Собака в приватному будинку: яку породу вибрати?

Власники дачних ділянок рано чи пізно замислюються про те, щоб завести собі чотириногого друга.

Однак, варто зауважити: не кожна собака зможе комфортно жити за містом, тому необхідно з більшою відповідальністю поставитися до вибору породи, а також врахувати особливості утримання тварини.

Для початку визначтеся, з якою метою ви плануєте завести собаку. Якщо, наприклад, вона буде жити виключно в будинку, а на вулицю виходити тільки для того, щоб побігати по травичці і подихати свіжим повітрям, то в цьому випадку породу можна вибрати будь-яку, яка підходить для проживання в квартирі.

Однак в основному власники заміських будинків набувають собі вихованців з метою охорони території та, отже, тримають їх у вольєрі, зрідка випускаючи на свободу. Ось тут і починаються труднощі, оскільки далеко не всі породи собак можуть комфортно жити в подібних умовах.

До відома! На сьогоднішній день налічується понад 400 порід, багато з яких формувалися не одну сотню років, а відбір особин проходив у відповідності зі строгими параметрами. Так що, як то кажуть, гени пальцем не задавиш. Навряд чи, наприклад, представник мисливської породи буде байдуже ставитися до дачної живності.

Собака для охорони приватного будинку

Живете за містом круглий рік і не любите непрошених гостей? Хочете відчувати себе в безпеці? Чотириногий друг великих порід, наприклад сторожових і службових, стане для вас справжнім охоронцем і захисником.

Крім того, увагу можна звернути і на вівчарські породи, які теж відмінно справляються з роллю сторожа, адже спочатку вони виводилися з метою охорони домашньої худоби від диких тварин.

Отже, для вольєрного утримання ідеально підходить:

 • московська сторожова;
 • алабай (середньоазіатська вівчарка);
 • російський чорний тер'єр;
 • угорський кувас;
 • маремма (маремма-абруццкая вівчарка);
 • піренейський гірський собака;
 • леонбергер;
 • кавказька, німецька, східноєвропейська вівчарка.

Перераховані породи досить великі, тому вольєр повинен бути дуже просторим, щоб вихованець міг розім'яти лапи і порухатися. Будка потрібна хороша і добротна, адже тварині там має бути жити цілий рік. Тому якщо ви зупинили свій вибір на крупній собаці, то заздалегідь подбайте про її комфорті. Через час вона буде для вас не тільки охоронцем, а й найвірнішим другом.

Важливо! При виборі будки обов'язково враховуйте розмір тварини. Собака в ній повинна вільно стояти і лежати, витягнувши все лапи.

Варто зазначити, що для охорони дачної ділянки можуть підійти і менш великі вихованці, наприклад:

 • ротвейлери,
 • добермани,
 • бульмастіфи,
 • ердельтер'єри,
 • американські бульдоги,
 • різеншнауцери.

Однак перераховані особи мають не дуже густу шерсть (особливо добермани), тому взимку вони, швидше за все, будуть відчувати себе некомфортно. Щоб вирішити цю проблему, необхідно спорудити утеплену будку або дозволити собаці ночувати в будинку.

Вихованці тих порід, які можуть виконувати функції охоронця, досить потужні, і в разі неправильного ставлення до них вони можуть завдати шкоди своєму ж господареві. Щоб уникнути подібних нестандартних ситуацій, з собакою необхідно вибудувати правильні взаємовідносини, тобто відповідально підійти до її виховання та пройти курс дресирування під керівництвом досвідченого кінолога.

Якщо ваша мета - це собака, яка буде всього лише подавати голос на наближення до будинку чужу людину і лякати сторонніх грізним видом, то зупиніть свій вибір на Ньюфаундленді, сенбернарі або на бернський зенненхунд. Ці собаки-компаньйони досить великих розмірів і дуже доброзичливі до людей, тому навряд чи заподіють кому-небудь шкоду.

Єдине, що вони можуть зробити що крадуть до вашого будинку чужинця, - збити його з ніг. Однак навряд чи хто з недоброзичливців наважиться зазіхнути на вашу територію, коли почує низький гавкіт і побачить значні розміри вашого сторожа.

Сім'ї з дітьми також можуть завести собаку з такої породи: ці великі добряги ніколи не заподіють шкоди маляті, навіть якщо їх будуть тягати за хвіст, вуха або лапи. Однак обов'язково поговоріть з вашими дітьми і поясніть, що цього робити категорично не можна.

Собаки-компаньйони

Якщо ви заводите вихованця як одного, а не сторожа, то при виборі приділяйте увагу таким параметрам, як темперамент і розмір.

Для частих прогулянок по лісі, на озеро або на вашому просторому дачній ділянці ідеально підійдуть такі породи:

 • лабрадор,
 • бордер-коллі,
 • ауссі (австралійська вівчарка),
 • золотистий ретривер,
 • Сибірський хаскі,
 • боксер,
 • самоед,
 • аляскинський маламут.

Ці чотириногі друзі дуже люблять проводити час з людиною - з ними потрібно досить довго гуляти і грати. Якщо ж їх часто залишати наодинці з собою, то від нудьги вони можуть гризти меблі в будинку, робити підкопи під парканом і інші витівки.

Варто зауважити, що тільки хаскі, маламут і самоед (представники північних їздових собак) комфортно живуть у вольєрі взимку. Інші ж породи зі списку не мають достатньо густий вовни з підшерстям і не можуть довго перебувати в зимовий час на вулиці. Отже, в цей період вони повинні міститися в будинку. Пам'ятайте про це при виборі вихованця.

Для тих, хто любить ходити на полювання в ліс, а також дачникам, які не мають на своїй ділянці ні саду, ні городу і не планують випускати собаку за межі території, ідеально підійдуть мисливські породи (такси, лайки, хорти і ін.). В іншому випадку слід готуватися до перекопати грядках, витоптаним газонах і регулярним скаргами від сусідів про задушених курицах і кроликах.

Тим, хто не планує тримати вдома великих і активних тварин, або дачникам, які не живуть за містом постійно, а тільки періодично їздять туди на громадському транспорті, підійдуть собаки невеликих розмірів:

 1. йоркширського тер'єра,
 2. мальтійські болонки,
 3. чихуахуа,
 4. французькі бульдоги,
 5. Цвергпинчер,
 6. цвергшнауцер,
 7. померанские шпіци,
 8. папільон,
 9. брюссельські гріффони,
 10. кавалер-кінг-чарльз-спанієлі.

Природно, що це далеко не повний список всіх собак, які можуть проживати з вами в заміському будинку. Крім того, є ще й дворняжки - не забувайте про них, адже вони теж можуть стати вам відданими друзями.

Схожі Статті