Що це за буряк з назвою Пабло F1? Опис сорту, переваги і недоліки, особливості вирощування

Городня культура під назвою буряк Пабло F1 не тільки корисна, але і смачна для багатьох любителів овочів. Особливістю даного продукту в плані складу є накопичення такого компонента, як бетанин. Такий матеріал сприяє прискоренню виведення з організму різних радіонуклідів.

Якщо розглядати особливості в плані догляду за рослиною, то воно абсолютно невибаглива і не вимагає себе особливої ​​уваги, може витримувати низьку температуру і при цьому давати хороший врожай. За рахунок того, що рослина стійко чинить опір різних захворювань, рослина надає своєму господареві не маленькі плоди. Далі в статті розкриємо більш широко всі особливості буряка Пабло F1і надамо детальний опис і фото овоча.

Характеристика та опис сорту

В першу чергу варто відзначити, що даний сорт є гібридним і вперше був виведений в Голландії. Останнім часом його досить часто вирощують у великих масштабах. Період вегетації триває приблизно 105 днів. Низькі температури не зашкодять рослині, також воно стійко до низьких температур, нестачі вологості, багатьом основним захворюванням, а також добре росте практично при будь-якому типі грунту.

Плід культури після збору може досить довго зберігатися і зберігати позитивні властивості, також він хороший при транспортуванні.

Фахівці відзначають досить високий рівень врожайності буряків, приблизно 700 цн на один гектар. Плоди мають твердої стінкою, середньостатистична вага плода досягає близько 180 грамів, має круглу форму і фіолетовий відтінок.

фото

Ознайомтеся з фото цього виду буряка.

Історія селекціонування

Різновид буряка під назвою Пабло Ф1 відноситься виключно до голландської школі селекції. Вперше вона була винайдена працівниками компанії під назвою Bejo Zaden. На сьогоднішній же день дана культура набула широкої популярності в світі і на території країн колишнього СНД. Навіть ті регіони, у яких переважає холодний клімат, можуть розводити дану культуру.

Відмінність від інших видів

Найголовнішою перевагою від інших видів буряку є висока стійкість як до знижених, так і до підвищених температур.

Такий фактор подобається жителем Росії, особливо регіонів, які розташовані на півночі. Така якість продукту сприяє тому, що він досить швидко дозріває і дає плоди.

Гідності й недоліки

В цілому даний вид буряка має лише один безпосередній недолік. А ось кількість позитивних якостей дуже велика. Почнемо з огляду того, чого більше, тобто, з позитивних якостей:

 • в першу чергу варто відзначити стійкість до помірного дефіциту вологи;
 • плід культури має в собі велику кількість позитивних речовин, а саме, цукру і бетанін;
 • високий відсоток врожайності, близько семи кг з одного квадратного метра;
 • рослина не вимагає застосування спеціального грунту для зростання;
 • культура і її плід зберігає гарний зовнішній вигляд протягом тривалого часу;
 • висока стійкість до різних видів захворювань;
 • корінь рослини може бути переробленим після відмирання.

Єдиним недоліків в даному випадку є те, що рослина все-таки може бути пошкоджено певними хворобами. Але такий недолік переслідує практично всі городні культури.

Для чого і де застосовується?

Плід даної буряка має яскраво виражений солодкий смак. Саме з цієї причини плід можна застосовувати для різних видів переробки. Буряк даного типу можна додавати в багато страви, салати, гарніри з овочів, а також в супи.

Покрокова інструкція по вирощуванню

Далі розглянемо спосіб вирощування рослини, і по черзі розберемо кожен процес. Ми розглянемо спосіб вирощування культури за допомогою насіння.

 1. Де і за скільки можна придбати посівний матеріал? Для посіву матеріал можна придбати в будь-якому відповідному магазині. У Москві пакетик насіння трохи дорожче, ніж в Санкт-Петербурзі, 36 і 24 рублів відповідно.
 2. Час посадки. Процес самої посадки фахівці рекомендують здійснювати або в травні, або в червні. Конкретніше ви самі розберетеся в залежності від клімату на вашій території.
 3. Вибір місця посадки. Дуже важливо правильно підібрати місце для посадки. Місце для посадки повинне добре освітлюватися, а також бути максимально просторим. Адже саме сонячні промені дозволяють даному сорту максимально швидко дозрівати.
 4. Якою має бути грунт. З приводу грунту ми вже говорили, що рослина невибаглива до певного типу грунту, але якщо ви бажаєте досягти максимального результату при вирощуванні, варто прислухатися до рекомендацій. Грунт на вашій ділянці не повинна мати підвищену кислотність. Якщо ви поліпшите грунт перед посадкою перегноєм, то це посприяє тому, що плід буде смачніше і більш соковитий.
 5. Посадка. Посадка насіння повинна здійснюватися в разі, якщо грунт вже досить прогріта. Глибина ямки не більше 30 см, а відстань між ямками не більше 20 см. Після того, як посадите насіння необхідно здійснити помірний полив.
 6. Температура. Також важливо при посадці правильно підібрати температурний режим, який оптимально повинен досягати близько 18-20 градусів вище нуля.
 7. Полив. Варто зазначити, що даний сорт буряка абсолютно не боїться не великих посух, але знову ж таки, при досягненні максимального результату варто вдатися до раціонального поливу. Адже волога в помірній кількості робить плід більш соковитим.
 8. Підживлення. Буряк Пабло не вимагає додаткового виду харчування. Але якщо у вас є бажання і кошти, то можна додати в грунт добриво, яке в собі містить калій. Такий елемент сприяє тому, що підвищити кількість врожаю, а також скоротити час стиглості.
 9. Інші заходи по догляду за овочем. Окрему увагу потрібно приділити оперативної прополюванні ділянки і видалення бур'янів. Це особливо важливо в перший час, коли виникають паростки. Для того щоб рослині добре розвиватися, йому необхідна величезна кількість вологості, сонячного світла і корисних елементів.

Збір врожаю

Буряк Пабло F1 встигає в закінченні серпня або першій декаді вересня. Вона належить до середньоранніх рослинам. Між виникненням сходів і дозріванням плодів проходить приблизно 80 діб. З 1 м² збирають по 6-7 кілограм врожаю.

Встановити період збирання коренеплодів можливо за їх обсягом і станом бадилля. У разі якщо листя стає сухим і приймаються жовтіти, а діаметр буряка досягає 15 см, можна приступати до роботи.

Плоди викопують із землі вилами або лопатою. Далі їх чистять від грунту і підрізають бадилля на відстані 1-2 см від буряка.

зберігання врожаю

Після збору врожаю його необхідно зберігати при температурі не вище двох градусів, а вологість при цьому повинна бути близько 90 відсотків. Для максимально комфортного для плодів зберігання їх можна помістити в ящики і засипати шаром піску. Найчастіше урожай зберігають у льохах або ж в спеціальних ямах, глибина яких близько двох метрів. Викопати яму не складно, а потім помістити на дно дошки.

Хвороби і шкідники

Якщо господар порушив правила догляду за буряком, то вона може піддаватися певних захворювань і шкідників:

 1. Одним з найбільш поширених захворювань даного виду культури є мозаїка. При цьому листя можуть покритися одночасно різними плямами. В даному випадку ще не виявлено способів лікування. Тому рослина просто гине.
 2. Коли на рослині з'являються подушечки рожевого кольору, це також свідчить про неправильний догляд. В даному випадку також засихають листя.
 3. Буряк може вражати хвороба під назвою перонопороз. Листя в такому варіанті набуває більш світлий колір, а зворотна сторона набуває фіолетового кольору.
 4. До найбільш поширених шкідників буряків відноситься бурякова попелиця. В даному випадку врожайність стає набагато менше, а листя просто скручуються. Але для того, щоб усунути шкідника, можна просто обприскати бадилля за допомогою мильного розчину.
 5. Також шкідником може стати так званий дротяники. Такий персонаж, як правило, живиться за допомогою плодів буряка, в процесі чого вони починають гнити.
 6. Блішки також відносяться до негативних персонажів для буряка даного типу. Такі шкідники здатні виїдати листя рослини. Для профілактичних заходів в даному випадку варто здійснювати запилення порошком ДДТ. Також необхідно усувати бур'яни, на яких і живуть дані блішки.
Читачам можуть бути корисні статті про інші сорти столового буряка: Водан F1, Боро, Кестрел F1, Мулатка, Детройт, Бордо 237.

Профілактичні заходи від ураження

Безліч представників виділяють сорт Пабло з тієї причини, що він досить стійко переносить шкідників. Безліч захворювань, які за своєю силою ще більш серйозні, ніж вище наведені, не здатні пошкодити рослину. Але відзначається ураження буряків тими чи іншими видами гризунів. Для того, що злякати їх необхідно грунт посипати золою, або ж використовувати так звану тютюновий пил. Також можна знизити ураження гризунами заздалегідь, наприклад, восени. Здійснити цей процес можна в такому разі якщо зробити глибоку перекопування грунту.

Сорт під назвою Пабло Ф1 є дуже врожайною культурою. За рахунок того, що вид буряка досить стійкий в холодної пори року, а також добре переносить посуху, він став популярним у багатьох містах нашої країни. Плоди рослини дуже смачні і добре підходять для приготування багатьох страв.

Схожі Статті