Смачний товстун томат «Гігант Червоний»: опис сорту, фото

Ті, хто любить великі червоні томати обов'язково зацікавляться сортом «Червоний гігант».

Це середній по врожайності сорт, але його плоди мають дуже високими смаковими якостями, а сам кущ має високу опірність до хвороб.

У своїй статті ми розповімо вам докладніше про ці томати. У ній ви знайдете повний опис сорту, познайомитеся з особливостями вирощування і характеристиками.

Томат Червоний гігант опис сорту

Це середньоранній сорт, з того моменту як ви висадили розсаду до повного визрівання плодів пройде 100-105 днів. Рослина індетермінантного, штамбового типу.

Однаково добре росте як в незахищеному грунті, так і в тепличних укриттях. Рослина досить високу 140-180 см. Має комплексну стійкість до захворювань. Томати, після того повністю дозріли, яскраво-червоного кольору. За формою округлі, злегка приплюснуті.

Дуже великі 450-650 гр, плоди першого збору можуть досягати 700-850 гр. Кількість камер 6-8, вміст сухої речовини близько 5%. Зібрані плоди не дуже довго зберігаються, їх краще довго не тримати, а пускати в переробку або вживати в свіжому вигляді.

Вага плодів томатів Червоний гігант з іншими сортами можна порівняти в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
червоний гігант450-850 грам
бобкат180-240 грам
російський розмір650-200 грам
Подсінское диво150-300 грам
Алтайський50-300 грам
Юсуповський500-600 грам
де Барао70-90 грам
грейпфрут600 грам
прем'єр120-180 грам
Столипін90-120 грам
Буян100-180 грам
Президент250-300 грам
лентяйка300-400 грам

«Червоний гігант» був виведений давно ще в СРСР шляхом аматорської селекції, реєстрацію як сорт для теплиць і відкритого грунту отримав в 1989 році. З тих пір є улюбленцем серед городників завдяки своїм високим сортових якостей. З такими властивостями він ще довго буде залишатися в лідерах.

Помідори цього сорту краще вирощувати в південних регіонах, якщо робити це у відкритому грунті. Під плівкою дає хороші результати в середній смузі. На врожайності і захворюваності рослини це істотно не позначається. У більш північних регіонах ці томати культивуються тільки в опалювальних теплицях.

Характеристики

Для цільноплідного консервування ці томати не підходять через великого розміру плодів, зате можна робити бочкові соління. Червоний гігант помідори дуже гарні в свіжому вигляді. Соки, пюре та пасти виходять дуже хорошими, завдяки високому вмісту цукрів і вітамінів.

Цей сорт хоч і «гігант», але врожайність у нього досить скромна. При хороших умовах з кожного куща можна зібрати 3-4 кг. При рекомендованої щільності посадки 3 рослини на кв. м виходить до 12 кг. Це далеко не рекорд, тим більше для такого високого куща.

Порівняти врожайність томатів Гігант червоний з іншими якнайнижче:

Назва сортуврожайність
гігант червоний3-4 кг з куща
Гуллівер7 кг з куща
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
лентяйка15 кг з кв.метрів
Чорна гроно6 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща

фото

На фото представлений томат Червоний гігант

Гідності й недоліки

Серед основних позитивних якостей сорту «Червоний гігант» відзначають:

  • високі смакові якості;
  • крупноплодность;
  • імунітет до захворювань;
  • терпимість до нестачі вологи.

Серед недоліків слід виділити не найвищу врожайність і примхливість до складу грунту.

Особливості сорту і його вирощування

Головною особливістю виду «Червоний гігант» є його крупноплодность. Також багато хто відзначає високу стійкість до захворювань і високі смакові якості плодів. Стовбур куща обов'язково треба підв'язувати, а гілки зміцнювати за допомогою підпірок, це врятує рослина від обламування гілок. Формувати треба в два-три стебла, у відкритому грунті зазвичай в три. Дуже добре відгукується на комплексні підгодівлі на всіх етапах росту.

Пропонуємо вашій увазі статті про високоврожайні і стійкі до хвороб сорти помідорів.

А також про томати, стійкі до фітофторозу і про дієві методи захисту від цієї хвороби.

Хвороби і шкідники

Цей сорт має комплексну стійкість до грибкових захворювань. Єдине, чого варто побоюватися, так це захворювань пов'язаних з неправильним доглядом.

Щоб уникнути подібних труднощів при вирощуванні, треба регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори, і дотримуватися режиму поливу і освітлення. Також слід приділити увагу складу грунту, вона не повинна бути кислою. Найкраще підійдуть нейтральні грунту. Ці заходи допоможуть уникнути проблем при вирощуванні цього сорту.

З шкідливих комах може піддаватися баштанної попелиці та трипси, проти них успішно використовується препарат «Зубр». У південних регіонах колорадський жук може завдавати шкоди цим видом, особливо в південних регіонах, проти нього успішно застосовують засіб «Престиж».

З шкідників, які найбільше здатні нашкодити в теплицях, це баштанна попелиця і павутинний кліщ, проти них також застосовують препарат «Зубр». Як і багато інших видів томатів може піддаватися навалі білокрилки тепличної, з нею борються за допомогою препарату «Конфідор».

Як випливає з короткого огляду, це сорт для садівників з певним досвідом, навичками буде важко. Але не варто відмовлятися від його вирощування на своїй ділянці, у вас все вийде. Удачі вам і найсмачнішого врожаю.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

середньопізніранньостигліпізньостиглі
золота рибкаЯмалпрем'єр
малинове дивоРоза вітрівгрейпфрут
чудо ринкуПримадоннабичаче серце
Де Барао ПомаранчевийБуянбобкат
Де Барао ЧервонийІринаКороль королів
медовий салютрожевий спамБабушкін подарунок
Краснобай F1Червона гвардіяснігопад F1

Схожі Статті