Стійкий до захворювань томат «Сибірське чудо»: опис сорту, вирощування, фото

З настанням чергового дачного сезону у садівників стає актуальним питання, які томати садити? Є прекрасний сорт він і урожайний, і смачний, і стійкий до захворювань. І називається цей томат Сибірське чудо.

У нашій статті ми раді представити вам повний опис цього сорту, познайомити вас з особливостями агротехніки і основними характеристиками.

Томат Сибірське чудо: опис сорту

Кущ досить високий 130-160 сантиметрів. Томат среднераннего типу, від висадки розсади до появи перших плодів проходить 90-105 днів. Кущ є штамбові, індетермінантні. Має хорошу стійкість до ряду захворювань томатів. Підходить для вирощування в тепличних умовах і у відкритому грунті.

Забарвлення зрілих плодів червона. За формою помідори елліпсовідниє. Середня вага плоду 150-200 грам. М'якоть щільна м'ясиста. Кількість камер 5-7, вміст сухих речовин до 6%. Зрілі плоди добре зберігаються і переносять транспортування на далекі відстані.

Вид томата «Сибірське чудо» був отриманий російськими фахівцями, а реєстрацію отримав в 2006 році. Майже відразу отримав визнання у городників і професійних фермерів за свої «чудові» якості. Вирощувати в теплицях цей різновид томатів можна в усіх кліматичних зонах Росії. У відкритому грунті підійде для південних регіонів, таких як Краснодарський край, Ростовська область або Північний Кавказ.

Вага плодів інших сортів ви можете бачити в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Сибірське Чудо150-200 грам
Червона гвардія230 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Червона стріла70-130 грам
малиновий дзвін150 грам
Верлиока80-100 грам
земляк60-80 грам
Каспар80-120 грам

Читайте також на нашому сайті: Як вирощувати смачні томати круглий рік в зимових теплицях? Як отримувати відмінний урожай у відкритому грунті?

Які сорти помідорів стійкі до захворювань і високоврожайні? Як правильно доглядати за ранніми сортами?

Характеристики

Плоди цього чудового в усіх відношеннях сорти прекрасно підходять для приготування консервацій. Добре підходять для виготовлення соків і томатних паст. Також гарні будуть і в свіжому вигляді.

При створенні гарних умов, цей вид томатів буде приносити хороший урожай, як у відкритому грунті, так і в теплицях. З одного куща можна отримувати до 4-6 кілограм, а з кв. метра до 14-10 кілограм.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Сибірське Чудо4-6 кг з рослини
Полбіг4 кг з рослини
Кострома5 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з рослини
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів

Основними перевагами цього сорту томатів вважаються:

  • дружне дозрівання плодів;
  • відмінні товарні властивості;
  • стійкість до основних хвороб;
  • хороша врожайність;
  • універсальність використання врожаю.

Серед недоліків даного сорту садівники відзначають його примхливість до переливу.

Вирощування і особливості сорту

Садівники відзначають його стійкість до різких перепадів температури та інших екстремальних умов. Фермери, які вирощують цей сорт у великих обсягах відзначають його тривалий термін зберігання, а також розміри плодів, що дозволяють робити цільноплідного консервування. Кущі даного виду вимагають обрізки для правильного формування куща, роблячи 2-3 стебла. Такий прийом підвищує врожайність. У стадії розвитку куща рослина потребує активних підгодівлі, що містять калій і фосфор.

Хвороби і шкідники

Сибірське чудо помідори хоч і стійкі до захворювань, але все ж можуть дивуватися фомозом.

Для позбавлення від цього захворювання треба видалити уражені плоди, а кущі обробити препаратом «Хом» і знизити кількість азотних добрив і також скоротити полив, провітрюючи теплицю, якщо рослина в укритті.

Суха плямистість, це ще одна хвороба, яка може вразити цей сорт. Проти неї застосовують препарати «Антракол», «Консенто» і «Тату». З шкідливих комах може дивуватися іржавим кліщем. Проти нього, ворог, застосовують препарат «Зубр».

Якщо рослина в теплиці, то найбільш вірогідна поразка тепличної білокрилкою, проти неї застосовують препарат «Конфідор».

Читайте також: хімічні препарати для боротьби з колорадським жуком: Актара, Корадо, Регент, Командор, Престиж, Блискавка, Танрек, Апачі, Табу.

Сорт томатів Сибірське чудо в відході не складний, підійде як для новачків, так і для професіоналів. Удачі в вирощуванні томатів і великого врожаю.

Схожі Статті