Солнцелюбівие меліса - де її посадити будинку і на дачі і як забезпечити комфортне перебування?

Мелісса, яку в народі називають лимонною м'ятою, медівкою, бджолиної травою, користується широкою популярністю з давніх часів. Цілющі властивості меліси застосовуються в народній медицині для лікування хвороб, вона входить до складу багатьох ліків. Особливо часто рослину використовують при підвищеній емоційній збудливості, дратівливості, порушення сну.

Листя і молоді пагони меліси використовуються в кулінарії як прянощі - як в свіжому, так і в сухому вигляді. Крім того, рослина невибаглива і виростити його може будь-хто. Головне - правильно вибрати місце для посадки. Наша стаття розповість, куди краще посадити рослину, що воно більше любить, тінь або сонце і де культура буде краще розвиватися.

Де вибрати місце для лимонної м'яти на ділянці?

Для меліси варто підібрати сонячне місце, де в саду або на дачі родюча, пухкий грунт. Рослина не виносить кислих і важких грунтів і може загинути від вогкості (вибирайте місце без застою води) і нестачі сонця.

Мелісса буде рости і в півтіні, але в такому випадку зміст масел знизиться і рослина не буде таким ароматним. Інтенсивне зростання і пишність кущів забезпечать родючий водопроникний супіщаний пухкий грунт і сонячне, тепле місце.

вибір грунту

Грунт для посадки меліси підійде пухкий, в міру вологий, легкий і родючий з нейтральним рН або слабокислий. Найкращим варіантом для неї будуть багаті перегноєм суглинки або супіски. До складу суглинистой грунту входить близько 70% глини і 30% піску, а супіщаних земля містить в своєму складі до 20% глини і до 90% піску. Обидві комбінації відмінно підійдуть для вирощування як меліси, так і інших рослин.

Чим удобрити грунт?

Підгодовують мелісу раз на місяць. Внесіть деревну золу, гній, перегній або додайте комплексне мнеральное добриво.

Щовесни обов'язкові мінеральні добрива, які містять фосфор, калій, азот, а на зиму мелісу бажано вкривати, підсапуючи кущ перегноєм або торфом і засипаючи зверху опалим листям.

Добрива зміцнюють кореневу систему, підвищують опірність до несприятливих погодних умов, сприяють зростанню рослини. При нестачі добрив смак листя погіршується - вони стають гіркими, менш соковитими і ароматними.

Після яких культур можна вирощувати?

Мелісса, як і інші рослини сімейства ясноткових, цілком може рости після бобових культур, коренеплодів, багаторічних трав. Це ніяк не впливає на її зростання і здоров'я. Якщо ж меліса буде рости після буряка, капусти або огірків, то на ній можна побачити темні плями. Це буде говорити про те, що на рослині з'явилися шкідники або захворювання.

З чим поруч краще висаджувати?

Найкраще висаджувати мелісу на ділянці, раніше займаному бобовими культурами і коренеплодами. Такі рослини, як, скажімо, гречка або диня, також вважаються непоганими попередниками для меліси, оскільки мають властивість насичувати землю необхідним для нормального росту меліси кальцієм.

Досвідчені дачники радять висаджувати її по сусідству з томатами, капустою, буряком. А якщо поруч з мелісою виявиться кропива, її листя будуть пахнути ще сильніше, тому що ефірного масла в них утворюється більше.

Не варто садити мелісу біля цибулі, огірків. Це впливає на аромат і смак листя, на ріст рослини.

Куди помістити будинку?

Головною умовою для вирощування меліси на підвіконні є висвітлення та температура. Мелісса - досить світлолюбна і теплолюбна рослина, тому потрібно забезпечити йому достатню кількість сонячного світла і тепла. Вона дає паростки і існує при температурі +10 градусів, але оптимальною вважається температура +25 градусів.

Особливу увагу варто приділити вибору вікна. Сказати категорично - «тримати тільки на південному» або «тільки на західному» - не можна. Якщо ви бачите, що рослині «незатишно» на вікні, тобто воно сохне, в'яне, не росте, потрібно переставити його. Також варто переставляти розсаду меліси в залежності від погоди і сезону.

Про лікувальні властивості і неповторному ароматі цієї рослини відомо кожному. До того ж, вона невибаглива, не вимагає особливого догляду, вирощувати її легко і приємно як в саду, так і на підвіконні. Мелісса - прекрасний вибір для початківця садівника.

Схожі Статті