краще дощової.

підживлення

Добрива для фаленопсис потрібно купувати спеціальні, оскільки їх склад збалансований. Вносити їх рекомендується з кожним третім поливом, але при активному зростанні можна збільшити частоту, а ось в період спокою, навпаки, скоротити.

Довідка. Краще не купувати мікроелементи окремо, щоб не переборщити або недодати якоїсь речовини.

пересадка

Знову придбане в магазині рослина потрібно відразу ж пересадити в підготовлений грунт і горщик і прибрати на 2 тижні для адаптації в затемнене місце і не поливати. Потім пересаджувати орхідею досить 1 раз в 2 роки з метою поновлення грунту, але тільки після закінчення цвітіння.

Як розмножити?

Квітникарі виділяють кілька способів розмноження Філадельфії:

 1. відсаджування діток;
 2. розподілом кореневої системи;
 3. або живцями.

 • Коли біля кореня зародиться дитинко і дасть 3-4 корінці довжиною близько 5 см, то можна відсадити її в окремий горщик. Перше цвітіння очікувати через півроку.
 • Розмножити Філадельфію за допомогою поділу кореневої системи можна в будь-який час. Слід акуратно розділити коріння і посадити відокремилась частина в новий горщик.
 • Після того як орхідея відцвіла, можна сформувати держак з підсихати квітконосу - довжина повинна бути 4-10 см. Його слід покласти в ємність з дрібної корою і мохом і помістити в тепличні умови - температура близько 25 градусів, розсіяне світло, регулярне провітрювання і своєчасний полив за допомогою пульверизатора. Через пару тижнів на держаках можуть утворитися нирки і після їх можна буде пересаджувати в окремі горщики.
Важливо! При будь-якому способі розмноження місця зрізів і Роздягни слід обробити активованим або деревним вугіллям.

Хвороби і шкідники

Основною причиною появи захворювання у Філадельфії є недотримання правил догляду:

 • порушений температурний режим;
 • неналежне освітлення і вологість;
 • неправильний режим або спосіб поливу і підгодівлі;
 • невідповідні ємність і грунт.

Найбільш небезпечними і часто зустрічаються шкідниками на цьому гібриді є:

 • тля;
 • різні кліщі;
 • белокрилка;
 • борошнистий хробак;
 • щитівка.

Для боротьби допускається на ранніх стадіях використовувати народні засоби (мильний розчин або відвар кропиви / ромашки / кульбаби), а в складних ситуаціях вдаватися до хімічних засобів - інсектициди, фунгіциди, аскаріціди.

Проводити обробку необхідно в кілька підходів, щоб знищити все личинки і яйця, при цьому обов'язково робити перерву між підходами.

профілактика

Досвідчені квітникарі рекомендують проводити профілактику відразу після покупки рослини.

 1. Щоб виявити шкідників, слід на 2 години занурити гібрид корінням повністю в воду.
 2. Також виявляють наявність на коренях гнилі та інших хвороб. Пошкоджені коріння потрібно обрізати, а місця зрізу обробити подрібненим деревним або активованим вугіллям.
 3. Можна обробити весь квітка фунгіцидом.
 4. Грунт перед посадкою рекомендується знешкодити шляхом прогрівання в мікрохвильовій печі або виморожування в морозилці.

Початківець квітникар, який бажає зайнятися розведенням орхідей, може сміливо вибирати Філадельфію. Яскраві і великі фіолетово-рожеві квітки будуть довго радувати власника. Головне - забезпечити правильний догляд:

 • тропічна температура з обов'язковим добовим перепадом;
 • висока вологість без протягів;
 • розсіяне світло;
 • прозорий горщик зі спеціальним грунтом і дренажем.

Схожі Статті