Що таке воротнічковая бегонія і як за нею здійснювати догляд в домашніх умовах?

Бегонії користуються у квітникарів популярністю завдяки своїм різноманіттям. Яскравим представником цього виду рослин є комірцевий сорт.

Квітка через особливості цвітіння та структури листя прекрасно підходить для декорування будинку. Бегонія воротнічковая представляє декоративно-квітучі рослини.

Вона володіє гарними світло-зеленим листям з легким пушком на краях. Зворотна сторона листа - в червоних прожилках.

У статті розглянемо, як правильно доглядати за даними рослиною.

Ботанічний опис і історія виникнення

Бегонія воротнічковая (Begonia manicata) являє собою багаторічна трав'яниста рослина. До Європи воно потрапило в середині 19 століття з Мексики. Саме перебування у вологих тропічних лісах квітка зобов'язаний своїм неординарним зовнішнім виглядом. Цей сорт виведений з бегонії Королевської. Квітка виділяється серед представників інших видів бегоній тим, що виростає у висоту 80-100 метрів. Рослина досить розлога. Листя у нього соковиті і великі, розмір досягає 50 см. Вони розташовані на високих і товстих черешках.

Зовнішній вигляд і особливості

Повзучий стебло бегонії комірцевої покривають тонкі ворсинки червоного кольору. Формою світло-зелене листя схожі на виноградні, а по краях помітний невеликий пушок. На звороті можна побачити червоні прожилки.

Особливістю даного виду квітки є насичено-червоний комірець з наростів, які біля основи листа зібрані в розетку. Саме через цю відмінною риси і був названий квітка.

Дрібні яскраво-рожеві квіти розташовані на кінцях квітконосу, який відрізняється своєю довжиною і тонкістю. Квіточки утворюють кисть, в якій пов'язано 5-6 суцвіть. Вони підносяться над листям. Здебільшого з'являються в зимовий час.

Бегонія має привабливий зовнішній вигляд, який дуже цінується квітникарями. Тому всім, хто займається розведенням цих квітів, буде корисно ознайомитися з описом таких її сортів і різновидів, як бегонія Діадема, Мікс, Тигрова (Бауера), Фісто, Месона, сізолістная, коралова, махрова і декоративно-листяна.

фото

Далі ви побачите фото бегонії воротнічкової:

Де і як її посадити?

Згодом у воротнічкової бегонії:

 • втрачається форма;
 • стають менше суцвіття і листя;
 • розпадається кущ.

Її необхідно пересаджувати кожні 4 роки. Замість старого рослини в заздалегідь підготовлений грунт висаджується свіжий держак. У південних областях, де грунт прогрівається швидше, бульби можна садити відразу в землю. Але все одно на ніч їх потрібно закривати плівкою.

Важливо! Воротничковая бегонія вирощується у відкритому грунті дуже рідко. Найчастіше садять вже квітучої розсадою. Для отримання пророщують її бульба в склянці або горщику, а після цього пересаджують в клумбу.

Освітлення і місце

У домашніх умовах воротнічковая бегонія може прожити довше, ніж передбачалося 3-х річного терміну, якщо за нею правильно доглядати і створити мікроклімат, ближчий до природного.

Квітці необхідно яскраво освітлене місце, але щоб туди не припадали прямі сонячні промені. Рослина незатишно почуває себе на вузькому підвіконні. Хорошим місцем для його розташування є спеціальна підставка, яку треба розмістити подалі від опалювальних приладів. Оптимальний варіант - це західна і східна сторона кімнати, в зимовий час квітка можна поставити на південній. Тільки обов'язково потрібно спорудити розсіює екран. Взимку рослині необхідне додаткове освітлення.

За зовнішнім виглядом листя можна відразу здогадатися, що їм не вистачає світла. Вони стають дрібніше, блякнуть і втрачають декоративність. Воротничковая бегонія погано відгукується на переїзди, тому треба відразу поставити її на постійне місце.

Вимоги до грунту

Ця квітка має потребу в пухкому грунті. Її можна приготувати самостійно, змішавши три частини листової землі і по одній:

 • торфу;
 • дернової землі;
 • перегною;
 • піску.

Догляд в домашніх умовах

 1. Після того як грунт буде готова її насипають в невеликий горщик. В горщику такого розміру коренева система буде розростатися обмежено, тому надлишки води швидше витечуть. Це добре позначиться на зростанні листя. Квітка негативно реагує на занадто велику кількість води, він потребує помірного поливу.

  Влітку поливають тоді, коли просохне верхній шар грунту. Взимку необхідно зволожувати рослина тільки для того щоб земля була трохи вологою.

 2. Воротничковая бегонія любить прохолодні кімнати, щоб повітря в них був вологим в межах 50-70%. Це пов'язано з тим, що велике листя мають велику площу випаровування, а коренева система не може заповнювати втрачену вологу.

  Для створення необхідної вологості рекомендується поставити близько горщика ємність з водою. У спекотні місяці можна обприскувати місце навколо бегонії, бризкати безпосередньо на квітку не можна, щоб не допустити опіків листя.

 3. Найкращою температурою, в якій бегонія добре буде рости, вважається 16-20 ° С. Нормальний розвиток цієї рослини неможливо без мікроелементів і поживних речовин. У період вегетації квітку потрібно підгодовувати спеціальними добривами, призначеними для декоративно-листяних бегоній. Вони виділяються збалансованим складом і наявністю в них азоту, який сприяє здоровому росту рослини і красі його листя.
 4. Приступаючи до підгодівлі треба пам'ятати, що для молодої воротнічкової бегонії живильний розчин радять робити в 2 рази слабкіше зазначеного в інструкції. Вносяться добрива одночасно з водою або через одну годину після того як рослина литимуть, тому що проникнення поживних речовин у вологу землю відбувається набагато швидше.

  Не можна допускати попадання розчину на листя, це може привести до опіків і подальшого в'янення. Забороняється застосовувати добрива щодо неукоренівшіхся і хворих квітів.

  Важливо! Квітникарі не радять годувати Воротничковая бегонію в жарку погоду. Найкращим часом вважається вечір і похмурий день.
 5. Пересадкою рослини займаються навесні до того як воно почне цвісти. Перед самим початком активного зростання, який починається в лютому-березні, кінчики бегонії треба прищипувати, направивши нові паростки до кореня. Завдяки такій маніпуляції у рослини сформується гарна крона, а молоді паростки почнуть швидше розвиватися і рости.

Поширені хвороби і шкідники

Бегонія воротнічковая схильна до деяких захворювань. В основному вони з'являються через порушення мікроклімату.

 1. Одним з захворювань є борошниста роса, яка з'являється в результаті відсутності провітрювання і підвищеної вологості.
 2. Якщо в приміщенні буде регулярно знижений температурний режим і надлишок вологи, то це може привести до появи сірої гнилі.

  При цьому захворюванні уражаються:

  • коріння;
  • листя;
  • стебло.

  Вилікувати ці недуги допоможе розчин фунгіциду і проведення профілактичних заходів, в які входить:

  • розпушування грунту;
  • своєчасний полив і провітрювання;
  • оптимальна освітленість;
  • комфортна температура і вологість.
 3. Шкідники комахи проникають в приміщення з квітами, землею. У літні місяці на Воротничковая бегонію може напасти попелиця.
 4. Якщо повітря в приміщенні сухий, то квітка може атакувати павутинний кліщ. Для того щоб цього не сталося потрібно очищати рослина від бруду і пилу.

особливості розмноження

 1. Вегетативний спосіб розмноження вважається легким. Для цього треба від дорослої рослини відокремити маленькі черешки з трьома-чотирма листочками. Можна взяти поодинокі пророслі пагони або невеликі бічні відростки, поставити в воду, щоб утворилися коріння. Після того як корінці виростуть до 3-5 см, квітка треба висадити в субстрат. У горщик з отворами вкорінену Воротничковая бегонію в основному садять в січні місяці. Посаджений відросток обережно утрамбовується, поливається і ставиться в тепле світле місце.
 2. Є й інший спосіб розмноження - діленням кореневища. Його виконують при пересадці або посадці рослини. Заздалегідь готують грунт і туди садять частина кореня. Ємність виносять в приміщення, де температура становить 20-24 ° С. Через 14 днів можна буде побачити проклюнулися молоді паростки, які необхідно пересадити на постійне місце.

Бегонія воротнічковая - це красивий і некапризну квітка. Він добре пристосовується до умов проживання в квартирі. Однак і йому потрібно грамотний догляд і увагу.

Схожі Статті