Ще один сорт з лінійки високоефективних і врожайних сортів голландської селекції «Мелодія»

Виведений нідерландськими селекціонерами сорт картоплі Мелодія успішно пройшов державне сортовипробування і визнаний високоефективним сортом з хорошою перспективою.

За порівняно короткий термін він отримав безліч хвалебних відгуків вітчизняних картоплярів, з успіхом вирощується в різних країнах і регіонах.

У цій статті ми детально розповімо вам про сорт картоплі Мелодія, познайомимо з його характеристиками. Ви дізнаєтеся про те, яка агротехніка для цієї картоплі, яких хвороб вона схильна до і які шкідники можуть становити небезпеку.

походження

Оригінатором і патентовласником сорти є давно і успішно працює на Російському ринку насіннєвого елітної картоплі компанія C.MEIJER BV (Нідерланди). У 2009 році сорт районований по Центральному регіону Державним реєстром РФ. Пройшов сортовипробування і реєстрацію в Україні і Молдові.

Після отримання врожаю з елітного насіння куплених у великих агрофірм в подальшому можна використовувати власний насіннєвий матеріал 1-2-3 репродукції.

Щоб уникнути втрати сортових якостей і зараження бульб вірусними захворюваннями на 4-5 рік змінюють місце посадки і оновлюють посадковий фонд.

Картопля «Мелодія»: опис сорту

Назва сортумелодія
Загальна характеристикасередньопізній сорт столового призначення голландської селекції
період дозрівання100-120 днів
вміст крохмалю11-17%
Маса товарних бульб95-180 гр
Кількість бульб у кущі7-11
врожайність176-335 ц / га
споживчі якостіхороший смак, відмінна развариваемость
лежкость95%
колір шкіркижовтий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуванняцентральний
Стійкість до захворюваньсорт стійкий до збудника раку картоплі, золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди, зморшкуватою і полосчатой ​​мозаїці
особливості вирощуваннядобре реагує на добриво і полив
Оригінаторкомпанія C.MEIJER BV (Голландія)

Позиціонується як среднепоздний, пізній. З моменту посадки до отримання товарного врожаю - 100-120 днів. Напівпрямостоячий кущ проміжного типу з червоно-фіолетовими суцвіттями, великими зеленими листками закритого типу зі слабоволністим краєм.

Овальні бульби з гладкою, жовтої, сітчастої за структурою шкіркою масою 95-180 г. утворюють компактні, правильно оформлені, вирівняні гнізда. Середня кількість бульб з одного куща 7-11 штук. Вічка поверхневі, дрібні.

Картопля сорту Мелодія характеризується відносно високим вмістом крохмалю - від 11% до 17%. Бульби з жовтою м'якоттю відрізняються найбільш високими серед сортів голландської селекції показниками смакових якостей, що зберігаються протягом усього періоду зберігання.

Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання картоплі, часто виникають проблеми.

А також про те, як зберігати картоплю взимку, в ящиках і на балконі, в холодильнику і очищеним.

Відноситься до сортів столового призначення, використовується для безпосереднього приготування перших, других страв і переробки. Картопля добре розварюється, м'якоть при тепловій обробці не темніє. Середній показник сухих речовин (не менше 20, 5%) дозволяє використовувати його для виробництва сухого пюре. Для смаження у фритюрі і приготування чіпсів не підходить!

фото

Ознайомитися з картоплею «Мелодія» можна на фото:

Характеристики

Як більшість сортів картоплі голландської селекції «Мелодія» володіє високою врожайністю. Максимальний товарний урожай показаний при державне сортовипробування в Московській області 636 ц / га перевершив стандарт по сортам Симфонія, Нікулінський.

Середній показник товарної врожайності 176-335 ц / га (18-35 кг / 10 м²).

Порівняти показники врожайності картоплі Серпанок з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
мелодія176-335 ц / га
Краса400-450 ц / га
вектор670 ц / га
Артеміс220-350 ц / га
Янкадо 630 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
Сантана160-380 ц / га
Невський300-500 ц / га
Таїсіядо 460 ц / га
Коломба220-420 ц / га
личак400-500 ц / га

Сорт картоплі входить в групу лідерів продажів завдяки відмінному зовнішньому вигляду, високим показникам товарності (85-95%), лежкости (95% і вище), транспортабельності і опірності механічних пошкоджень.

Здатність добре зберігатися - важлива якість для картоплі. У таблиці нижче ви знайдете цю характеристику у різних сортів:

Назва сортулежкість
мелодія95%
Тімо96%
Ароза95%
весна93%
Вінета87%
Імпала95%
Зорачка96%
Каменський97%
Латона90%
Любава98%
удача88-97%

Характеристики бульби відповідають вимогам для масового продажу з попередніми миттям і упаковкою. Період спокою тривалий - до 8 місяців, що дозволяє зберігати картоплю сорту Мелодія до червня без виламування паростків.

Агротехніка

Навесні насіннєвий матеріал ретельно перевіряють на наявність пошкоджень, ознак захворювань. Відбирають здорові, рівні бульби фракцією не менше 3-7 см.

Важливо: При неможливості регулярного повноцінного зрошення або поливу агрономи радять при посадці користуватися цілими бульбами. У разі нестачі посадкового матеріалу використовувати часточки вагою не менше 50 м

Люпин

Рекомендований термін посадки по Центральному району - середина-кінець травня. Висадка проводитися по схеме70х35 см. При щільній посадці картоплі (550-700 кущів на 100 м²) досягається найбільш висока врожайність. Глибина лунок залежить від типу грунту. У суглинні і глинисті грунти бульби заглиблюють на 7-8 см, в легені, піщані, супіщані на 9-12 см.

Дотримуються сівозміни. Кращими сидератами вважаються люпин, льон, багаторічні та однорічні трави, озимі, бобові.

Картопля вимагає регулярного розпушування, прополювання, поливу, підгортання. Навіть за посушливого літа не залишають бур'яни в міжряддях для затінення картопляних кущів, використовують метод мульчування. При великий біомасі бур'янів-сусідів кількість бульб в гніздах може сильно зменшитися.

Сорт вимогливий до дотримання агротехнічних прийомів обробітку грунту:

 1. Восени проводять перекопування ділянки спільно з додаванням 3-4 см родючого грунту і внесенням компосту або перегною з розрахунку 4, 5-5 кг / 1 м². При важких грунтах, родючому шарі менше 30 см витрата підгодівлі збільшують до 9 кг / м².
 2. При внесенні гною безпосередньо під кущі збільшується можливість ураження бульб. При осінній обробці ґрунту поверхнево вносяться калійні, фосфорні добрива.
 3. Весняна обробка полягає в перекопуванні, внесення 16-20 г / м² на родючих ґрунтах, або 25г / м²на збіднених грунтах аміачної селітри або сульфату амонію.

Читайте докладніше про те, чим годувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці.

При посадці слід враховувати, що період клубнеобразования і активного росту збігається з піком захворювання фітофторою. Для профілактики насіннєвий матеріал обробляють спеціальними препаратами.

До збору врожаю приступають після в'янення бадилля і утворення щільної шкірки на бульбах.

Агротехніка вирощування картоплі може бути різною. Читайте все про голландські технології, про вирощування ранніх сортів, про отримання врожаю без прополки і підгортання, про перетворення цього процесу в бізнес.

А також про такі цікаві методи, як вирощування під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Хвороби і шкідники

полосчата мозаїка

Сорт картоплі Мелодія стійкий:

 • до раку картоплі по патотіпу I;
 • цистоутворюючої золотистої картопляної нематоди;
 • зморшкуватою і полосчатой ​​мозаїк;
 • парші;
 • різоконтіі;
 • чорної ніжки.

По відношенню до фітофторозу бадилля і бульб (Ro1-Ro4), Y-вірусу сорт проявляє середню стійкість. Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез картоплі.

Що стосується шкідників, то головну проблему зазвичай представляють колорадські жуки та їх личинки, картопляна міль, дротяники, капустянки.

На нашому сайті ви знайдете докладні статті про те, як боротися зі шкідливими комахами:

 • Як позбутися від дротяників в городі.
 • Хімічні засоби і народні методи проти капустянки.
 • Що допоможе в боротьбі з колорадським жуком: хімія і народні способи.
 • Виводимо картопляну міль: частина 1 і частина 2.

Картопля «Мелодія» - ще один сорт з лінійки високоефективних і врожайних сортів голландської селекції. Високі смакові і споживчі якості, прекрасний товарний вигляд, легкість в транспортуванні, зберіганні і передпродажної обробки зробили його затребуваним у вітчизняних фермерів.

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на статті присвячені сортам картоплі, що дозрівають в різний час:

середньопізнісередньоранніпізньостиглі
АврораЧорний принцНікулінський
скарбНевськийАстерікс
КуражСмуглянкакардинал
ГоробинаПовелитель пристроївківі
блакитьРамосСловник
ЖуравинкаТаїсіяРокко
ЛасунокличакІван та Марія
чарівникКапрізеПікассо

Схожі Статті