Шукаємо причини: чому не цвіте кливия? Як допомогти рослині?

Кливия - вічнозелена трав'яниста багаторічна рослина сімейства амарилісових. Родина квітки - субтропіки Південної Африки. Квітка відмінно себе почуває в кімнатних умовах, не примхливий до відходу і рідко уражається шкідниками і хворобами.

Квітникарі цінують рослина за його пишне цвітіння і яскраві бутони, які не тільки перетворюють все навколо, але і дарують чарівний аромат. Труднощів з вирощуванням практично не відбувається: тільки недолік елементарних знань біологічних особливостей рослини і порушення елементарних умов утримання може спровокувати хвороби і загибель квітки.

Ботанічний опис

Назва роду Кливия дав ботанік Джон Ліндлі, який назвав його на честь герцогині Шарлотти Клайв (гувернантка королеви Вікторії). Вона славилася захопленням квітникарством.

Довідка. Від різних представників сімейства амарилісових рід кливия відрізняється відсутністю цибулини. Натомість у квітки є потужні і м'ясисті біля основи листя, які ростуть на зразок косички і утворюють міцний псевдостебель.

Під землею кливия розвиває біле і товсте м'ясисте кореневище, до якого прикріплені потовщені підстави лістьев.Цветкі у клівії в формі дзвіночків і зібрані в зонтичное cоцветіе по 20-60 штук на квітконосі. Цвітіння починається в лютому - березні і триває протягом місяця. Коли в природі все ще тільки готується до процесу пробудження, кливия цвіте і радує господарів.

Про найкрасивіших видах клівії: кіноварних, Нобіліс, Гардена, читайте в нашому матеріалі.

Захворювання з фото і методи лікування

Чому не цвіте в домашніх умовах?

Пересадка в горщик занадто великого розміру

Кливия при цьому починає нарощувати вегетативну масу, заповнюючи простір в грунті кореневою системою. Листові пагони також активно розвиваються.

Увага! Кливия зацвітає тільки в тому випадку, коли весь горщик повністю зайнятий корінням.

Рішення: при пересадці рослини вибирати горщик на 3 см ширше попереднього.

Кожен квітникар повинен пам'ятати, що рослини старше 10 років пересаджувати не можна (коли необхідно пересаджувати кливию і як часто?).

Брак поживних речовин

Кливия дуже благотворно реагує на підживлення. А нестача поживних речовин згубно впливає на цвітіння.

Рішення: Починати підгодовувати квітку потрібно влітку вже в перший рік життя. Підгодовувати квітка слід один раз в два тижні, і чергувати органічні та мінеральні підгодівлі.

Органічні добрива важливо вибирати на основі біогумусу, так як вони дають максимальний ефект.

Це можуть бути Ідеал, Ісполін, Годувальник. Для поливу беруть 1 столову ложку добрива і розводять в 2 л води.

Мінеральні комплекси, такі як Амофос, Кемира, Нітрофоска розводять в теплій воді в співвідношенні 2 г добрива на 1 л. З вересня місяця квітка припиняють удобрювати. Наступну підгодівлю можна проводити після випускання Клів стрілки квітконосу.

Надлишок азотистих добрив

При виборі добрив потрібно уважно читати склад. Добрива на основі азоту можуть відсунути процес закладення і появи квітконоса.

Рішення: Якщо хочеться рясного цвітіння, то треба віддати переваги комплексам з підвищеним вмісту калію.

Чи не комфортна температура повітря

Занадто висока або занадто низька температура повітря.

Рішення: Оптимальна температура для кливия +20 градусів. Зимує при +18 градусах.

Причини висихання листя

Надлишок вологи, застій води

Рішення: Дотримуватися режим поливу. При надмірному зволоженні потрібно перевірити коріння квітки. Хворі коріння видаляють. Обробити зрізи товченим деревним вугіллям для дезінфекції. Рослина пересаджують в горщик з новим ґрунтом і менший за розміром, ніж попередній. Зберігають помірний полив.

Через що рослина жовтіє?

природне старіння

Рішення: біологічне старіння одних листя і нарождення інших листя - природний процес природи. У таких випадках нічого робити не треба.

Прямі сонячні промені

Якщо квітка коштує на підвіконні під прямими сонячними променями, то на листі залишатимуться опіки.

Рішення: необхідно забезпечити розсіяне світло квітці.

дозрівання насіння

Під час запилення і дозрівання насіння рослини йде перерозподілу поживних речовин від листя на плід квітки (про те, як розмножити кливию насінням, пагонами і частиною кореневища, читайте в нашому матеріалі). Листя при цьому жовтіють.

Рішення: видалити цветонос після припинення цвітіння.

недолік добрив

Дії: вносити добрива 1 раз в 2 тижні.

Що робити, якщо не росте цветонос?

причини:

 • холодну зміст в період бутонізації;
 • зміст без періоду спокою;
 • слабкий полив на початку активного росту;
 • занадто тепла зимівля.

Рішення:

 1. Після появи стрілки квітконосу горщик переносять на східне вікно і оптимізують температуру повітря від 20 ° C до 25 ° C.
 2. Полив рослини теплою водою, температура якої не перевищує 40 ° С.
 3. Забезпечити спокій в осінньо-зимовий період (мінімум 2 місяці) до появи квітконоса.

  Важливо! Чим старше кливия, тим більше часу для відпочинку знадобиться.
 4. Під час утворення бутонів обсяг поливу збільшують.
 5. Температура в період спокою від 12 ° C до 15 ° C.

Як створити сприятливі умови?

Щоб уникнути хвороб і досягти регулярного цвітіння кливии, потрібно дотримуватися таких умов:

 1. Забезпечення періоду спокою.

  Молоді рослини відпочивають два місяці з жовтня по листопад. Дорослі і великі екземпляри вимагають більш тривалого спокою. У вересні скорочують полив до 1 разу на місяць. Поміщають в прохолодне місце з температурою середовища 14 градусів. Після того як з'явиться квіткова стрілка і підросте до 10-15 см, рослина поміщають в тепле місце. Полив стає регулярним. Добрива вносять за потребою.

 2. Не варто турбувати рослину.

  У період зав'язування бутонів і самого цвітіння не можна переставляти квітка з місця на місце. Якщо необхідність виникла, то потрібно зберігати напрямок росту квітки, інакше рослина може скинути листя. Кливия цвіте з лютого місяця. Період цвітіння 3-4 тижні.

шкідники клівії

Щитівка або щитова попелиця

Комаха сімейства червців, покрите восковим щитком. Личинки щитівки рухливі. Дорослі особини присмоктується до рослини і залишаються нерухомими. Завдяки цьому її легко можна виявити. Зовні вони нагадують крапельки воску або нарости.

Увага! Щитівки висмоктує сік рослини і виділяють клейку рідину, яка закупорює пори, тому рослині важко дихати. Листя гинуть.

дії:

 1. Провокуючим фактором є сухість повітря і брак світла, тому необхідно забезпечити додаткове світло і обприскування.
 2. Загиблі частини рослини видалити.
 3. З живих пагонів за допомогою м'якої щітки і розчину господарського мила змити залишилися шкідників.

Щоб позбутися від щитівок, які сховалися в пазухах листків, потрібно обробити рослина інсектицидами. Наприклад: Актара, Актеллік, Фитоверм, Арріво.

павутинний кліщ

Активізується в зимовий і весняний період. В умовах сухого і теплого повітря він привільно себе почуває і розвивається. Сисна комаха протикає стінки листової пластинки і забирає необхідні рослині поживні речовини. У місці проколу залишається маленька жовта пляма. Листя втрачає тургор, тьмяніють. Кліщ залишає павутину, яку можна побачити на просвіті.

Дії: для підвищення вологості обприскують рослина, для позбавлення комахи обробляють розчином господарського мила.

При сильному поширенні павутинного кліща обробляють акарицидами - препаратами проти кліща. Наприклад: Акарін, Агровертін, Інта-вир, Вертімек.

борошнистий червець

Важливо! Борошнистий червець - сисна насекомое.Ізлюбленним місцем служать молоді пагони рослини.

Колонії борошнистого червця на листя виглядають як напилення борошном або як маленькі шматочки вати. Причиною для появи борошнистий червець на рослині може стати неправильний догляд (як правильно організувати догляд за Клів в домашніх умовах?).

Дії: при першому виявленні борошнистий червець його можна просто видалити вологим тампоном. Але якщо він вже розмножився і утворив колонії, то необхідно щотижня обприскувати кливию інсектицидом до моменту одужання. При сильному зараженні краще змінити грунт в горщику.

попелиця

Зовні схожа на маленьку моль. Можна спостерігати її в літній період на нижній частині листових пластинок. Вражає молоді пагони, які їй легше проткнути. Харчується живильним соком рослини. Надлишки соку виділяє назовні, утворюючи «медяну росу». В результаті життєдіяльності попелиці листя рослини скручуються і деформуються.

Дія:

 1. Обрізати найбільш уражені листя кливии.
 2. Обробити квітка інсектицидною препаратом.
 3. Рослина відставити від інших квітів на карантин, щоб уникнути зараження інших квітів.

Дотримання нескладних правил догляду за Клів гарантує своєчасне і рясне її цвітіння. Регулярний огляд квітки допоможе вчасно виявити і усунути причину зараження. Турбота і догляд завжди дають хороший результат.

Схожі Статті