Що робити, якщо від сусідів повзуть таргани? Причини появи і боротьба з ними

Ці комахи викликають у більшості людей різке інстинктивне огиду і бажання негайно знищити.

Поява таргана в будинку, особливо вдень, каже про крайню міру антисанітарії. У боротьбі з комахами у нас є і союзники, і, як не дивно, противники.

Що робити, якщо в ваш будинок від сусідів систематично повзуть таргани? У цій статті докладно описано від чого можуть з'явитися таргани і як боротися з ними за допомогою різних методів.

Звідки повзуть?

Причина появи тарганів там, де їх раніше не було - це їх природна міграція:

 • розплодившись, їм стало тісно на території сусідів, і вони повалили до вас;
 • сусіди оголосили війну непроханим гостям, і вижила частина популяції терміново перебралася через вентиляційні канали і щілини в підлозі на нові місця;
 • лазутчик причаївся в покупках, принесених з супермаркету, і якщо це самка, то розплід паразитів неминучий;
 • кому-то прийшла посилочка з інтернет-магазину, що знаходиться в далекій спекотній країні, де все дуже дешево, а з санітарією справи йдуть так собі;
 • хтось любить подорожувати і зупинятися в недорогих (!) готелях, хостелах і т.д. і надовго залишає будинок, повний привезених з поїздки речей, без нагляду;
 • хтось позичив комусь річ, яку взяли в вояж і повернули, що не відіпрати, а разом з нею - і самку паразита.

Подивитися відео про те, з якої причини квартирі або будинку з'являються таргани:

Чому не йдуть?

А тому що їм тут сподобалося.

Вони завжди біжать туди, де є:

 1. тепло;
 2. їжа;
 3. вода.

Очевидно, на новому місці, де на підлозі є залишки їжі для тарганів досить їжі (крихти хліба на столі, відро з не викинутим сміттям, невимита посуд в раковині, брудна плита, погано відмита каструля, пригорілий жир на днище сковороди), води (що протікає кран, чашки із залишками чаю на столі, вода для квітів у відкритій ємності), та й дихлофосом не пахне.

А природний ворог - господар житла - на відміну від них вночі спить. І вони вміють ховатися.

Увага! Знайти тараканьи гнізда в квартирі дуже складно.

Чому від них важко позбутися?

Позбутися популяції тарганів на корені важко, так як за тисячоліття існування хитрі комахи виробили кілька механізмів адаптації до отрут і кліматичних умов, їм навіть радіація дарма. Динозаври і мамонти вимерли, а таргани пристосувалися.

 1. Вони вміють прикидатися мертвими, вірніше, втрачати свідомість від отрути. Змітаючи трупи тарганів в совок і викидаючи їх у сміттєпровід, людина допомагає їм вижити. Прочухавшись від дії отрути в смітнику, паразит незабаром продовжить земний шлях. Тому утилізувати отруєних тарганів можна тільки в каналізацію.
 2. Вони навчилися жити до місяця без їжі і навіть без голови. Складно їм тільки без води, ось вони частіше і дислокуються на кухні та у ванній. Тому так важливо, щоб сантехніка в будинку не підтікала і раковини були сухими.
 3. Вони здатні регулювати чисельність популяції і скорочувати народжуваність при несприятливих умовах - особливо коли їх труять. Мешканці, проводячи цькування, помічають, що кількість комах зменшилася, і заспокоюються: мовляв, що залишилися скоро вимруть самі. Ні, не вимруть!

  Цикл розмноження тарганів - два місяці. Під час цькування самки плодяться не так активно, але все ж плодяться. Якщо господарі складуть руки на цьому етапі боротьби, тараканьи матки удесятерила зусилля. Тому обережно видихнути можна тільки якщо пройшло три місяці і жоден біжить прусак в будинку не був помічений.

Подивитися відео про те, чому так важко позбутися від тарганів:

Необхідні заходи по їх усуненню

Якщо тікають з інших квартир

Не варто відразу ж оголошувати людям війну. Краще почати розмову на цю неприємну тему спокійно. Можливо, вдасться вирішити справу миром. Але якщо співпрацювати вони не бажають, то згідно із законом у вас є право звернутися в санепідемстанцію із заявою. Представник СЕС приїде, обстежує квартиру, зафіксує факт і видасть висновок про проведену діагностиці.

Важливо! Попередньо необхідно дізнатися, чи є у нього права видавати документи про перевірку.

З цими документами можна відправитися в суд зі скаргою на сусідів, тому що зобов'язати їх провести обробку вашого житла можна тільки примусово за судовим рішенням. Також можна зателефонувати в ТСЖ, житлові контори, управління житлофондом, інспекції по санітарно-гігієнічним заходам міста.

Якщо інші мешканці не бажають позбавлятися від них

Якщо таргани розмножилися в запущеній квартирі сусідів і вже наповнюють ваше житло, а господарі зараженої квартири осудні частково, то для створення звернення зі скаргою на них:

 • будуть потрібні прямі докази наявності тарганів у сусідів, і збирати ці докази доведеться заявнику;
 • будинок заявника повинен бути бездоганним з санітарної точки зору, інакше СЕС зверне позов на нього.

Якщо мешканці морять комах, а ті біжать до вас

Значить, вони вас не попередили про цькування паразитів, що теж є порушенням.

Осудність сусідів можна встановити в процесі спілкування з ними, але тарганів почекати не змусиш, і про чистоту будинку доведеться подбати екстрено.

Помітивши повзе від вентиляції, з щілини в підлозі або електричної розетки сусідського таргана, необхідно:

 1. розставити пастки;
 2. прибрати з відкритого доступу харчові продукти;
 3. промазати плінтуси спеціальним гелем або іншими засобами;
 4. полагодити сантехніку.
 5. вимити квартиру з дезінфікуючими засобами (нашатирний спирт відлякує тарганів, і якщо їх одиниці, так звані розвідники, то основна популяція ще довго не суне сюди вуса);

Хто повинен їх труїти?

Згідно із законом, за санітарним станом будинкової та прибудинкової території зобов'язана стежити КК. Але якщо в межах власного житла кожен сам вибирає засоби для знищення тарганів, то в разі, коли комахи проникають в квартири з сміттєпроводу, під'їзду, підвалу, горища, ст.161 ЖК РФ зобов'язує керуючу компанію невідкладно вжити заходів. Цькування тарганів проводиться раз на рік, в екстрених випадках - по додатковому запиту.

Увага! Знищувати паразитів в будинку керуюча компанія повинна виключно за свій рахунок, так як наша квартплата вже включає в себе можливі витрати на битву з комахами. Ніякі побори з мешканців не допускаються, це протизаконно.

Як змусити КК вирішувати проблему?

Якщо КК відмовляється виконувати свої обов'язки, можна написати скаргу в обласну прокуратуру. При колективному позові ймовірність позитивного результату зростає, але для цього треба зібрати до 80% підписів мешканців багатоквартирного будинку чи під'їзду.

Однак навіть в цьому випадку для вирішення питання потрібно достатня кількість часу, який працює, на жаль, на користь тарганів, а не мешканців. Тому, поки суд та діло ...

Спільна боротьба з комахами

Якщо пощастило з сусідами і вони готові вапна заразу спільними зусиллями, краще відразу звернутися до професіоналів-дезінсектор. Так і ефективніше, і економніше. У розпорядженні фахівців кращі засоби від настирливих домашніх комах, проти яких ті ще не встигли виробити імунітет.

Хорошу ефективність також показують ультразвукові пастки.

Якщо встановити їх одночасно і по максимуму, полчища членистоногих хлинуть геть. Миттєвого ефекту чекати не варто, так як самками в будь-якому випадку вже відкладені яйця, і з них неминуче вилупляться нові шкідники, після чого або доведеться повторювати санобробку, або чекати, поки подіє перша, в залежності від використаних коштів.

висновок

Нашестя тарганів - явище не з найприємніших, але, діючи швидко і спільно, ви з успіхом позбудетеся від комах назавжди.

Схожі Статті