Смішну назву, відмінний результат - картопля Личак: опис сорту і фото

Незважаючи на те, що останнім часом з'явилася величезна кількість нових сортів картоплі, багато городники в різних регіонах досі віддані перевіреного часом сорту Личак.

Його називають картопляним чемпіоном і цінують за масу позитивних якостей.

Детальніше про ці якості ви можете прочитати в статті. Також в матеріалі ви знайдете опис сорту, познайомитеся з основними характеристиками, дізнаєтеся чи схильна сорт захворювань і нападу шкідників.

Картопля Личак опис сорту

Назва сортуличак
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт з відмінною пристосованість до умов
період дозрівання65-80 днів
вміст крохмалю13-16%
Маса товарних бульб100-160 гр
Кількість бульб у кущі5-8
врожайність400-500 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, підходить для смаження і запікання
лежкость94%
колір шкіркирожевий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньуражається фітофторою і альтернаріоз
особливості вирощуваннярекомендовано пророщування посадкового матеріалу, сорт добре переносить посуху і заморозки
Оригінаторвиведений народними селекціонерами в Росії

Лежкость цього картоплі в процентному відношенні складає 94 відсотки, що є дуже непоганим показником. Про те як зберігати картоплю взимку, на балконі, в ящиках, очищеним і в холодильнику, читайте в статтях нашого сайту. А також, які терміни і температура повинні дотримуватися, які проблеми можуть виникнути.

Личак відноситься до середньоранніх сортів. Його можна вирощувати в усіх регіонах Російської Федерації, в тому числі і в Забайкалськом краї і на півночі. Ця картопля славиться своїми чудовими смаковими якостями і високою врожайністю.

Смак багато в чому залежить від кількості крохмалю в коренеплодах. У таблиці нижче представлені дані про вміст крохмалю в інших сортах картоплі:

Назва сортувміст крохмалю
личак13-16%
Жуковський ранній10-12%
Лорха15-20%
Лимонка8-14%
мелодія11-17%
Маргарита14-17%
Алладіндо 21%
Кураж13-20%
Краса15-19%
Гренада10-17%
Моцарт14-17%

Личак є столовим сортом картоплі. Він відмінно переносить посуху і різні погіршення погодних умов, в тому числі град і заморозки, а також характеризується високою стійкістю до механічних пошкоджень і відомим захворюванням.

Личак картоплю, не висуваючи особливих вимог до грунту, однак садити його краще в легені родючі грунти. Сорт був виведений в Росії в XX столітті.

Характеристики

Кущі даного сорту картоплі можуть бути як середніми, так і високими. Вони покриті зеленим листям середнього розміру. Для них характерні великі пишні суцвіття, а віночки квітів мають біле забарвлення.

Для даного різновиду картоплі характерна наявність великих бульб, що нагадують за формою сільський лапоть. Вони плоскі і довгасті.

Коренеплоди покриває гладка блідо-рожева шкірка з невеликими очима, що ховає кремову м'якоть із середнім рівнем вмісту крохмалю.

У таблиці нижче представлена ​​інформація для порівняння кількості бульб в кущах і їх товарного ваги у сорту Личак та інших сортів картоплі:

Назва сортуКількість бульб в кущі (шт)Їх товарну вагу (гр)
личак5-8100-160
Леді Клердо 1585-110
інноватор6-11120-150
ЛаБелльдо 1480-100
Беллароза8-9120-200
Рів'єра8-12100-180
Каратоп16-2560-100
Венета10-1270-100
галадо 25100-140

фото

Дивіться нижче: сорт картоплі Личак фото

особливості вирощування

Агротехніка для цього сорту проста. Перш ніж займатися посадкою картоплі Личак, слід проростити насіннєвий матеріал. Для цього необхідно розташувати його в приміщенні, температура повітря в якому на рівні 12-14 градусів тепла.

Грунт для посадки потрібно готувати ще з осені, а навесні необхідно розпушити її і видалити всі наявні бур'яни. Далі в боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

ВАЖЛИВО! Температура грунту для посадки цього овочу повинна знаходитися на рівні 6-10 градусів вище нуля.

Для підвищення врожайності можна здійснювати підживлення органічними та мінеральними добривами типу амофосу, нітрофоски або нітроамофоски.

Про те чим удобрювати картопля, коли і як вносити підживлення, як правильно це зробити при посадці, читайте в статтях нашого сайту.

Ви можете також обробити бульби засобами «Максим» і «Проросток», що дозволить не тільки збільшити врожайність вашого городу, але й зміцнити імунітет картоплі і її антистресову активність.

Особливістю картоплі Личак є те, що процес формування його бульб не вимагає додаткового зрошення, але протягом періоду бутонізації та вегетації рослини досить добре реагують на поливи.

Способів вирощування картоплі існує багато і вони відрізняються різноманітністю. Читайте все про голландські технології, а також про вирощування під соломою, в ящиках, в мішках і бочках. Не менш корисними будуть матеріали про те, як виростити рання картопля і як це зробити без прополки і підгортання.

Хвороби і шкідники

Картопля Личак сорт, який є стійким до захворювань і шкідників, під час змикання рядків рекомендується проводити обприскування препаратом «Шафран», щоб уберегти рослини від альтернаріозу і фітофторозу. Цю процедуру потрібно проводити раз на тиждень.

Даному сорту, як і багатьом іншим можуть загрожувати найрізноманітніші комахи-шкідники: колорадський жук і його личинки, дротяники, капустянки, цикадки та інші.

На нашому сайті ви знайдете багато корисної інформації про обприскування картоплі для профілактики появи шкідників.

Також знайдете статті про народні засоби і хімічні препарати проти колорадського жука.

Читайте також детально про такі поширені захворювання картоплі, як фузаріоз, вертіціллез, парша, рак.

Хоча за своєю популярністю Личак не може зрівнятися з більш сучасними сортами картоплі, він має своїх шанувальників, які довіряють йому. Головними перевагами цього сорту є його невибагливість і легкість в догляді, а також крупноплодность і відмінний смак.

Про те, як перетворити вирощування картоплі в бізнес, читайте тут.

Також пропонуємо ознайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннінадранні
синокСмуглянкафермер
ЖуравушкаПовелитель пристроївМетеор
РогнедаРамосДжувел
ГранадаТаїсіяМінерва
чарівникРодрігоКіранда
Ласунокред ФентезіВенета
ЖуравинкаДжелліЖуковський ранній
блакитьТайфунРів'єра

Схожі Статті