Смачний і примхливий гібрид F1- сорт томата «Черрі Іра»! Фото, опис та рекомендації з посадки та догляду

Вже пригріло весняне сонечко і все дачники поспішають на свої ділянки. Яку розсаду купувати в цьому сезоні? Для всіх любителів черрі, але бажаючих довго чекати врожаю, є дуже хороший гібрид, він називається «Черрі Іра». Це ранній сорт, злегка примхливий до поливу і температурі, але в цілому особливих турбот не викликає, про цей цікавий томаті сьогодні наша стаття.

опис сорту

Томат «Черрі Іра» f1 - це результат праць російських фахівців, державну реєстрацію як гібрид для вирощування у відкритому грунті і в тепличних укриттях отримав в 1999 році. Майже відразу отримав визнання серед любителів черрі.

Про інших сортах томатів черрі: Світ Черрі, Полуничний, Спрут, ампельних Вишневий водоспад, Ліза, Черріпальчікі, можете дізнатися на нашому сайті.

Опис сорту: це середньорослий, індетермінатний, штамбовий гібрид. З моменту висадки розсади до перших плодів проходить 85-95 днів, тобто відноситься до середньоранніх культурам. Висота куща невелика, до 80-90 см. Помідори «Черрі Іра» мають хорошу стійкість до захворювань. Рекомендований цей вид томатів до вирощування як в тепличних укриттях, так і у відкритому грунті.

Зрілі плоди мають яскраво-червоний колір і яйцеподібну форму. За масою плоди зовсім невеликі, всього 35-40 гр. Кількість камер 2-3, вміст сухих речовин 5-6%. Зібраний урожай може довго зберігатися і добре переносить перевезення, що дуже важливо для тих, хто вирощує томати на продаж.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Черрі Іра35-40 грам
Золотий Потік80 грам
засолювальними диво90 грам
Локомотив120-150 грам
Президент 2300 грам
Леопольд80-100 грам
Катюша120-150 грам
Афродіта Ф190-110 грам
Аврора Ф1100-140 грам
Анюта Ф195-120 грам
Боні М75-100

Читайте також: як правильно посадити томати в теплиці?

Що таке мульчування і як його проводити? Яким томатам потрібно пасинкування і як його робити?

фото

Характеристики

Щоб вирощувати ці помідори без плівкового укриття, потрібен теплий клімат, тому підійдуть тільки південні регіони, такі як Астраханська область, Крим або Краснодарський край. У теплицях можна успішно вирощувати в середній смузі без істотного збитку для врожайності.

При ретельному догляді цей сорт має досить непоганий для чері врожайністю. З одного куща можна знімати по 3, 5-4 кг. При схемі посадки 3 куща на кв. м, можна отримувати до 12 кг. Це дуже навіть непогано для такого малюка.

Назва сортуврожайність
Черрі Іра12 кг з кв
Лонг Кіпер4-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Кострома4, 5-5 кг з куща
дачник4 кг з куща
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
банан Червоний3 кг з куща
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща

«Черрі Іра» володіє високими смаковими якостями, тому вони дуже гарні в свіжому вигляді. Ще з них виходить смачний томатний сік, завдяки правильному поєднанню цукрів і кислот. Також ці плоди добре підходять для цільноплідного консервування та засолок.

Серед головних плюсів «Черрі Іра» відзначають:

  • раннеспелость;
  • стійкість до захворювань і шкідливим комахою;
  • терпимість до нестачі вологи;
  • високі смакові якості.

Серед недоліків виділяють його вимогливість до підживлення і слабкість гілок, які вимагають обов'язкової підпірки.

особливості вирощування

Одна з особливостей полягає в тому, що при неправильному догляді смакові якості можуть пропадати, це багато хто відносить до складнощів у догляді. Ще слід зазначити, що сусідство з іншими культурами переносить добре.

При вирощуванні слід приділяти особливу увагу режиму поливу і температурі, при переливу і нестачі тепла можуть пропадати смакові якості. Кущ формують у два стебла. Гілки куща потребують підпорах. Цей вид томатів дуже добре відгукується на комплексні підгодівлі.

Хвороби і шкідники

Цей вид томатів має непогану стійкість до захворювань, але все ж може піддаватися чорної бактеріальної плямистості. Для позбавлення від цієї хвороби застосовують препарат «Фітолавін». Також може дивуватися вершинної гниллю плодів. При цій хворобі рослина обробляють розчином кальцієвої селітри і зменшують полив. Щоб рослина не страждало від грибкових захворювань, необхідно регулярно провітрювати теплицю. Шкідники мало вражають цей томат.

Щоб отримати урожай смачних черрі, треба докласти певних зусиль. Найскладніше - це дотримуватися температурного режиму і режим поливу, цим двом моментам приділіть особливу увагу. Удачі вам і солодкого врожаю.

пізньостигліранньостиглісередньопізні
бобкатЧорна гроноЗолоте малинове диво
російський розмірсолодка гроноАбаканский рожевий
Король королівКостромафранцузький гроздевой
Лонг КіперБуянжовтий банан
Бабушкін подарунокЧервона гроноТитан
Подсінское дивоПрезидентслот
американський ребристийдачникКраснобай

Схожі Статті