Солодкий і смачний томат «Медовий салют»: опис сорту і секрети вирощування

На ринку вітчизняного насіння зустрічаються сорти томатів, які дивують не тільки зовнішнім виглядом отриманих плодів, а й їх незвичайно солодкий смак. «Медовий салют» - саме такий сорт. Двоколірні плоди цього томата настільки солодкі, що їх можна використовувати навіть як десерт!

Однак ці томати не дуже стійкі до хвороб, вимагають ретельного догляду, вибагливі до поживності грунту. Детальніше читайте далі в статті. У ній ви знайдете повний опис сорту і його характеристики, познайомитеся з особливостями вирощування.

Томат «Медовий салют»: опис сорту

Томат «Медовий салют» відноситься до сортових різновидів помідорів з необмеженим або індетермінантні типом росту. Форма куща - многостебельная, так як рослина утворює безліч пасинків в нижній частині основного стебла. Штамб у сорту відсутня, тому він потребує постійного формуванні, виростає до 180 см, а при несприятливих умовах зростання досягає не більше 150 см у висоту.

За терміну дозрівання плодів «Медовий салют» відноситься до середньопізніх, тобто момент технічної стиглості у них настає через 4 місяці після посіву насіння на розсаду. Вирощувати цей томат рекомендується в високих плівкових укриттях з спорудженими опорами (шпалерами або колами). Рослина має невисоку стійкість до грибних та інших захворювань, тому потребує постійної профілактичної обробки.

Сорт виведений російськими селекціонерами в 1999 році, а в Держреєстр внесено в 2004 році. Томат рекомендується до вирощування в Підмосков'ї і південних регіонах Росії. При додатковому обігріві грунту в плівкових укриттях добре росте і плодоносить в більш північних широтах: в Сибіру, ​​на Уралі і Далекому Сході.

Характеристики

Томати призначені для використання свіжими: для салатів і холодних соусів. При дотриманні норм агротехніки томат дає порівняно високі врожаї - не менше 6, 5 кг з квадратного метра. Плоди томата округлі, трохи приплюснуті. Колір шкірки плямистий - на золотисто-жовтої поверхні виступають яскраві червоні плями. Така ж строката забарвлення спостерігається і в м'якоті дозрілих помідор.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
медовий салют6, 5 кг з кв.метрів
Журавлина в цукрі2, 6-2, 8 кг з кв.метрів
барон6-8 кг з куща
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
Таня4, 5-5 кг з кв.метрів
цар Петро2, 5 кг з куща
Ля ля фа20 кг з кв.метрів
Нікола8 кг з кв.метрів
Медово-цукровий2, 5-3 кг з куща
король Краси5, 5-7 кг з куща
король Сибіру12-15 кг з кв.метрів

Камер у одному плоді не менше 6, насіння середні, нечисленні. Сухих речовин і цукрів досить для формування щільної і смачної м'якоті. Середня вага одного плоду «Медового салюту» досягає 450 г, проте в більшості випадків їх маса варіюється від 200 до 400 г. Зберігаються томати тільки в холодильнику, але не довше 45 днів.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
медовий салют200-450 грам
Садова Перлина15-20 грам
Морозко50-200 грам
Благовіст ф1110-150 грам
Преміум ф1110-130 грам
червоні щічки100 грам
м'ясистий красень230-300 грам
обские купола220-250 грам
червоний купол150-200 грам
бурулька червона80-130 грам
Помаранчеве диво150 грам

З переваг сорту «Медовий салют» виділяється підвищена цукристість плодів і виражений медовий аромат. Порізані на великі часточки, вони можуть стати самостійною прикрасою святкового столу через своєю неординарною забарвлення. З недоліків вказуються невисокі показники стійкості до інфекцій і підвищена вимогливість до поживності грунту, а також необхідність щотижня приділяти увагу формуванню кущів і їх підв'язці.

фото

особливості вирощування

«Медовий Салют» прекрасно почуває себе в плівкових теплицях, але у відкритому грунті швидко уражається різноманітними інфекціями. При цьому найчастіше вражає саме плоди.

Вирощувати цей томат необхідно за загальноприйнятими для індетермінантних сортів стандартам:

  1. Формування куща в 2, максимум в 3 стебла.
  2. Систематичне видалення пасинків, розташованих нижче перших плодоносних кистей.
  3. Регулярний рясний полив, поєднаний з внесенням органіки і мінеральних добрив.

Для посилення куща рекомендується підгортати його, що буде стимулювати утворення додаткових коренів.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

Хвороби і шкідники

Як і інші тепличні сорти, томат «Медовий салют» піддається нападу білокрилок і павутинних кліщів. Дли позбавлення від них рекомендується використовувати суміші з колоїдної сіркою і липкі пастки від літаючих комах.

На додаток до цього 2-3 рази на місяць рекомендується обробляти посадки бордоською сумішшю і препаратами з міддю для запобігання поширенню в теплиці грибних захворювань.

Томат «Медовий салют» - один з найбільш незвичайних сортів, зовнішній вигляд якого просто зобов'язаний сподобатися городники. Якщо додати сюди відмінні смакові якості, то сорт сміливо можна вносити до цінних вітамінних продуктів.

Познайомитися з томатами інших термінів дозрівання ви можете в таблиці:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті