Смачний гість з Голландії - картопля «інноватор»: опис сорту, характеристика

Картопля голландської селекції Інноватор входить в десятку кращих світових сортів для приготування картоплі фрі і запікання в фользі.

Володіючи хорошими смаковими якостями, товарностью, лежкостью, високою стійкістю до хвороб, Інноватор успішно культивується в агрофірмах та фермерських господарствах.

У цій статті представлені докладний опис сорту, його характеристики, особливості вирощування та схильність до захворювань.

родовід

Інноватор (Innovator) виведений селекціонерами голландської фірми Ейч Зет Пі Сі Холланд Б. В (HZPC Holland BV), яка є оригінатором, патентообладателем і основним постачальником насіння і насіннєвих бульб сорту на світовий ринок.

Компанія HZPC Holland BV займає провідне місце на світовому ринку насіннєвої картоплі. Експортує продукцію в країни Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки.

Спеціалізується на селекції сортів призначених для продажу в упакованому вигляді в супермаркетах, кулінарному використанні в мережах швидкого харчування, виробництва чіпсів, картоплі-фрі.

У Росії реалізується елітний посівний матеріал вироблений на базі великого насінницькій філії, розташованого в Ленінградській області. Щоб уникнути переродження, накопичення прихованих вірусних захворювань вся насіннєва продукція відноситься до груп Е (еліта), А (перша репродукція).

У 2002 році сорт картопля Інноватор включений до Державного реєстру РФ по 3, 4, 5 регіонах (Центральний, Центрально-Чорноземний, Волго-Вятський). Пройшов стандартизацію в Молдові, Україні.

Опис сорту Інноватор

Назва сортуінноватор
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт із стабільною високою врожайністю
період дозрівання75-85 днів
вміст крохмалюдо 15%
Маса товарних бульб120-150 гр
Кількість бульб у кущі6-11
врожайність320-330 ц / га
споживчі якостіхороший смак, погано розварюється
лежкость95%
колір шкіркикремовий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Волго-В'ятський, Центрально-чорноземний
Стійкість до захворюваньсхильний до ризоктониозу і золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди
особливості вирощуваннярекомендується глибока посадка
ОригінаторHZPC Holland BV (Нідерланди)
 • середньовисокі або високий кущ напівпрямостоячий, прямостоячего типу, злегка розлогий;
 • густота стеблостою середня;
 • лист светлозеление забарвлення;
 • хвилястість листа середня;
 • лист відкритий;
 • бадилля відрізняється швидким зростанням;
 • цвітіння рясне;
 • Ягодообразованіе слабке;
 • форма бульби від подовжено-овального до довгого;
 • очки дрібні, плоскі;
 • шкірка картоплі Інноватор світло-жовта, каштанова, кремова. На дотик шорстка;
 • м'якоть світло-жовтого кольору. Не міняє колір при заморожуванні і тепловій обробці.

Характеристики

Відноситься до середньоранньої групі. Досягає технічної зрілості через 70-90 днів після посадки.

Слаборазварістий сорт картоплі (група В). Призначений для промислової переробки, для смаження у фритюрі. Смак оцінюється від задовільного до хорошого.

Позиціонується виробником як високоврожайний стабільний сорт. Середня товарна врожайність перевищує стандарт по Луговська сорту на 23-108 ц / га і становить 155-319 ц / га. У Кіровській області зібрано максимальний урожай 344 ц / га.

Товарні бульби важать від 83 до147 м Крахмалистость 12-15%. Містить 21, 3% сухої речовини. Низький вміст редукуючих цукрів.

Порівняти таку характеристику картоплі, як вміст у ньому крохмалю можна порівняти використовуючи представлену нижче таблицю:

Назва сортувміст крохмалю
інноватордо 15%
Леді Клер11-16%
ЛаБелль13-15%
Рів'єра12-16%
гала14-16%
Жуковський ранній10-12%
мелодія11-17%
Алладіндо 21%
Краса15-19%
Моцарт14-17%
Брянський делікатес16-18%

Товарність становить 82-96%. Лежкость картоплі - 95%. Середній період спокою. Картопля переносить транспортування без пошкоджень.

У таблиці нижче представлені показники лежкості інших сортів картоплі:

Назва сортулежкість
інноватор95%
Беллароза93%
Каратоп97%
Венета87%
Лорха96%
Маргарита96%
Кураж91%
Гренада97%
вектор95%
Сифра94%

переваги

 • посухостійкий;
 • картопля невибагливий до грунтів;
 • при транспортуванні і зберіганні не утворюються темні плями, подряпини, відколи;
 • має великий потенціал для переробних виробництв;
 • показує непогані результати при вирощуванні з насіння.

Читайте докладніше про терміни зберігання картоплі, температурі, можливі проблеми. А також про те, як зберігати коренеплоди взимку, на балконі, в ящиках, в холодильнику, очищеним.

Хвороби і шкідники

Хороша стійкість до вірусу раку бульб. Має імунітет до картопляної блідою нематоди. Середня сприйнятливість до фітофтори бадилля і листя, бульб, парші звичайної. Картопля сприйнятливий до цистоутворюючої золотистої картопляної нематоди, різонктоніозу.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, фітофтороз на картоплі.

фото

На фото представлений картопля Інноватор:

Агротехніка

Виведений для промислової культивації в великих обсягах картопля вимагає виконання стандартних агротехнічних процедур. Посадковий матеріал пророщують на світлі, озеленюють, яровізіруют, обробляють стимуляторами, бактерицидними і противірусними препаратами.

Для отримання сверхраннего картоплі пророщування починають за 40-50 днів до посадки.

Для цього:

 1. Шаром в 2-3 см розкладають насіннєві бульби в ящики.
 2. Обприскують водою 1-2 рази на добу.
 3. Підтримують температурний режим: в перший тиждень + 18-20 ° С, далі - + 15-17 ° С.
 4. Через три тижні проводять відбраковування.
 5. Відбирають бульби з добре сформованою шкіркою, паростками.
 6. Укладають паростками вгору в ящики з насипаним в 3-4 см перегноєм, присипають перегноєм або торфом, укладають наступний ряд, повторюють присипання.
 7. Кількість рядів не повинна перевищувати 3-4. Зволожують картопля розчином мінеральних добрив.

Сорт Інноватор рекомендують садити у високі гряди. У російських кліматичних умовах посів картоплі проводиться в травні. Витримують відстань між гребенями в 70-75 см, між бульбами фракцією 28/35 мм - 25 см, 35/59 мм - 32 см, 50-55 мм - 40 см.

Сівозміну після сидератів (люпин, зернові, бобові, однорічні та багаторічні трави, льон), городніх культур (томати, цибулю, огірки, капуста, часник, перець).

Сорт картоплі Інноватор воліє слабокислі, нейтральні грунти. Кращий урожай отримують з супіщаних і піщаних грунтів.

При необхідності проводять збагачення, структурування, балансування кислотно-живильного складу грунту. Вносять перед посадкою комплексні мінеральні добрива, деревну золу. Сорт чуйний на внесення азотосодержащих підгодівлі, перегнилого компосту, гною.

Читайте докладніше про те як і коли вносити добрива, як правильно це зробити при посадці, ніж саме варто підгодувати рослини.

Прополювальні роботи, підгортання проводять не менше трьох разів за сезон. Для боротьби з бур'янами обприскують ділянку пестицидом метрибузин, використовують мульчування.

Для боротьби з грибковим захворюванням паршею звичайною потрібно ретельно і обережно підбирати посадковий матеріал. Він обов'язково повинен бути здоровим і обробленим фунгіцидами.

На нашому сайті ви знайдете докладні матеріали про обприскування картоплі і правильному використанні хімічних препаратів, в тому числі і гербіцидів.

Перший полив картоплі проводять під час утворення бутонів, другий - після цвітіння. Далі поливають помірно, в залежності від погодних умов. Підвищена вологість грунту, може привести до зараження бульб картоплі гниллю.

Незважаючи на стійкість інноваторів до більшості захворювань кілька разів оглядають бадилля картоплі. При виявленні ознак захворювання обробляють народними або промисловими засобами.

Сорт картоплі Інноватор ще не набув широкого поширення серед вітчизняних картоплярів. Однак в останні роки все більше великих компаній і малих аграрних виробництв, які вирощують картоплю для комерційної реалізації, віддають йому перевагу.

Існує велика кількість самих різних способів вирощування картоплі. Читайте докладніше про голландські технології, вирощування ранніх сортів, про отримання врожаю без підгортання і прополки. А також про методи вирощування під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Схожі Статті