Що робити якщо з'явилася тля на розсаді перцю: як боротися, ніж обробити? А також інші шкідники: павутинний кліщ, трипси, слимаки

Соковиті листя і стебла розсади перцю залучають всіляких шкідників. Дорослі комахи та їх личинки живляться соками молодих рослин, не даючи їм нормально розвиватися.

Якщо вчасно не почати боротьбу зі шкідниками, молоді рослини можуть загинути. Городнику варто використовувати комплексні заходи боротьби, що включають ретельний догляд, народні засоби і сучасні інсектициди.

Сьогодні поговоримо про шкідників і хвороби розсади перцю: чим її обробити? Попелиця на розсаді перців? Що робити якщо з'явилися пухирці на зворотній листя у розсади перцю?

Причини появи шкідників

У середній смузі Росії розсаду перців частіше вирощують в квартирі. Комахи-шкідники, типові для полів і садів (наприклад, слимаки і колорадський жук), в домашніх умовах не живуть. У квартиру вони потрапляють разом з грунтом. Грунт, зібрана в лісі або в городі, містить шкідливі мікроорганізми, яйця і личинки комах, які добре переносять пересушування, зниження температури і інші несприятливі умови.

Покупної грунт, розфасований в пакети, також може містити непотрібні включення, від яких необхідно позбавлятися ще до висаджування насіння.

Для знезараження грунту можна застосовувати один із таких способів:

  • просіювання грунту з подальшим прожарюванням (температура не нижче 70 градусів);
  • проливання грунту темно-рожевим розчином марганцівки, водним розчином мідного купоросу або промисловими препаратами для знезараження грунту.

Обробка проводиться за 12-14 годин перед пересадкою. Якщо підготовлений грунт довго не використовувався, знезараження краще повторити. Ящики потрібно ретельно вимити і замочити в розчині марганцівки. Ці нескладні заходи допоможуть позбутися навіть від самих живучих шкідників.

Важливо берегти розсаду від шкідників, що мешкають на кімнатних рослинах. Іноді комахи і їх личинки потрапляють в квартиру разом з букетами, зібраними в лісі.

Шкідники розсади перцю і боротьба з ними, фото

Найпоширеніші паразити, які нападають на пагони в різних стадіях росту - попелиця, білокрилка, трипс і павутинний кліщ. Вони харчуються соком молодих рослин, викликаючи висихання, скручування і опадання листя, припинення зростання і подальшу загибель.

Причиною появи шкідників може бути занадто сухе повітря, відсутність провітрювання, надмірно висока температура і неправильний полив. Уражені рослини стають більш вразливими для різних хвороб, до того ж самі шкідники часто переносять віруси і грибки.

Попелиця на розсаді перцю? Як боротися? Про появу попелиці кажуть липкі патьоки на стеблах і черешках, а також дрібні бульбашки на зворотному боці листя. Уражена рослина відстає у рості, листя никнуть і скручуються. Попелиця частіше нападає в теплиці, але іноді вона проникає і в квартиру. Врятувати посадки допоможе рясне обприскування водним розчином нашатирного спирту.

Павутинний кліщ на розсаді перцю з'являється на початку літа і особливо небезпечний для рослин, що ростуть в горщиках на балконах і підвіконнях. Часто він потрапляє на розсаду з кімнатних рослин або квітів, висаджених на балконі. Спочатку на зворотному боці листя з'являються дрібні білі крапки, потім на стеблинках з'являються білі павутинки, поступово затягує всю рослину.

Боротьбу треба починати на самій ранній стадії, рослини, рясно затягнуті павутиною, дуже важко врятувати. Розсада рясно обприскується зольной водою або настоєм тютюнового пилу. Процедуру проводять щоранку до повного зникнення шкідника.

Допомагає і обмивання розчином з води і господарського мила. Листя протираються з двох сторін ватним тампоном, вода не повинна потрапляти в грунт.

Дрібний летючий трипс, мошки на розсаді перцю, практично непомітний на рослині. Небезпечні личинки, підгризаючі ніжні корінці і сповільнюють ріст рослин. При сильному ураженні розсада в контейнері гине через кілька днів. Врятувати посадки допоможе проливання грунту рожевим розчином марганцівки або препаратами з карболової.

Дрібні метелики-білокрилки нападають в теплицях і квартирах. На їх поява вказує дрібна біла пил, рясно покриває листя. Хворі рослини потрібно негайно ізолювати і обприскати інсектицидами. Захистити посадки від білокрилки допоможе липка стрічка від мух, розвішані поряд з контейнерами.

Хто їсть розсаду перцю? Чим обробити?

Деякі городники воліють вирощувати розсаду в теплицях, виділяючи під неї окремі ділянки грунту або місце на стелажах. Такий метод забезпечує оптимальну температуру, дає можливість безперебійного отримання врожаю протягом усього року.

Однак саме в закритому грунті вас чекають неприємності у вигляді комах і їх личинок, які не зустрічаються в квартирах, зате дуже активні в тепличних умовах.

Найчастіший відвідувач теплиць - голий слимак. Шкідників приваблює волога і тепла атмосфера, велика кількість зелені. Часто слимаки потрапляють на розсаду перцю з дорослих рослин. Шкідники псують листя і стебла, послаблюючи молоді паростки. Знищити непрошених гостей допоможуть часті обприскування посадок теплою водою з додаванням нашатирного спирту.

На підрослу тепличну розсаду нерідко нападають колорадські жуки. Личинки ласують соковитими листям, швидко знищуючи молоді рослини. Помічених комах знімають і знищують. Посадки можна обприскати водним розчином чистотілу.

Хтось під'їдають розсаду перцю? Що робити? Швидше за все це капустянки і совки. Ці великі комахи підгризають коріння і стебла, причому небезпечні як личинки, так і дорослі особини. Знищити личинок совок допоможуть феромоновими пастки, розкладені в посадках. Допомагають і обприскування розсади біо-препаратами, а також профілактичний протока ґрунту розчином марганцівки.

Для розсади в першій фазі життя небезпечна Паросткова муха. Це невелике сіре комаха пошкоджує тільки що з'явилися сходи і навіть насіння. У квартирах муха з'являється нечасто, а от в садах і теплицях вона частий гість.

Для профілактики землю проливають розчином марганцівки, а самі сходи обприскують нетоксичними біо-препаратами. Допомагають і профілактичні заходи, що знищують личинки в грунті: просіювання і прожарювання.

Боротьбу з шкідниками розсади потрібно починати на самих ранніх стадіях. Виявити комах допоможуть часті профілактичні огляди. Помітивши пошкодження або комах, важливо обробити всі посадки, навіть ті, які шкідники поки не чіпали. У теплицю або в грунт потрібно висаджувати тільки повністю здорові рослини, інакше про гарний урожай доведеться забути.

Отже, ми обговорили питання, яке хвилює багатьох городників: боротьба з шкідниками при вирощуванні розсади перцю. А також дали поради на випадок коли на розсаду перцю напала тля, що робити в подібній ситуації?

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика.

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

  • Чи потрібно замочувати насіння перед посадкою?
  • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
  • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
  • Основні причини чому витягується або падає розсада.

Схожі Статті