Стійкий картопля «Маргарита», виведений голландськими селекціонерами - опис сорту, характеристика, фото

Картопля «Маргарита» є результатом голландської селекції, сорт зареєстрований в РФ недавно, не надто популярний серед російських городників, він, однак, відрізняється великою кількістю зібраного врожаю і хорошим смаком.

У цій статті ми вам детально розповімо про картопля Маргарита. Тут ви знайдете опис сорту і його характеристики, познайомитеся з особливостями вирощування, дізнаєтеся про схильність до захворювань.

опис сорту

Назва сортуМаргарита
Загальна характеристикасреднепоздний столовий голландський сорт картоплі з бульбами правильної овальної форми
період дозрівання80-100 днів
вміст крохмалю14-16, 5%
Маса товарних бульб90-150 гр
Кількість бульб у кущі7-12
врожайність300-400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, підходить для приготування будь-яких страв
лежкость96%
колір шкіркичервоний
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняцентральний
Стійкість до захворюваньвисокостійкий до парші, картопляного раку, крапчастий мозаїці, нематодам
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
ОригінаторAgroPlant (Нідерланди)

Картопля «Маргарита» це - середньопізній сорт, період розвитку від появи основних паростків до технічної зрілості становить від 80 до 100 днів. Вживати в їжу можна молода картопля в стадії умовної зрілості, коли коренеплоди виростають до нормальних розмірів, шкірка тонка, яка відстає.

Довідка. Середньопізні та пізні сорти картоплі зберігаються краще і довше інших сортів, містять більше крохмалю. Можна не бояться перетримати картоплю в землі. Висаджувати «Маргариту» можна без пророщування.

Зовнішній вигляд

Форма - правильна овальна. Розміри - близько 8 см в довжину, маса - від 90 г до 150 г. Шкірка - гладка, щільна, темно - червоного, малинового кольору.

Дрібні очі мають середню глибину посадки, на шкірці їх мало. М'якоть світло - жовтого (кремового) кольору, кількість сухих речовин підвищений - до 19%. Вміст крохмалю - до 16, 5% - середня кількість.

Кущ стеблового типу, розлогий, високий. «Маргарита» відрізняється збереженням стійкого зеленого куща при дозріванні, зазвичай кущ при початку дозрівання жовтіє і падає. Листя закритого типу, форма - типова картопляна, колір - темно - зелений, розміри великі, структура зморшкувата, опушення немає, хвилястість краю слабка, ростуть з проміжками.

Цвєтков багато, віночок темно - червоного або світло - фіолетового кольору великих розмірів.

Кліматичні зони вирощування

Сорт добре росте в європейських країнах, на території РФ успішні для вирощування зони - Центральний район. Добре зростає на легких ґрунтах, в загальному, не потребує певному типі грунту.

Характеристики

врожайність

У «Маргарити» відзначений стабільний рясний урожай незалежно від хороших погодних умов. в Центральному регіоні - в середньому до 308 ц з 1 га, що відповідає або перевищує стандарти. Максимальний урожай - 400 ц з 1 га.

У таблиці нижче ви знайдете цю характеристику у різних сортів, представлених на нашому сайті:

Назва сортуврожайність
Маргаритадо 400 ц / га
Сантедо 570 ц / га
Тулеевск400-500 ц / га
Колобок450-600 ц / га
Іллінський180-350 ц / га
волошка200-480 ц / га
Лаура330-510 ц / га
Ирбитскийдо 500 ц / га
Синьоокадо 500 ц / га
Адреттадо 450 ц / га
Альваро295-440 ц / га

Товарність бульб становить близько 98%. З однієї рослини виходить безліч великих бульб, дрібних коренеплодів немає. За відгуками городників - на насіння йдуть бульби від 100 г, менше немає. За даними деяких городників з 5 кущів можна зібрати до 120 кг картоплі.

Використання

Картопля містить безліч корисних речовин, як в сирому вигляді так і після термообробки.

«Маргарита» має універсальне призначення, в основному - вживається в їжу. Бульби не розварюються через невисокий вміст крохмалю, придатні для картоплі фрі, смаження, варіння на салати.

смакові якості

Сорт картоплі «Маргарита» володіє відмінними смаковими характеристиками. Відварювання в шкірці картоплі сприяє збереженню всіх поживних речовин, також запікання в вугіллі або духовці в шкірці збереже вітаміни.

Для людей, які страждають на цукровий діабет картоплю необхідно вживати нечасто і перед варінням вимочувати протягом доби, так піде крохмаль. В інших випадках чищений картопля відразу піддають термічній обробці, вода вимиває кілька корисних мікроелементів.

Читайте також про лікувальні та інші властивості картоплі.

У чому небезпека соланіну, користь і шкода сирої картоплі, навіщо вживають в їжу паростки і п'ють сік, корисні якості солодкої картоплі - батату.

Гідності й недоліки

З недоліків відзначають погану стійкість до фітофторозу бульб.

Важливо! Бульби накопичують вірусні інфекції, слід ретельно відбирати коренеплоди на посадку!

Переваги наступні:

 • рясний урожай;
 • великі плоди, їх товарний вигляд;
 • універсальність споживання;
 • високі смакові якості;
 • стійкість до посухи;
 • швидкий розвиток бульб і тривале лежання в стані спокою;
 • довгий хороше зберігання;
 • стійкість більшості захворювань;
 • висока стійкість до механічних пошкоджень.

У таблиці нижче ви знайдете показники лежкості для порівняння картоплі Маргарита з іншими сортами:

Назва сортулежкість
Бриз97%
Зекура98%
кубанка95%
здоровань97%
Фелокс90%
Тріумф96%
Агата93%
Наташа93%
ред Леді92%
Уладар94%

фото

Ознайомитися наочно з сортом картоплі «Маргарита» можна на фото нижче:

Країна виведення, рік реєстрації

Сорт виведений в результаті схрещування сортів «Сага» і «АСОН» голандського селекціонерами. У Держреєстр по РФ в Центральному регіоні включений тільки в 2015 році.

особливості вирощування

мульчування

«Маргарита» не вимагає особливого ретельного догляду, як і всі середньопізні та пізні сорти.

Грунт повинна бути перекопана і обрана від бур'яну з осені, тоді ж слід вносити азотисті і калійні добрива. Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно це зробити при посадці.

Навесні грунт перекопати. У квітні - травні починають посадку. Температура грунту на глибині 10 см повинна бути не менше 13 градусів, зайвої вологи бути не повинно. Насіннєву картоплю потрібно підготувати для посадки - винести на сонячне світло для прозелененія, це забезпечить подальше хороше розвиток коренеплодів.

Відстань між рослинами не повинно бути менше 20 см, для «Маргарити» сприятливе відстань - близько 35 см, поглиблюють картоплини приблизно на 10 см. У борозни або поглиблення добре додавати золу дерев і будь - яке додаткове добриво.

«Маргарита» вимагає до себе уваги в перші дні посадки - необхідні прополки, розпушування, підгортання, полив. Для боротьби з бур'янами можна використовувати мульчування міжрядь.

У період цвітіння необхідні Підкореневий підгодівлі, можливо обірвати квітки для кращого розвитку бульб. Також «Маргарита» любить обприскування корисними мікроелементами.

Відомо чимало способів вирощування картоплі. Ми пропонуємо вашій увазі найцікавіші з них. Читайте все про сучасних голландських технологіях, про вирощування ранніх сортів і отриманні врожаю без прополки і підгортання.

А також про методи вирощування картоплі: під соломою, з насіння, в бочках, в мішках, в ящиках.

зберігання

«Маргарита» добре зберігається до весни залишається твердою, що не морщиться, практично не проростає (не потрібно обривати довгі паростки). Оптимальна температура зберігання - близько 3 градусів вище нуля. Місце зберігання повинно бути темним, сухим і провітрюваним.

Читайте докладніше про терміни зберігання картоплі та можливі проблеми. А також як зберігати коренеплоди в квартирі, в погребі, в овочесховище, на балконі, в ящиках, взимку, в холодильнику і очищеним.

Довідка. Сорт не боїться низьких температур.

Хвороби і шкідники

вертіціллез

Даний сорт має високу стійкість до раку картоплі, золотистої цістозообразующей нематоди, парші, деяких вірусів. Помірно сприйнятливий до фітофторозу бульб і бадилля.

Читайте також про такі поширені захворювання картоплі, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіциллезному в'янення.

Для запобігання деяких захворювань насіннєві коренеплоди обробляють спеціальними речовинами, також від більшості шкідників (колорадського жука і його личинок, попелиці, медведок, совок, картопляної молі, дротяники) використовують обприскування мікроелементами, проводяться для профілактики.

Від дротяників допомагає прополка і початкова перекопування території. У боротьбі з колорадським жуком можна використовувати, як народні методи, так і хімічні препарати:

 • Актара.
 • Регент.
 • Престиж.
 • Корадо.

Не можна висаджувати картоплю поруч з томатами - ймовірність зараження буде вище - у них загальні захворювання і шкідники.

«Маргарита» цілком може зайняти частину ділянки городника, забезпечить хорошим урожаєм смачних довго зберігаються коренеплодів. Читайте також, як перетворити вирощування картоплі в бізнес.

Також пропонуємо ознайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннінадранні
синокСмуглянкафермер
ЖуравушкаПовелитель пристроївМетеор
РогнедаРамосДжувел
ГранадаТаїсіяМінерва
чарівникРодрігоКіранда
Ласунокред ФентезіВенета
ЖуравинкаДжелліЖуковський ранній
блакитьТайфунРів'єра

Схожі Статті