Щедрий урожай з томатом «Агата»: опис, характеристика і фото сорти

Красиві, рівні, гладкі і, що називається, «один до одного» помідори сорту «Агата» будуть чудово виглядати на грядці, на столі і у вигляді домашньої заготовки на зиму. І це не єдина їхня гідність.

У нашій статті ми підготували для вас докладний опис сорту. Також ви дізнаєтеся про його характеристики, познайомитеся з особливостями вирощування і стійкістю до захворювань.

Томат «Агата»: опис сорту

Назва сортуАгата
Загальний описРанньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання95-110 днів
формаПлоско-округла
колірчервоний
Середня маса томатів80-110 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту2-4 кг з куща
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСприйнятливий до фітофторозу

Ранній (вегетація від 95 до 110 днів), детермінантний сорт «Агата» підійде для відкритого грунту і плівкових укриттів. Чи не є гібридом і штамбові кущем.

Зовні являє собою компактний кущ висотою від 35 до 45 см. Невибагливий у вирощуванні. Дає ранній, якісний урожай. Среднеустойчив до хвороб, частіше всегоподвергается фітофторозу.

Цікава особливість томатів сорту «Агата» - все плоди в кисті (3-6 штук), як правило, дозрівають однаковими по вазі. Червоні, за формою плоско-округлі і з гладкою шкіркою. За вагою, в середньому, від 80 до 110 г. Смак дуже солодкий і насичений.

Кількість гнізд в томаті коливається від 5 до 11. Зміст сухих речовин зазвичай не перевищує 5, 5% від маси томата. Може довго зберігається в свіжому вигляді і добре переносить транспортування.

Назва сортувага плодів
Агата80-110 грам
загадка75-110 грам
Велика матуся200-400 грам
бананові ноги60-110 грам
Петруша городник180-200 грам
медовий спас200-600 грам
король краси280-320 грам
Пудовика700-800 грам
хурма350-400 грам
Нікола80-200 грам
потрібний розмір300-800

Читайте також на нашому сайті: Все про високоврожайні і стійкі до захворювань томатах. Як отримати хороший урожай томатів у відкритому грунті?

Тонкощі і секрети технології вирощування ранньостиглих сортів. Чим можуть бути корисні стимулятори росту?

Характеристики

Виведений в Росії, в 1987 році Рекомендований для територій з таким кліматом, як: Середньоволзький, Західно-Сибірський, Північно-Кавказький і Східно-Сибірський регіони.

Завдяки солодкому смаку, а також красивою і компактній формі, томати «Агата» добре підійдуть і для засолювання, і для салатів. Цей сорт томатів довго зберігається в свіжому вигляді і підходить для професійного вирощування та реалізації в магазини.

Якщо ви вирощуєте «Агату» в невеликих кількостях, можете очікувати близько 2-4 кг помідорів з 1 куща. Якщо ж ви розводите цей сорт у великих масштабах, урожай може скласти до 676 ц / га.

Назва сортуврожайність
Агата2-4 кг з куща
Морозко18-24 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
купола Сибіру15-17 кг з кв.метрів
Санька15 кг з кв.метрів
червоні щічки9 кг з кв.метрів
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

фото

Візуально ознайомитися з сортом томатів «Агата» можна на фото нижче:

Гідності й недоліки

Цей сорт чудово сходить навіть безрассадним способом (при посіві насіння відразу в грунт). Томати вирівняні, міцні, добре переносять транспортування. До недоліків можна віднести середню стійкість до різних грибкових хвороб.

особливості вирощування

Ранні терміни дозрівання, однакові по розміри і вагу плоди. Для «Агати» добре підійдуть легкі, високородючі грунту. Кращий час для посіву розсади - кінець березня. Перед цим насіння краще обробити марганцовая розчином, а потім промити проточною водою. Детальніше про обробку насіння читайте тут.

Насіння потрібно посадити в ящики, попередньо подбавши про спеціальну грунті - по 2 частини дернової землі і перегною плюс 1 частина піску. Зверху насіння потрібно присипати. Відповідний температурний режим - не нижче 16 градусів. Коли паростки випустять 2 справжніх листочки, їх можна пікірувати в горщики.

За тиждень до висадки на грядку паростки потрібно починати гартувати. У грунт слід висаджувати томати вже після того, як заморозки будуть позаду. У процесі росту кожен стебло найкраще прив'язати до шпалери. Сорт помідор «Агата» не вимагає пасинкування.

У вигляді розсади сорт рекомендовано підгодовувати 2-3 рази комплексним добривом з переважанням калію і фосфору, протягом вегетаційного періоду так само потрібні 2-3 підживлення.

Читайте докладніше на нашому сайті все про добрива для томатів:

  • Мінеральні, органічні, комплексні, готові, ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, перекис водню, борна кислота, нашатирний спирт, зола.
  • Підживлення для розсади, позакореневі, при пікіровки.

Хвороби і шкідники

При боротьбі з таким шкідником як білокрилка допоможе препарат Конфідор. Якщо Ваш урожай долають слимаки, обробіть землю навколо кущів сумішшю із золи, вапна і тютюнового пилу.

Якщо ви виявите на рослинах павутинного кліща, скористайтеся Карбофос - обприскайте кущі, згідно з інструкцією.

Сорт «Агата» сприйнятливий до фітофторозу. Найкращий захист від нього - це профілактика. Але якщо прийшов час діяти, почніть з простих і недорогих способів. Наприклад, обробіть саджанці цибульний-часниковою настоянкою. Такий розчин готується за допомогою 200 г сировини на 10 л води, після чого настоюється в відрі не менш 24 годин.

Можна обробити кожен уражений томат окремо або просто саджанець. Ще один ефективний спосіб боротьби - обробка за допомогою простої молочної кислим молоком або кефіром (100 г на літр води + 3 краплі йоду). За рахунок більш сильного кисломолочного грибка, грибок фітофтори буде переможений.

Як бачите з опису, томат «Агата» - сорт невибагливий, а крім цього рано і рясно дозріває. А завдяки універсальному призначенню, чудовий смак цих томатів Ви зможете відчути і взимку, і влітку.

середньораннісуперраннісередньостиглі
Івановичмосковські зіркиРожевий слон
Тимофійдебютмалиновий натиск
чорний трюфельЛеопольдапельсин
РозалізаПрезидент 2бичачий лоб
цукровий гігантзасолювальними дивополуничний десерт
помаранчевий гігантПінк імпрешнСнігова казка
Сто пудівАльфажовту кулю

Схожі Статті