Сорт томата Японський Трюфель Помаранчевий - цікавий гібрид на вашій грядці

Часто, крім високих смакових якостей томатів і інших корисних сортових властивостей, городники хочуть здивувати сусідів і близьких красою і незвичайним видом кущів. З сортом «Японський трюфель помаранчевий» це буде зробити легко. Цей ранньостиглий сорт крім незвичайного зовнішнього вигляду, володіє ще рядом незаперечних переваг.

Читайте в нашій статті повне і докладний опис сорту, його характеристики і історію селекції. А також особливості вирощування і здатність протистояти різним захворюванням пасльонових.

Томат Японський Трюфель Помаранчевий: опис сорту

Назва сортуЯпонський Трюфель Помаранчевий
Загальний описІндетермінантний ранньостиглий гібрид
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-105 днів
формаПлоди грушоподібні
колірпомаранчевий
Середня маса томатів150-250 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту12-14 кг з кв
особливості вирощуванняПримхливий до температурного режиму і вимогливий до підживлення
Стійкість до хворобДобре стійкий до захворювань

Це індетермінатний гібрид, середньорослий, висота куща може досягати 110-120 см. Відноситься він до штамбові типам рослин. За типом дозрівання є раннім, тобто від висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 90-105 днів.

Рекомендований до вирощування як у відкритому грунті, так і в тепличних укриттях. Має хорошу стійкість до захворювань і шкідливим комахою.

Зрілі плоди цього виду томатів мають яскраво-оранжевий колір, за формою вони грушоподібні. Самі томати середнього розміру, приблизно від 150 до 250 гр. Кількість камер в плодах 3-4, вміст сухих речовин 6-8%. Зібрані плоди можуть довго зберігатися і добре дозрівають, якщо їх зривати трохи незрілими.

Незважаючи на свою назву, батьківщиною цього гібрида є Росія. Реєстрацію як гібридний сорт для вирощування в тепличних укриттях і у відкритому грунті отримав в 1995 році. З того часу вже багато років завдяки своїм якостям, користується популярністю у садівників-любителів та фермерів.

Вага томатів можна порівняти з іншими сортами:

Назва сортувага плодів
трюфель Помаранчевий150-250 грам
Марісса150-180 грам
Ріо Гранде100-115 грам
вершки цукрові20-25 грам
Помаранчевий Русский 117280 грам
дружок110-200 грам
Дика троянда300-350 грам
російські купола200 грам
Яблуневий Спас130-150 грам
купола Росії500 грам
Медова Крапля10-30 грам

фото

Характеристики

Цей різновид томатів відрізняється теплолюбні, тому для вирощування у відкритому грунті йому підійдуть південні регіони Росії. У середній смузі можливе вирощування в тепличних укриттях, на врожайності це не позначається.

Томати цього виду мають відмінні смакові якості і дуже гарні в свіжому вигляді. Також вони ідеально підходять для цельноподного консервування та маринування. Соки та пасти з плодів цього виду роблять рідко через підвищеного вмісту сухих речовин.

Цей сорт має середню врожайність. З одного куща при належному догляді можна отримувати до 6-7 кг. Рекомендована схема посадки 2 куща на кв. м, таким чином виходить 12-14 кг, це звичайно не рекорд, але все-таки досить непогано.

Серед головних плюсів цього виду томатів любителі виділяють:

  • висока опірність захворюванням;
  • відмінні смакові якості;
  • можливість тривалого зберігання.

Основними недоліками вважаються:

  • примхливість сорти до температурного режиму;
  • вимогливість до підживлення;
  • страждає від заломів кистей.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
трюфель Помаранчевий12-14 кг з кв.метрів
Морозко18-24 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
купола Сибіру15-17 кг з кв.метрів
Санька15 кг з кв.метрів
червоні щічки9 кг з кв.метрів
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

Читайте на нашому сайті: Як отримати відмінний урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати помідори круглий рік в зимовій теплиці?

Як правильно доглядати за ранньостиглими сортами? Які томати самі високоврожайні і стійкі до хвороб?

особливості вирощування

Головною особливістю томата «трюфель помаранчевий» є оригінальний колір його плодів і смакові якості. Також до особливостей слід віднести його стійкість до захворювань і шкідників. Кущі цього сорту часто страждають від обламування гілок, тому вони потребують обов'язкової підв'язці і підпорах. На стадії росту кущ формується в один-два стебла, частіше в два. Цей томат відмінно відгукується на підживлення з вмістом калію і фосфору.

Хвороби і шкідники

З можливих захворювань цей вид може піддаватися розтріскування плодів. З цим хворіємо борються шляхом регулювання режиму поливу і температури. Рекомендовано забезпечити постійну температуру без різких перепадів і поливати рідше, але за обсягом поливу більше.

Помідори «трюфель помаранчевий» має дуже хорошу стійкість до грибкових захворювань. З шкідників можуть вражати баштанна попелиця і трипси, проти них застосовують препарат «Зубр». Також як і багато інших різновидів томатів може піддаватися навалі павутинного клещика. З ним борються за допомогою препарату «Карбофос», а для закріплення результату листя промивають мильним розчином.

висновок

Як видно, це не найскладніший в догляді гібрид і цілком достатньо мінімального досвіду, щоб отримати прекрасний результат. Удачі вам і великих врожаїв.

середньостиглісередньоранніпізньостиглі
Анастасіябудьонівкапрем'єр
малинове винозагадка природигрейпфрут
царський подарунокрожевий корольДе Барао Гігант
Малахітова скринькакардиналде Барао
рожеве серцебабусинеЮсуповський
КипарисЛев ТолстойАлтайський
Ісполін малиновийДанкоракета

Схожі Статті