Стійкий до спеки і холодів томат «Білий налив»: опис та характеристика сорту, особливості вирощування помідорів

Сорт томата «Білий налив» (інша назва - «Білий налив 241») давно зарекомендував себе тільки з хорошого боку. Цей підвид популярний серед кількох поколінь завзятих городників.

Причина цієї популярності в тому, що ці помідори мають ряд привабливих характеристик - невибагливість, скоростиглість, непогана врожайність. Більш детально читайте в нашій статті. Тут ми представимо вашій увазі опис сорту, його характеристики та особливості вирощування.

Томат «Білий налив» ( «Білий налив 241»): опис сорту

Назва сортуБілий налив 241
Загальний описРанньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання80-100 днів
формаПриплюснуто-округла
колірчервоний
Середня маса томатів100 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту8 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Виведений сорт селекціонерами з Казахстану (овочева дослідна станція ім. В. І. Едельштейна), шляхом схрещування декількох інших сортів. З нами в Держреєстрі по РФ для вирощування у відкритому грунті в 1966 році. Рослина детермінантна (вище певних точок не росте), по типу кущі не штамбові.

Стебло стійкий, міцний, в теплиці може вирости до 70 см, у відкритому грунті - до 50. облиственими середньо, кистей простого типу близько 6 штук. Кореневище потужне, розростається далеко (до 50 см) в різні боки без поглиблення. Листя середнього розміру, світло - зеленого кольору, тип листа - властивий «помідорний», за структурою - зморшкуваті без опушення.

Суцвіття рослина має просте, проміжного типу по розташуванню. Перше суцвіття формується над 6 листом, подальші - з проміжком в 1 2 листи. Цвєтков міститься від 3 штук. Плодоніжка з зчленуванням. Плоди тримаються добре, не опадають. За ступенем дозрівання сорт помідорів «Білий налив» скоростиглий (ранній), деякі називають його ультраскоростиглий. Збирати врожай можна через 80 - 100 днів після сходів розсади (у відкритому грунті пізніше).

Має хорошу (вище середньої) стійкість до поширених захворювань. Фітофторозом, до якого в принципі є схильність, через раннього дозрівання не встигає захворіти. Є імунітет до макроспориозу (суха плямистість). Призначений для вирощування у відкритому грунті, також можливо тепличне вирощування.

Характеристики

Недоліки, виявлені в результаті появи нових, поліпшених сортів:

 • середня врожайність;
 • середня стійкість до захворювань.

Переваги, які не втрачені з часом:

 • дружна скоростиглість;
 • хороші смакові якості;
 • невибагливість до погодних умов;
 • не вимогливі до постійного догляду.

До особливостей можна віднести стійкість до розтріскування на рослині. Урожай приносять навіть в холодне літо. Добре переносять спеку. Спочатку, коли не було виведено стільки плодоносних сортів, томати «Білий налив», як говорить опис, вважалися врожайним сортом.

З рослини без проблем збирають від 3 кг, від 8 кг з 1 кв. м.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
білий налив8 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Валентина10-12 кг з кв.метрів
Самара11-13 кг з кв.метрів
Аргонавт ф14, 5 кг з куща
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

Дозрівають плоди практично одночасно. Форма - округла, плеската зверху і знизу, малоребрістая. Розміри - близько 7-8 см в діаметрі, маса - від 100 г.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
білий налив100 грам
засолювальними диво90 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
король Сибіру400-700 грам
рожевий мед600-800 грам
Пудовика700-800 грам
хурма350-400 грам
Нікола80-200 грам
потрібний розмір300-800

Шкірочка гладенька, матова, тонка. Колір незрілих плодів - блідо-зелений, поступово починає ще більше світлішати, забарвлення виходить як у яблука «Білий налив», зрілі плоди мають червоний колір.

М'якоть м'ясиста, соковита, вміст сухої речовини трохи більше 5%. Насіння в середній кількості можуть розташовуватися в різному числі камер, від 4 до 12. Зберігається урожай «Білого наливу» довго, транспортування також проходить задовільно. Томати мають досить приємний смак і аромат, спочатку призначалися для вирощування на переробку, проте, і в свіжому вигляді вживаються охоче. Йдуть в сирі салати, нарізки, гарячі страви.

Томати мають масу корисних речовин, які не втрачаються при термообробці. У томатах мало калорій, але голод відмінно втамовують. Для виробництва соусів, кетчупів, томатної пасти, соку підійдуть, але сік буде густоват. Добре переносять заморозку. Консервування цілих плодів проходить успішно - плоди не розтріскуються.

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про вирощування томатів. Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах.

А також про тонкощі догляду за ранньостиглими сортами і сортах відрізняються високою врожайністю і стійкістю до хвороб.

фото

Томати «Білий налив» добре можна розглянути на фото нижче:

Рекомендації по вирощуванню

Вирощують на території України, Росії та інших поруч розташованих країнах. Кращі території - Казахстан і околиці. Отже, ви дізналися опис сорту, на фото добре видно які рівні і красиві помідори середніх розмірів має томат «Білий налив» - так як же відбувається вирощування цього підвиду? Насіння дезінфікують в слабкому розчині марганцівки близько 2 годин, промивають проточною водою, обробляють стимуляторами росту рослин (не обов'язково). В кінці березня - квітні висаджують в прогріту родючий грунт в загальну широку ємність.

Грунт повинна бути з низьким вмістом кислотності, добре насиченою киснем. Її слід знезаразити і пропарити.

Читайте докладніше про грунт для розсади та для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Висаджують насіння на глибину близько 2 см, з відстанню між ними не менше 2 см. Полити теплою водою і накрити поліетиленом або тонким склом для утворення потрібної вологості. Так насіння краще і швидше проростають. Температура при проростанні повинна бути не менше 23 градусів.

Після появи сходів необхідно прибрати покриття. Поливати в міру необхідності, без попадання води на листя. При утворенні у розсади 2 добре розвинених листочків, її необхідно пікірувати. Пікіровка (розсадження рослин в окремі стаканчики) потрібно для зміцнення кореневої системи і рослин в цілому. Для розсадження краще застосовувати стаканчики з торфу або паперу. Ці матеріали швидко розкладаються без наслідків для навколишнього середовища.

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

При пересадці на постійне місце, можна розсаду помістити в лунки прямо в стаканчиках. Це дозволить уникнути стресів і поломок рослин. При пророщування розсади необхідно її підгодовувати кілька разів мінеральними добривами. Перед висадкою потрібно проводити загартовування томатів, приблизно за 2 тижні до пересадки необхідно відкривати кватирки (можна винести рослини на вулицю) на кілька годин.

На 50 - 60 день можлива висадка розсади в теплицю, через тиждень - у відкритий грунт, при відсутності заморозків. Рослини при цьому повинні бути вище 20 см і мати 5-6 листів. Висадка проводиться в лунки в шаховому порядку (іноді дворядної схемою), відстань між рослинами повинна бути близько 50 см. У лунки перед посадкою необхідно додати добриво, що містить фосфор. Грунт повинна бути також знезаражена і удобрена. Полив проводять під корінь рясно, не часто. Розпушування і прополки - за потребою. Підживлення мінеральними добривами проводять раз в півтора тижні. Пасинкування і підв'язування помідор «Білий налив 241» не вимагає.

Хвороби і шкідники

Більшість хвороб купірується при знезараженні грунту і насіння. Від поширених захворювань і шкідників існують мікробіологічні препарати в спеціалізованих магазинах. Цими препаратами проводять профілактичні обприскування кілька разів за сезон.

Томати «Білий налив» давно виведений і перевірений сорт смачних плодів середніх розмірів, його вирощування не принесе витрат і незручностей на вашій ділянці.

Відео

Ще трохи інформації про сорт томата «Білий налив» ви можете отримати з відео:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті