Стійкий до спеки картопля «Здоровань»: опис сорту, фото і основні нюанси

Сорт картоплі Здоровань почали вирощувати порівняно недавно, проте він вже встиг стати популярним серед городників, чому зобов'язаний масі своїх позитивних якостей.

Вивчивши особливості сорту картоплі Здоровань, фото і опис, ви зможете виростити його і на своїй грядці.

А з основними його особливостями ми вас познайомимо в цій статті.

Картопля «Здоровань»: опис сорту, фото

Назва сортуздоровань
Загальна характеристикаросійський столовий сорт столового з відмінним смаком і високими товарними якостями
період дозрівання60-70 днів (перша копка можлива на 45-й день, друга - на 55-й)
вміст крохмалю10-12%
Маса товарних бульб80-100 гр
Кількість бульб у кущі9-13 штук
врожайність130-240 (максимальна - 280) ц / га
споживчі якостіслабо розварюється
лежкость97%
колір шкіркижовтий
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняПівнічний, Північно-Західний, Центральний, Центрально-чорноземний, Далекосхідний
Стійкість до захворюваньпомірно чутливий до фітофторозу, стійкий до раку картоплі і нематоди
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
ОригінаторГНУ ВНДІ картопляного господарства ім. А. Г. Лорха (Росія)

Картопля «Здоровань» прийнято відносити до ранніх сортів, так як від появи сходів до його дозрівання зазвичай проходить від 70 до 75 днів.

Він був внесений до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Центрально-Чорноземному регіоні, а також набув поширення на території інших країн - Молдови і України.

З одного гектара посадки цього овочу зазвичай збирають від 130 до 240 центнерів врожаю. Він відрізняється чудовим смаком і маєте столове призначення, а також використовується для переробки на картофелепродуктов типу хрусткого картоплі і чіпсів.

Цей сорт має високу стійкість до спеки і посухи. Сорт «Здоровань» можна садити в грунт, де раніше росли багаторічні або однорічні трави, озимі та зернобобові культури, а також льон. У піщаних грунтах можна вирощувати цей овоч після люпину.

Характеристики сорту картоплі «Здоровань» відзначаються надзвичайною стійкістю до пошкоджень, раку картоплі та золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди, парші та вірусних інфекцій, проте іноді може піддаватися фітофторозу.

пагони

Напівпрямостоячий кущі цього сорту відносяться до рослин проміжного типу і мають середню висоту. Вони покриті проміжними листами середнього розміру з хвилястими краями, забарвлення яких може бути як зеленої, так і темно-зеленою. Великі віночки мають фіолетово-червоне забарвлення.

Коренеплоди

Коренеплід цього сорту відрізняється овальною формою і наявністю очок середньої глибини. Він покритий гладкою шкіркою жовтого кольору, під якою ховається кремова м'якоть. Вага коренеплодів може становити від 78 до 105 грам, а вміст крохмалю в них знаходиться на рівні 10, 0-12, 1%.

Порівняти ці показники з аналогічними у інших сортів ви можете використовуючи таблицю:

Назва сортуВміст крохмалю (%)Вага бульб (гр)
інноватордо 15120-150
Рів'єра12-16100-180
гала14-16100-140
Лимонка8-1475-150
Алладіндо 21100-185
Краса15-19250-300
Гренада10-1780-100
Моцарт14-17100-140

Описи сорти картоплі Здоровань недостатньо, щоб повністю ознайомитися з цією рослиною. Погляньте на фото його коренеплодів:

Цей сорт картоплі був виведений в Росії в 2005 році.

особливості вирощування

Висадка картоплі «Здоровань» у відкритий грунт здійснюється в травні. Відстань між рослинами повинна становити 60 сантиметрів, а між рядами - 35 сантиметрів.

Найкраще цей овоч буде рости на освітленій ділянці, який швидко прогрівається навесні і не піддається застою вологи. При посадці насіння повинні заглиблюватися в грунт на 8-10 сантиметрів.

Через два тижні після посадки картоплі необхідно справити перше розпушування грунту.

Перед тим як робити підгортання кущів і розпушування міжрядь, рекомендується внести розчинні добрива, пташиний послід або гній. Коли і як вносити добрива, як це робити при посадці читайте в окремих статтях сайту.

До поливу даний овоч не пред'являє особливих вимог, однак якщо зрошувати рослини під час формування бутонів і цвітіння, можна отримати відмінний урожай. Підвищити врожайність можна і шляхом трьох підгодовувань органо-мінеральних добрив протягом одного сезону.

Хвороби і шкідники

Цей різновид картоплі іноді хворіє фітофторозом.

Проявлятися це захворювання починає відразу ж після появи перших сходів і виражається в появі темних плям на листках, а пізніше і на бульбах картоплі.

Щоб запобігти виникненню цього захворювання, необхідно вже на початку формування бульб застосовувати обприскування контактними фунгіцидами. Всю бадилля, яка залишається після осінньої прибирання, необхідно відразу ж спалювати.

У пасльонових нерідко виникають і такі захворювання як альтернаріоз, вертіциллезному і фузаріозне в'янення, познайомитися з ними докладніше ви зможете в матеріалах сайту.

Головними перевагами картоплі «Здоровань» є його стійкість до захворювань, хороший смак і оптимальний рівень вмісту крохмалю, а також чудова лежкість і високі товарні якості.

Що стосується нападу шкідників, то основна шкода картоплі завдає колорадський жук.

Читайте в наших статтях все про народні засоби і хімічних препаратах для боротьби з комахами.

Пропонуємо вашій увазі таблицю з показниками лежкости у інших сортів картоплі:

Назва сортулежкость
Сифра94%
Королева Анна92%
Ліга93%
Мілена95%
Ельмундо97%
Серпанок94%
чавунця95%
Шері91%
Брянський делікатес94%
Аріель94%

Схожі Статті