Смачний і гарний картопля «Слов'янка»: опис смачного сорту української селекції

Середньостиглий картопля відрізняється насиченим смаком, в цьому його перевага перед ранніми сортами. Бульби виходять рівними і красивими, зібраний урожай добре зберігається. Всі ці якості повною мірою властиві сорту «Слов'янка», запропонованому українськими селекціонерами.

У нас на сайті ви знайдете найбільш актуальну інформацію про сорт картоплі «Слов'янка» з фото і описом.

Картопля «Слов'янка»: опис сорту

Назва сортуСловник
Загальна характеристикасередньостиглий сорт столового призначення
період дозрівання100-120 днів
вміст крохмалю11-13%
Маса товарних бульб90-250 гр
Кількість бульб у кущі7-15
врожайність180-330 ц / га
споживчі якостісмак хороший і відмінний, підходить для смаження і приготування салатів
лежкость95%
колір шкіркичервоний
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняЦентрально-Чорноземний
Стійкість до захворюваньстійкий до золотистої картопляної нематоди, збудника раку картоплі, зморшкуватою і смугастої мозаїки, вірусу скручування листя
особливості вирощуваннялюбить підгодівлі, в іншому непріхолів
ОригінаторКіровоградський інститут агропромислового виробництва УААН

Основна характеристика сорту картоплі «Слов'янка»:

 • бульби великі, вагою від 100 до 180 г;
 • форма овальна, видовжена;
 • коренеплоди рівні, акуратні, ідеальні для продажу;
 • шкірка рожево-фіолетова, рівномірно забарвлена, тонка, гладка;
 • вічка поверхневі, нечисленні, малопомітні;
 • м'якоть на зрізі кремова;
 • вміст крохмалю середнє, до 11, 1 до 13, 4%;
 • високий вміст білків, вітамінів групи В, амінокислот.

У таблиці нижче ви можете бачити скільки відсотків крохмалю міститься в інших сортах картоплі і порівняти їх з даними:

Назва сортувміст крохмалю
Словник11-13%
Гренада10-17%
Шері11-15%
Наташа11-14%
Зекура13-18%
Снігур15-16%
Тімо13-14%
весна11-15%
Моллі13-22%
велетень16-19%
Сантана13-17%

Пропонуємо вашій увазі цікаву інформацію про властивості картоплі.

Читайте про те чим небезпечний соланін в бульбах, чи можна їсти паростки і пити сік, корисний чи сиру картоплю.

Вашій увазі сорт картоплі «Слов'янка» на фото:

характеристика

«Слов'янка» - поздноспелий столовий сорт. Від посадки до збору врожаю 125-140 днів. Сорт підходить для промислового вирощування або висаджування на присадибних ділянках. Урожайність відмінна, з 1 гектара можна зібрати від 180 до 330 центнерів добірного картоплі.

Врожайність інших сортів для порівняння представлена ​​в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Словник180-330 ц / га
Лорха250-350 ц / га
Господарочка180-380 ц / га
Ліга210-350 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
боровичок200-250 ц / га
личак400-500 ц / га
американка250-420 ц / га
Коломбо220-420 ц / га
ред Фентезі260-380 ц / га
Кількість і якість коренеплодів залежить від поживності грунту і кліматичних умов. Максимальна врожайність досягає 400 центнерів з гектара. Зібрану картоплю довго зберігається, не втрачаючи високих товарних якостей і насиченості смаку.

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, температура, місця і проблеми. А також, як правильно зберігати коренеплоди взимку, в овочесховищах і льохах, в квартирі і на балконі, в ящиках, в холодильнику, очищеним.

Кущ середньої висоти, помірно розлогий, з рясним утворенням зеленої маси. Стебла гіллясті, нечисленні. Листя темно-зелені, великі, сильно розсічені, з помітними жилками, злегка хвилястими краями і слабким пушком.

Кількість ягід невелике. Компактний віночок зібраний з блакитно-фіолетових квітів з білими кінчиками. Коренева система добре розвинена, під кожним кущем утворюється по 12-15 добірних бульб. Кількість нетоварной дрібниці мінімально.

Картопля відноситься до інтенсивного типу, потребує частих підгодівлі і помірного поливу. Сорт воліє чергування мінеральних добрив і органіки. Бажана дуже легка піщаний грунт.

Читайте докладніше ніж підгодувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці, які підгодівлі найкращі.

Бульби не накопичують нітрати, насіннєвий матеріал не схильний до виродження. Коренеплоди погано справляються з механічними пошкодженнями, при збиранні врожаю потрібна акуратність.

Сорт картоплі «Слов'янка» стійка до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, тютюнової або зморшкуватою мозаїці, скручування листя, чорної ніжки, цистоутворюючої нематоди. Стійкість до фітофторозу бадилля і бульб середня. Можливе виникнення цвілі: сірої, кореневої або вершинної. Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, парші та вертіциллезному в'янення.

Споживачі відзначають високі смакові якості коренеплодів. Картопля мало розварюється, бульби зберігають акуратну форму. Смак приготованого картоплі насичений, злегка солодкуватий, без зайвої сухості або водянистості.

Невисокий вміст крохмалю не дає коренеплодів темніти при обробленні і приготуванні, готові страви мають приємний золотисто-жовтий колір. Підходить для приготування супів, гарнірів, запікання, фарширування. З бульб виходять смачні чіпси і картопля-фрі.

походження

Сорт картоплі «Слов'янка» виведений українськими селекціонерами. Роботи велися співробітниками Кіровоградського агропромислового інституту, для селекції використовувався безвірусний насіннєвий матеріал. З нами в Держреєстрі РФ в 2009 році, районований для зон середньої смуги (Центрального, Приволзького і інших регіонів).

Рекомендовано промислове вирощування, можливо висаджування на присадибних ділянках. Коренеплоди підходять для продажу або приготування напівфабрикатів: замороженої картоплі-фрі, овочевих сумішей, чіпсів.

Гідності й недоліки

До основних переваг сорту відносяться:

 • високі смакові якості бульб;
 • відмінна врожайність;
 • дружне дозрівання коренеплодів;
 • хороша лежкість;
 • гідні товарні якості;
 • універсальність бульб;
 • невибагливість до перепадів погоди, короткочасної посухи;
 • стійкість до основних захворювань.
До недоліків сорту можна віднести недостатню стійкість бульб до механічних пошкоджень. Картоплини, зіпсовані при копанні, вибраковуються.

особливості вирощування

Бульби висаджуються в добре Прогрівшись грунт, це гарантує дружні сходи. Перед посадкою картоплю протравливается, грунт ретельно рихлити, по лунках розкладається перегній або деревна зола. Схема посадки стандартна, між кущами залишається по 35 см, необхідні міжряддя шириною не менше 75 см.

Для успішного росту картоплі необхідний дозований полив. Ідеальний варіант - крапельне зволоження, що не сприяє застою води в грунті.

Сорт переносить короткочасну посуху, але при постійному браку вологи бульби дрібнішають, а врожайність знижується.

За сезон рекомендується внести повне мінеральне добриво з переважанням калію, а також 1-2 рази полити посадки розведеним коров'яком або пташиним послідом.

Не завадить проведення підгортання і мульчування міжрядь. Про те чи потрібно підгортати картоплю, ніж його проводити - вручну або мотоблоком і чи можна отримати пристойний урожай без прополки і підгортання читайте в наших статтях.

Бульби чутливі до механічних пошкоджень. При промислової копанні рекомендується використовувати комбайни з боковим захватом. Ручна копка вимагає підвищеної акуратності. Пошкоджені бульби не закладаються на зберігання. Зібраний урожай розкладається для просушки на межі або під навісом.

Бульби відмінно зберігаються в прохолодному, сухому місці. Часта перебирання не потрібно. При дотриманні нормальної температури картопля не втрачає споживчих властивостей протягом декількох місяців.

На нашому сайті ви знайдете чимало корисних статей. Що ви знаєте про обприскування посадок?

Читайте все про те для чого і як використовувати при вирощуванні картоплі гербіциди, фунгіциди та інсектициди.

Хвороби і шкідники

вертіціллез

Сорт «Слов'янка» досить стійкий до основних захворювань: картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, парші звичайної. Мало піддається різноманітним вірусам.

Для профілактики фітофторозу рекомендуються обробки медесодержащими препаратами. Від гнилі і грибка уберігають обприскування Фітоспорін і правильна підготовка грунту до посадки.

Що стосується шкідників, то основні неприємності городникам доставляють колорадські жуки та їх личинки, капустянки, дротяники, совки-метелики, попелиці, павутинний кліщ, картопляна міль, цикадки. Про кожного з них ви знайдете докладну інформацію на нашому сайті.

У разі важких поразок рекомендуються обприскування інсектицидами з інтервалом в декілька днів. Заражена бадилля зрізається за кілька днів до збирання.

Від дротяників вбереже обробка бульб і грунту перед посадкою. При відборі насіннєвого матеріалу не можна використовувати пошкоджені бульби.

«Слов'янка» - перевірений і відмінно зарекомендував себе сорт, що підходить для промислового вирощування, фермерських та особистих присадибних господарств. При правильній агротехніці гарантована висока врожайність, зібрані бульби довго зберігаються, не втрачаючи відмінного смаку. Насіннєвий матеріал не вироджується, його можна щорічно збирати для подальших посадок.

Схожі Статті