Столовий картопля «Рокко»: опис сорту, фото, характеристика

Картопля Рокко широко поширений по всьому світу. Чому популярний цей сорт? Він високостійкий до різних захворювань і володіє стабільною врожайністю. Призначений як для домашньої кухні, так і для промислового виробництва.

У цій статті ми детально розповімо вам про картоплю Рокко. Опис сорту і його характеристики, агротехніка, тонкощі вирощування та ще багато цікавої інформації.

Картопля Рокко: опис сорту

Назва сортуРокко
Загальна характеристикасередньостиглий столовий сорт з великими рівними бульбами червоного кольору
період дозрівання100-150 днів
вміст крохмалю13-16%
Маса товарних бульб100-120 гр
Кількість бульб у кущі8-12
врожайність350-400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, не темніє при варінні, підходить для чіпсів і картоплі фрі
лежкость89%
колір шкіркичервоний
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньстійкий до більшості захворювань
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
ОригінаторNIEDEROSTERREICISCHE SAATBAUGENOSSENSCHAFT (Австрія)

Картопля Рокко є одним з найкращих сортів. Відноситься до Голландської селекції. Оригінатором є Niederosterreicische Saatbaugenossenschaft. На сьогоднішній момент сорт знайшов велику популярність майже у всіх країнах світу, в яких картопля популярний.

Його вирощують в КНР, Австралії, Індії, Іспанії, Франції, Нідерландах. Підвид культивований в Молдові, Україні, Білорусії, Казахстані. У Російській Федерації сорт Рокко з'явився в 2002 році. Читайте також які сорти картоплі найбільш популярні в Росії в цій статті.

У державних фермерських господарствах і приватних садівничих господарствах протягом 25 років сорт користується дуже великою популярністю. У вирощуванні невибагливий. Вимагає мінімального догляду. Тому рекомендований як для городників-професіоналів, так і для новачків.

Рокко є пізньостиглі. Термін дозрівання наступає через 100-150 днів. При поганих погодних умовах плоди дозрівають на тиждень пізніше. Може рости при будь-якій погоді. Відмінно переносить посуху і затяжні зливи.

За зовнішнім виглядом це картопля дуже легко відрізнити. Кущі сорти прямостоячі. У висоту досягають 50 см. Мають мініатюрні листочки з невеликим зазубреним краєм. Відтінок квітів бордово-бузковий. Бульби округлі, подовжені, майже гладкі. М'якоть ніжна, бежевого кольору. Шкірка тонка, з невеликою пігментацією. Має слабо-рожевий відтінок.

Важливо! Даний сорт картоплі може не цвісти. Часом бордово-бузкові квіти в вегетаційний період на кущах відсутні. Але навіть в цьому випадку відбувається активне формування бульб.

фото

Дивіться нижче картопля Рокко фото:

Характеристики

Рокко відноситься до високоврожайних сортів. Цінується за стабільність. Навіть у неврожайні роки з 1 га отримують від 350 до 400 центнерів картоплі. В урожайні роки з 1 га збирають до 600 центнерів картоплі.

На одному кущі формується 6-12 бульб. Один бульба важить 100-120 гр. Тобто один кущ дає більше 1, 5 кг картоплі. Плоди мають високу якість, мають прекрасний товарний вигляд. Показник товарності становить понад 95%.

Картоплю можна транспортувати на далекі відстані. Сорт продається на ринках, приватних підприємствах та державних гіпермаркетах. Поширюється для роздрібного і оптового продажу. У прохолодних овочесховищах плоди зберігаються понад п'ять місяців.

Також в таблиці нижче ви можете порівняти показники лежкості інших сортів з картоплею Рокко:

Назва сортулежкость
Рокко89%
Ароза95%
Вінета87%
Зорачка96%
Каменський97% (раннє проростання при температурі зберігання вище + 3 ° C)
Любава98% (дуже хороша), бульби довго не проростають
Моллі82% (нормальна)
Агата93%
здоровань97%
Уладар94%
Фелокс90% (раннє пробудження бульб при температурі вище + 2 ° C)

Дозвольте запропонувати вам цікаву інформацію про зберігання картоплі: терміни, температура, місця і можливі проблеми.

Читайте також про те, як правильно зберігати коренеплоди взимку, в квартирі і погребі, на балконі і в ящиках, в холодильнику і очищеним.

Даний вид картоплі є столовим сортом. Володіє відмінним смаком. Вміст крохмалю варіюється від 12 до 16%. М'якоть при варінні м'якоть відтінок не змінює.

Вміст крохмалю в інших сортах картоплі ви можете побачити в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Рокко13-16%
Іллінський15-18%
волошка12-16%
Лаура15-17%
Ирбитский12-17%
Синьоока15%
Адретта13-18%
Альваро12-14%
Бриз11-15%
кубанка10-14%
Кримська роза13-17%

Картопля Рокко застосовується в домашній кулінарії - для приготування пирогів, перших і других страв. Підвид придатний для використання в промисловому виробництві. З картоплин виготовляють картопляні кульки, картоплю-фрі і чіпси.

Важливо! Споживати в їжу квіти і стебла кущів категорично заборонено. В іншому випадку компоненти, що містяться в рослині, можуть викликати сильне харчове отруєння.

Читайте докладніше про лікувальних і інших властивостях картоплі.

Дізнайтеся чим небезпечний соланін, в чому полягають шкоду і користь сирої картоплі, чи можна їсти його паростки і пити сік.

особливості вирощування

Вирощувати сорт картоплі Рокко необхідно в дернової, суглинистой або піщаному грунті. Грунт можна змішувати з чорноземом. Реакція грунту повинна бути нейтральною. Щоб під час вегетаційного періоду відбувалося відмінне цвітіння, щоб кущі активно росли і розвивалися, рослині необхідно забезпечити хороший систематичний полив.

Поливати сорт картоплі Рокко необхідно 1-2 рази в тиждень. У спекотну погоду поливи збільшують до 3-4 разів. Підвид відмінно відповідає на внесення підгодівлі. Селітра і органічні добрива відповідають за формування бульб. Фосфорні і аміачні підгодівлі збільшують фотосинтез. Внесення калійних підгодівлі підсилює стійкість плодів до травмування при транспортуванні.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці. А також, які добрива кращі і в чому сила мінеральних.

У боротьбі з бур'янами допоможе мульчування міжрядь. Досвідчені городники рекомендують застосовувати підгортання. Читайте докладніше про те, чи потрібно підгортати картоплю, чим краще це робити, як правильно проводити вручну і мотоблоком, чи можна отримати хороший урожай без прополки і підгортання.

Хвороби і шкідники

Цінним якістю даного сорту є відмінна стійкість до різних захворювань. Він високостійкий до вірусу Y, раку і золотий нематоди.

Володіє середньою стійкістю до фітофторозу коренеплодів, скручування листя, смугастої та зморшкуватою мозаїці. Чи не стійкий тільки до фітофторозу листя. Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і парші картоплі.

Що стосується шкідників, то основний збиток городу взагалі, і посадкам картоплі зокрема, наносять колорадські жуки та їх личинки, картопляна міль, капустянки, дротяники, попелиці та совки-метелики. Про ефективні заходи боротьби з ними ви можете прочитати на нашому сайті.

Картопля Рокко поширений среднеурожайний сорт. Придатний для транспортування і тривалого зберігання. Має високу схожість посадкового матеріалу. Любить систематичні поливи та внесення підгодівлі. Плоди мають високу якість. М'якоть картоплі ніжна, бежевого відтінку.

Схожі Статті