Стійкий і високоврожайний картопля «Кардинал»: опис сорту, фото, характеристика

Сорт картоплі Кардинал призначений в основному для домашнього використання. Він може похвалитися великою кількістю вітамінів і мінеральних речовин, що містяться в коренеплодах.

Цей картопля має стабільної високою врожайністю. Стійкий до шкідників і хвороб. Виносить будь-які погодні умови.

Читайте в нашій статті повний опис сорту, знайомтеся з його характеристиками і особливостями вирощування.

поширення сорту

Картопля Кардинал Нідерландської селекції.

Знайшов широке поширення і відомий по всьому світу. Виростає в Голландії, Індії, Австралії, КНР, Німеччини, Австрії. Вирощується в Білорусії, Україні, Молдавії, Казахстані.

У Російській Федерації сорт можна зустріти в Московській, Володимирській, Нижегородської, Ярославської, Калузької, Іванівської областях. Оскільки сорт відмінно переносить посуху, то він активно вирощується на півдні країни.

Велика частина посадок доводиться на Краснодарський край. Підвид відмінно переносить спекотне, посушливе літо. Стійкий до несприятливих умов зростання. Сприятливо відноситься до перепадів тиску, сильному вітрі, весняних заморозків.

Картопля Кардинал: опис сорту

Назва сортукардинал
Загальна характеристикаможе похвалитися великою кількістю вітамінів і мінеральних речовин
період дозрівання110-120 днів
вміст крохмалю14-16%
Маса товарних бульб65-110 гр
Кількість бульб у кущі6-11
врожайністьдо 300 ц / га
споживчі якостігарний смак
лежкость95%
колір шкіркирожевий
колір м'якотібежевий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які
Стійкість до захворюваньМає високу стійкість до вірусів і основних захворювань
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
ОригінаторНідерланди

Кущі високі, прямостоячі. Мають велику кількість листочків. Листя подовжені, смарагдові, з зазубреним краєм. Мають рівною глянцевою поверхнею. Віночки бордово-бузкові. Антоціанова забарвлення середня. Підвид має затяжним вегетаційним періодом. Тому структура врожаю складається з дрібної і середньої фракції плодів.

Бульби подовжені, з округлими краями. Очки неглибокі, поверхневі. Шкірка рівна, гладка. Має рожевий відтінок. М'якоть світла, бежево-бурштинового відтінку. Вміст крохмалю варіюється в діапазоні 14-16%.

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете скориставшись даними в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
кардинал14-16%
Аврора13-17%
скарб12-17%
Горобина11-18%
блакить17-19%
Журавинка14-19%
Ласунок15-22%
чарівник13-15%
Гранада10-17%
Рогнеда13-18%
Дельфіни10-14%

Сорт картоплі Кардинал відноситься до пізньостиглі. Від перших сходів до технічної стиглості проходить 110-120 днів. Відрізняється високою стабільною врожайністю. З 1 га збирають до 300 центнерів плодів.

В урожайні роки можна зібрати 350 центнерів. Бульби мають гарну лежкістю. У прохолодних овочесховищах зберігаються 4-7 місяців. Рекомендована температура зберігання варіюється в межах 1-4 ° С.

З показниками лежкости у інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортулежкость
кардинал95%
Кіранда95%
Мінерва94%
Джувел94%
Метеор95%
фермер95%
Тімо96%, але бульби рано проростають
Ароза95%
весна93%
Венета87%
Імпала95%

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, місця, можливі проблеми.

А також як правильно зберігати коренеплоди взимку, в квартирі і на балконі, в погребі і ящиках, в холодильнику і очищеним.

Плоди мають відмінний товарний вигляд. Але великого виробничого значення даний сорт не має. Продається тільки на приватних ринках. Рекомендований для домашнього використання. Володіє чудовим смаком. Є столовим сортом. Придатний для приготування перших і других страв. Може використовуватися для виготовлення картоплі-фрі і чіпсів. Плоди не розварюються.

Кардинал картопля, який не викликає алергічних реакцій. Сорт придатний для виготовлення соку. Такий продукт знижує кислотність, приводить в норму шлунково-кишковий тракт, нормалізує стілець, усуває різкі болі в кишечнику і шлунку.

Має протизапальну дію. Рекомендований для споживання людям з виразкою, гастритом, ненормалізованих кислотністю, хворобу дванадцятипалої кишки. Читайте також про інші властивості картоплі: чим корисний сирої, навіщо люди їдять паростки і в чому небезпека соланіну.

фото

На фото: сорт картоплі Кардинал

вирощування

Сорт призначений для вирощування у відкритому грунті. Картопля висаджують в першій декаді травня. Рекомендована схема посадки: 35х70 см. Але варто врахувати, що чим більше залишається місця між кущами, тим вище буде урожай.

При посадці в 40х90 см при гарному догляді врожайність збільшується майже в два рази. Глибина посіву не повинна бути більше 8-10 см. Розміщувати посадковий матеріал даного сорту слід після озимих культур, однорічних трав, люпину, льону. Грунт необхідно періодично рихлити.

У твердому грунті коренева система рослини розвивається дуже погано. Поруч з кущами слід прибирати бур'яни. Сміттєві культури забирають собі всі необхідні мінеральні речовини.

Агротехнічні прийоми, які використовують при вирощуванні картоплі:

  • підгортання;

    Чи потрібно це картоплі, ніж виробляти - вручну або мотоблоком, чи можна отримати урожай без прополки і підгортання.

  • мульчування;
  • полив;
  • добриво;

    Коли і як вносити, ніж підгодувати і як це зробити при посадці, які підгодівлі найкращі і в чому користь мінеральних.

Хвороби і шкідники

Має високу стійкість до вірусів і основних захворювань. Високостійкий до нематоди, раку. Має середню стійкість до звичайної парші, ризоктониозу.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, фітофтороз бадилля і бульб, вертіциллезному в'янення.

З шкідників схильний до нападу гусениць совок-метеликів. Такі комахи завдають шкоди і бадиллі і самим плодам. Під час вегетації вони можуть проникнути в стебло. У гілках кущів вони прогризають невеликі тунелі.

Потім совки перебираються до бульб. Шкідники викликають розмноження мікроорганізмів, що викликають гниття. Завдають непоправної шкоди. Позбутися від шкідника можна за допомогою хімічних засобів «Цимбуш» і «Децис».

Чи не меншої шкоди городу можуть завдати колорадський жук і його личинки, капустянки, дротяники, картопляна міль, попелиці, павутинний кліщ, цикади.

Про кожного з них і заходи боротьби ви можете детально почитати на нашому сайті.

Сорт картоплі Кардинал відомий городникам-аматорам за дивовижну здатність переносити посуху. Вирощується у відкритому грунті. Володіє відмінною лежкістю. Має чудовий смак. Чи не розварюється. Рекомендований для вживання людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Схожі Статті