Старий, перевірений, можна сказати класичний сорт томатів «Де Барао Помаранчевий»

Яку розсаду вибрати для посадки в цьому році? Який сорт буде смачним і яких розмірів буде рослина?

Ці та багато інших питань задають собі городники з року в рік. Якщо ви любите томати з рясним врожаєм - зверніть увагу на унікальний сорт «Де Барао Помаранчевий». Це перевірений томат, який заслужено полюбили як фермери, так і початківці городники.

Більш докладно про ці томати читайте в нашій статті. Ми представимо вашій увазі повний опис сорту, його характеристики, особливості вирощування.

Томат «Де Барао Помаранчевий»: опис сорту

«Де Барао Помаранчевий» був виведений в Бразилії. У Росії він набув популярності з 90-х років. Державну реєстрацію як тепличний сорт отримав в 1998 році. З тих пір заслужив популярність серед садівників-любителів та фермерів, які вирощують томати на продаж. «Де Барао Помаранчевий» є індетермінатний, що не штамбові рослиною. Терміни дозрівання середньопізні. Від моменту посадки до збору першого врожаю проходить 100-130 днів.

Нові гілки виростають у міру росту рослини, забезпечуючи постійний і тривалий урожай до сильних заморозків. Це воістину помідорний велетень, який при хорошому догляді виростає до 2-х метрів заввишки і вимагає міцної потужної підпірки. Рослина добре плодоносить як у відкритому грунті, так і в теплицях. Єдина важлива умова: йому потрібно багато місця місця як в ширину, так і в висоту, на маленькій площі воно буде погано рости і може загинути.

Цей вид томатів відомий своєю гарною врожайністю. При ретельному догляді з одного куща можна збирати до 10-12 кг, але зазвичай вона складає 8-9. При схемі посадки 2 куща на кв. м, виходить приблизно 20-24 кг, що досить хороший результат.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Де Барао помаранчевий10-12 кг з куща
Солероссо ф18 кг з кв.метрів
Союз 815-19 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
червоний купол17 кг з кв.метрів
Афродіта ф15-6 кг з куща
король ранніх12-15 кг з кв.метрів
Северенок ф13, 5-4 кг з куща
обские купола4-6 кг з куща
Катюша17-20 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів

До головних плюсів цих томатів відносять:

  • красивий яскравий зовнішній вигляд плодів;
  • плодоносить до заморозків;
  • тіньовитривалість;
  • стійкість до перепаду температур;
  • хороший імунітет до захворювань;
  • висока врожайність.

Серед недоліків виділяють:

  • у відкритому грунті в районах з холодним влітку падає врожайність;
  • погано переносить сусідство з іншими томатами;
  • вимагає ретельного догляду в плані обрізки;
  • через високого зросту рослини не всі можуть вирощувати його в своїх теплицях.

Характеристики

Зрілі плоди мають яскраво-оранжевий колір, за формою витягнуті, сливовидної. Смак приємний, соковитий з сильним ароматом. Томати середнього і дрібного розміру 100-120 гр. Число камер 2-3, вміст сухих речовин близько 5-6%. Зібрані плоди можуть довго зберігатися і добре переносять перевезення.

Ці помідори володіють дуже високими смаковими якостями і дуже гарні в свіжому вигляді. Плоди «Де Барао Помаранчевого» прекрасно підходять для цільноплідного консервування та засолок. Деякі городники використовують їх в в'яленому і замороженому вигляді. Соки і пасти зазвичай не роблять, але приготування їх теж можливо.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Де Барао помаранчевий100-120 грам
Велика матуся200-400 грам
банан Помаранчевий100 грам
медовий спас200-600 грам
розмарин фунтовий400-500 грам
хурма350-400 грам
безрозмірнийдо 100 грам
Фаворит ф1115-140 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
чорний мавр50 грам
рання любов85-95 грам

Детально про хвороби томатів в теплицях читайте в статтях нашого сайту, а також про способи і заходи боротьби з ними.

Також ви зможете познайомитися з інформацією про високоврожайних і стійких до хвороб сортах, про томатах які зовсім не схильні до фітофтори.

особливості вирощування

Якщо «Де Барао Помаранчевий» вирощувати у відкритому грунті, то для цього підійдуть тільки південні регіони. Найкращими вважаються Кубань, Ростов, Крим, Астрахань і Кавказ. У регіонах центральної Росії, на Уралі і в північних районах переважно росте в теплицях, але врожайність при цьому не падає.

Через дуже високого зросту, кущі «Де Барао Помаранчевого» обов'язково потребують серйозної підтримки, під його гілки потрібно робити підпори і підв'язувати, інакше вони можуть обламуватися. Кущ зазвичай формується в 2 стебла, але буває що і в один, до цього питання треба підходити особливо ретельно. Томати цього сорту дуже добре відгукуються комплексні підгодівлі. У період активного росту вимагає рясного поливу.

До особливостей сорту відносять високий ріст куща, він може досягати 300 см. Також можна відзначити стійкість цього виду до захворювань, а також тіньовитривалість і невибагливість: такий кущ може рости під деревами або вздовж парканів. Але тут потрібно враховувати те, що він погано переносить сусідство з іншими видами томатів.

Хвороби і шкідники

Цей вид томатів має високий імунітет до захворювань, але все ж може піддаватися чорної бактеріальної плямистості. Для позбавлення від цієї хвороби застосовують препарат «Фітолавін». Також може хворіти вершинної гниллю плодів. В цьому випадку рослину обприскують розчином кальцієвої селітри і знижують полив.

З найбільш вірогідних шкідників цього велетня вражають колорадський жук і слимаки. З колорадським жуком борються збираючи дорослих особин і яйця вручну, потім рослина обробляється препаратом «Престиж». Зі слимаками можна боротися за допомогою спеціального розчину, який можна зробити самому. Для цього потрібно взяти ложку гострого перцю або сухої гірчиці на 10 л води, цим розчином поливати грунт навколо рослини.

«Де Барао Помаранчевий» - справжня окраса ваших грядок і теплиць. Якщо у вас досить багато місця на ділянці або є простора теплиця, то обов'язково посадіть у себе це помідорне диво і вже через три місяці порадуєте свою сім'ю смачним урожаєм! Вдалого сезону!

Відео

У представленому відео-ролику показана можлива врожайність сортів «Де Барао»:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті