Сорт томата «Демидов»: опис та характеристика середньостиглих помідорів

Сорт томата «Демидов» є дуже популярним сортом, так як його вирощування не вимагає особливих зусиль, а смак плодів зможуть оцінити по достоїнству навіть найдосвідченіші гурмани.

У цій статті ви розповімо вам все що знаємо самі про томати «Демидов». Тут ви знайдете опис сорту і фото помідорів. А також дізнаєтеся багато корисного про характеристики, особливості вирощування та догляду.

Томат «Демидов»: опис сорту

Назва сортуДемидов
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання101-109 днів
формаПлоди округлі, ребристі
коліррожевий
Середня маса томатів80-120 грам
застосуванняУ свіжому вигляді
урожайність сортувід 15 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань, може дивуватися вершинної гниллю

Томат «Демидов» відносять до середньостиглих сортів, так як від появи повних сходів до повного дозрівання плодів зазвичай проходить від 101 до 109 днів.

Детермінантні штамбові кущі цих помідорів відрізняються слабкою гіллястістю. Їх висота становить від 60 до 64 сантиметрів. Вони покриті темно-зеленим листям середньої величини, що нагадують за формою листи картоплі.

Сорт «Демидов» не є гібридним і не має однойменних гібридів F1. Він відмінно переносить зміни погодних умов і зберігає чудову зав'язування плодів.

Хвороб ці помідори не схильні до, однак при нестачі вологи вони уражаються вершинної гниллю. Томат «Демидов» призначений для вирощування в незахищеному грунті.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

Характеристики

Для даного різновиду томатів характерні округлі слаборебристі плоди. У незрілому стані вони мають зелене забарвлення з темно-зеленою плямою біля плодоніжки, а після дозрівання стають рожевими. Кожен помідор містить не менше чотирьох гнізд, а вміст сухої речовини в цих томатах складає від 3, 5 до 4, 3%.

Для томатів характерні прості суцвіття, перше з яких утворюється над шостим або сьомим листом, а решта - через один або два листа. Плодоніжки мають зчленування.

При нерівномірному зволоженні плоди можуть піддаватися розтріскування.

Маса цих помідорів становить від 80 до 120 грам. Вони відрізняються чудовим смаком і добре зберігаються. Ці томати можна знімати недозрілі і залишати дозрівати при кімнатній температурі.

Порівняти вага плодів даного сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Демидов80-120 грам
прем'єр120-180 грам
король ринку300 грам
Полбіг100-130 грам
Столипін90-120 грам
Чорна гроно50-70 грам
солодка гроно15-20 грам
Кострома85-145 грам
Буян100-180 грам
Президент F1250-300

Томати «Демидов» були виведені російським селекціонерами в XXI столітті. Цей вид помідорів був включений до Державного реєстру для вирощування у відкритому грунті в Волго-Вятському і Західно-Сибірському регіоні. Помідори «Демидов» використовуються для приготування свіжих овочевих салатів.

Урожайність томатів цього різновиду коливається від 150 до 470 центнерів з одного гектара. А 98% від загального врожаю представлено товарною продукцією.

Порівняти врожайність сорту Буян з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Демидоввід 15 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща

фото

Як виглядає сорт помідорів «Демидов» - фото томатів:

Гідності й недоліки

Можна виділити такі переваги сорту томатів «Демидов», як:

  • Висока врожайність.
  • Хороша зав'язування плодів навіть при несприятливих умовах.
  • Відмінні смакові якості помідорів.
  • Стійкість до захворювань.

Недоліками цих томатів можна назвати те, що при неправильному догляді плоди можуть тріскатися і страждають від вершинної гнилизни.

особливості вирощування

Посів насіння на розсаду повинен проводитися в кінці березня або на початку квітня. До появи сходів рекомендується накривати посадкову ємність поліетиленовою плівкою, щоб створити умови теплиці. Як тільки з'являться паростки, плівку слід прибрати, а ємність з розсадою помістити на найбільш освітлений підвіконня.

Після появи одного або двох повноцінних листочків рослини потрібно пікірувати по окремим стаканчиках. Протягом всього періоду зростання необхідно два-три рази провести підгодівлю розсади комплексними мінеральними добривами.

За тиждень до висадки в грунт необхідно почати проводити загартовування розсади. В середині травня розсаду дозволяється висаджувати під плівкові укриття або в теплицю, а на початку червня - у відкритий грунт. При посадці відстань між кущами має становити 50 сантиметрів, а між рядами - 60 сантиметрів.

Полив помідорів «Демидов» повинен проводитися у вечірній час доби теплою водою, яка за день нагрілася на сонці в бочці. Це допоможе уникнути появи на листках сонячних опіків.

Не забувайте про регулярне розпушування грунту і прополки. Щоб коренева система була потужнішою, виконуйте підгортання. Протягом сезону рослини треба кілька разів підживити комплексними мінеральними добривами.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Томати «Демидов» часто вражаються вершинної гниллю. Це захворювання виявляється в освіті бурих плям на верхівці плоду. М'якоть під такими плямами починає гнити.

Для попередження цього захворювання помідори потрібно регулярно поливати і здійснювати позакореневе підживлення із застосуванням спеціальних препаратів. Одним з найбільш відомих препаратів є Брексил Ca. Можна використовувати також Гуміфілд, СВІТ і Мегафол.

Томати «Демидов» високо цінуються городниками за наявність у них безлічі позитивних якостей, які з лишком компенсують незначні недоліки цього сорту.

Схожі Статті