Сучасні технології: ферма Фібоначчі на вашій кухні

Вирощування овочів в квартирі - ідея далеко не нова. Взяти хоча б горезвісний цибулю, який багато господинь старанно розставляють по горщикам або кухлик для того щоб отримати зелень.

Багато хто йде і далі і вміло вирощують різні овочі та зелень, та й фрукти теж бувають в квартирах у вмілих садівників.

Тільки ось для будь-якого подібного результату потрібно не тільки придбання потрібних матеріалів, а й тимчасові витрати. Крім цього, є і деякі ризики, які можуть зумовлюватися потребою дотримуватися різні умови вирощування і подібне.

оптимізація процесів

Звичайно, деяким просто подобається возитися з рослинами і грядками в цьому є якесь хобі, але є і люди, яких здебільшого просто цікавлять свіжі продукти.

Умовно назвемо таких людей прагматичними. Вони прагнуть знизити тимчасові витрати на неспецифічну діяльність і отримати максимум з власних можливостей.

Напевно, в основному саме для таких людей придумані домашні ферми Fibonacci - розвинена ідея домашнього городу. Відмінність тут полягає в покращеному технологічному оснащенні і як наслідок повної автоматизації процесу.

Таким чином тепер не ви вирощуєте овочі, фрукти і ягоди, а вони самі ростуть, точніше вирощуються системою Fibonacci.

Город від Фібоначчі

Назва даного бренду і приладів відсилає до відомого математику з Італії з ідентичною прізвищем. Даний факт обумовлюється складом компанії Fibonacci, в яку входять фахівці з Італії і фахівці з Росії. Отже, чим є цей город?

  1. Почнемо з зовнішності. Перед нами щось на зразок шафи або вітрини з полками. У кожному ряду є секції призначені для рослин, над кожним рядом установка зі світлодіодами для освітлення.
  2. Продовжимо внутрішнім наповненням. Як правило, кожна секція має 4 лунки для рослин, під секцією розташовуються шланги для краплинного поливу кожної лунки. Крім цього до складу входить процесор, який автоматично контролює освітлення, полив і вентиляцію.
  3. Завершимо функціональністю. Для того щоб почати вирощувати потрібно тільки покласти спеціально придбаний грунт в лунки і включити програму. Далі залишається тільки збирати рослини, яких творці обіцяють близько двадцяти кілограм на місяць, якщо взяти для прикладу помідори або полуницю.

Основна концепція виробників полягає в тому щоб зробити город побутовою технікою, яка просто виконує потрібну функцію і економить значну кількість часу.

Крім цього такий автоматизований город дозволяє отримувати власникам продукти прямо з грядки, а в цьому у багатьох є істотна затребуваність. Адже магазинні рослини зберігають набагато менше корисних елементів, та й багато злегка гребують такими покупками, тому що не відомо де ці овочі зберігали і чим чіпали.

Найцінніше

Звичайно, найцінніше для багатьох сучасних людей: здоров'я та комфорт, але гроші, як і раніше залишаються цінніше.

Отже, поговорить про гроші, а точніше про вартість городу Fibonacci.

Найбільш поширена і компактна версія коштує близько 400 тисяч рублів і на цій фразі ви усвідомлюєте перспективу придбання домашнього городу.

Звичайно, на даний період ферма Фібоначчі - дороге задоволення, яке доступне далеко не кожному і якщо вибирати між будівництвом дачного будинку (вартість практично ідентична) і покупкою такої техніки, багато виберуть перше. Проте, проект досить цікавий і має перспективи.

рентабельність

У стандартному комплекті ви можете вирощувати 24 різних рослини, так як кожна секція може налаштовуватися окремо і за власною програмою. Грунт (відразу з насінням) постачають виробники, так само і поживні суміші для поливу. Таким чином ви повністю закуповувати у фірми постачальника і дані закупівлі, до речі, зажадають близько 5 тисяч рублів щомісячно.

Для того щоб порахувати рентабельність можете взяти, наприклад, такий параметр як 25 кілограм полуниці в місяць (якщо весь город заповнити тільки полуницею) і підрахувати вартість.

Звичайно, навряд чи проста сім'я стане використовувати тільки одну рослину і в цьому власне і полягає перевага Fibonacci - не залежати від сезонів і завжди мати різноманітність свіжих рослин.

резюме

Крім цього потрібно сказати пару слів про те звідки береться така вартість самого обладнання. Прилад більш ніж високотехнологічний і не тільки сам визначає і контролює програми для самих різних рослин, але і володіє додатковими модулями для управління через інтернет-додатки. Більш того тут є веб-камера, яка дозволяє дивитися як росте ваш редис, салат або чого ви там висадіть.

Такі опції додають функціональності, але так вони потрібні так само як прилизаний дизайн - велике питання. Найімовірніше в подальшому можуть з'явитися виробники, які зможуть зробити більш доступну версію, наприклад, без контролю по інтернету і перегляду по веб-камері за тим як ростуть ваші грядки. З огляду на істотну затребуваність такого проекту можливо припускати тільки подальший розвиток.

Схожі Статті