Справжній високоврожайний южанин - сорт томата «О-ля-ля»: фото, опис і особливості вирощування

З приходом весни у багатьох садівників постає питання які томати висадити в цьому році. Є сорт, що володіє двома основними якостями, це врожайність і стійкість до хвороб. Це сорт томата має назву «Про ля-ля», також можуть називати «Оля-ля-ля» і «Оля-ля».

Даний гібрид був виведений російськими фахівцями, реєстрацію отримав в 2004 році. Майже відразу отримав визнання садівників за високу врожайність і стійкість до захворювань.

При вирощуванні в теплицях або парниках регіон для вирощування практично не має значення, крім районів Крайньої Півночі. У відкритому грунті помідори «Про ля-ля-ля» вирощують в південних районах, таких як Астраханська область, Північний Кавказ або Краснодарський край.

Томат О-ля-ля: опис сорту

Назва сортуПро ля ля
Загальний описРанньостиглий гібрид детермінантного типу
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-100 днів
формазлегка вятянутая
колірЯскраво-рожевий, червоний
Середня маса томатів150-250 грам
застосуванняУніверсальне, підходить як для салатів, так і для консервування
урожайність сорту20-22 кг з кв.метрів
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
Стійкість до хворобСтійкий до більшості хвороб

Томат «О-ля-ля-ля», опис сорту: це високорослий гібрид томатів, приблизно 120-140 сантиметрів у висоту. Рослина детермінантна, штамбові. Про індетермінантні сорти читайте тут. Дуже стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, і до інших хвороб томатів.

Час дозрівання плодів 90-100 днів, тобто відноситься до ранньостиглий. Однаково добре може виростати як в парниках, під плівкою, в теплицях зі скла або полікарбонату, так і у відкритому грунті.

Після того, як плоди досягають сортовий зрілості, вони знаходять яскраво-рожевий колір. В середньому плоди важать 150-180 грам, буває 250 грам. Томати володіють прекрасними смаковими якостями, м'якоть щільна. Кількість камер 3-5, вміст сухої речовини до 6%

А в наведеній нижче таблиці ви знайдете таку характеристику, як вага плодів у інших сортів томатів:

Назва сортуВага плодів (грам)
Про ля ля150-250
Катя120-130
кристал30-140
Фатіма300-400
вибух120-260
малиновий дзвін150
Золоте руно85-100
човник50-60
Белла Роса180-220
Мазаріні300-600
Батяня250-400

фото

Характеристики

Завдяки своїм смаковим якостям ці плоди підходять для вживання в свіжому вигляді. Завдяки невеликим розмірам з них можна робити домашні заготовки. Ідеальне поєднання смаку, вітамінів і мінералів робить їх відмінним сировиною для приготування соків.

Цей гібридний вид томатів славиться своєю врожайністю. При належному догляді з одного куща можна зняти до 8 кілограм томатів, тобто при рекомендованої щільності посадки урожай складе до 20-22 кілограм з кв. метра.

Що стосується врожайності у інших сортів, то цю інформацію ви знайдете в таблиці:

Назва сортуврожайність
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
банан червоний3 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
земляк18 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
Ямал9-17 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

Серед основних переваг сорти томата «Про ля-ля» садівники відзначають:

 • висока врожайність;
 • гарний зовнішній вигляд плодів і хороше зберігання;
 • висока стійкість до основних захворювань;
 • смакові якості плодів;
 • універсальність використання врожаю.

З недоліків наголошено на тому, що при вирощуванні розсади треба докласти певних зусиль. Використовуйте відповідні контейнери або міні-теплиці, не нехтуйте стимуляторами росту.

Після посадки рослин на постійне місце застосовуйте стандартні агротехнічні прийоми: розпушування, полив, мульчування, пасинкування, добриво.

Для підгодівлі томатів використовуйте:

 • Органічні і мінеральні добрива.
 • Перекис водню.
 • Нашатирний спирт.
 • Борну кислоту.
 • Йод.
 • Золу.
 • Дріжджі.

При вирощуванні, якщо рослина дуже розрослося, його гілкам потрібно підпора з підв'язування, щоб виключити обламування гілок. Готові томати мають відмінну лежкість і прекрасно переносять дорогу, при високій врожайності, це дуже важлива якість.

Читайте на нашому сайті: Як підготувати грунт в теплиці навесні? Які види грунту для томатів існують? Яка грунт підходить для вирощування розсади і для дорослих рослин в теплицях?

А також як отримати хороший урожай у відкритому грунті? Як вирощувати томати круглий рік в теплицях? І які тонкощі роботи з ранніми сортами варто знати?

Хвороби і шкідники

Цей гібрид володіє фантастичною стійкістю до захворювань томатів, але йому все одно треба допомагати, роблячи профілактику. Своєчасна підгодівля, розпушування грунту та дотримання режиму поливу і температури захистять ваші томати від захворювань.

На нашому сайті ви знайдете багато корисної інформації про таких хворобах пасльонових, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і фітофтороз. Також ви зможете познайомитися з сортами мають високу стійкість до фітофтори і дізнаєтеся все про заходи захисту від цієї напасті.

З шкідливих комах буває схильний тепличної білокрилки і слимаки.

З білокрилкою борються за допомогою «Конфідору». Роблять розчин з розрахунку 1 мл на 10 літрів води і обприскують рослини. Такого обсягу має вистачити на 100 кв. метрів. При достатній високої вологості, можуть з'явитися слимаки, від них позбавляються за допомогою золи, якій мульчують грунт і гострого перцю, яким посипають землю на кв. метр беруть 1 чайну ложку.

Як видно, особливих складнощів у догляді за цим томатним гібридом немає. З цією справою впорається як досвідчений садівник, так новачок. Удачі всім і високих урожаїв.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на інформаційні статті про сортах помідорів з різними термінами дозрівання:

суперранніранньостиглісередньоранні
Велика матусяСамараТорбей
ультраскоростиглий f1рання любовЗолотий король
загадкаЯблука на снігукороль Лондон
білий наливмабуть невидимоПінк Буш
ОленкаЛюбов земнафламінго
Московські зірки f1Моя любов f1загадка природи
дебютмалиновий гігантновий Кенігсберг

Схожі Статті