Сучасні технології: голландські теплиці - переваги і недоліки, особливості, фото

Голландська технологія будівництва теплиць сьогодні широко відома в усьому світі. Використання цих конструкцій дозволяє вирощувати рясні врожаї при мінімальних витратах.

Завдяки застосуванню технологій «закритого культивування» істотно знижується кількість пестицидів і фунгіцидів, що забезпечує вирощування екологічно чистої продукції.

Особливості голландських теплиць

Вирощування овочів в штучно створених умовах давно стало буденною справою, проте саме теплиці в Голландії послужили відправною точкою потужного прориву в цій галузі, завдяки наявності безлічі переваг.

Таким чином, голландські теплиці найчастіше використовуються в якості промислових об'єктів, тому на приватній ділянці їх застосування не зовсім доцільно.

Металевий точно розрахований каркас забезпечує надійність і довговічність конструкції.

Нерідко великі тепличні комплекси відчувають певні труднощі, пов'язані з відведенням води, яка утворюється в результаті випадання опадів.

Для боротьби з цією проблемою був розроблений алюмінієвий жолоб. Особливістю цього пристосування є наявність в його оснащенні спеціальних скляних ущільнювачів, а також вмонтованого стоку для конденсату.

При своїй чималій довжині (60 м) тепличне спорудження захищене від освіти так званої капели, негативно впливає на ріст рослин. Ретельно продумана конструкція влаштована таким чином, що навіть при рясних дощах вода не проникає всередину приміщення, стікаючи по склу.

Переваги і недоліки

Переваги голландських теплиць:

  • розмір конструкції вираховується за допомогою популярної у всьому світі спеціальної програми «CASTA», що дозволяє отримати більш точні показники при розрахунку;
  • застосовуваний спосіб розрахунку передбачає, що кількість проникаючого всередину приміщення світла залежить від товщини корпусних стін. Співвідношення цих факторів, на думку фахівців, становить 1% на 1%;
  • теплиця обладнана антіураганним клемами, що забезпечують захист споруди від сильного вітру.

матеріал каркаса

Каркасне підставу голландської конструкції може бути виконано як зі сталі, так і з алюмінію.

Якість сталевих конструкцій залежить не стільки від товщини металу, скільки від правильно проведеного розрахунку співвідношення металевої ємності і кількості проникає в приміщення світла.

Довідка: на думку голландських агрономів, якість і обсяги врожаю обумовлені наявністю ефективного освітлення в теплиці, при цьому кількість світла і врожайність рослин мають співвідношення 1: 1.

Алюмінієва конструкція використовується при спорудженні теплиць типу Venlo. Цю модифікація по праву можна назвати найбільш сучасною системою, завдяки наявності ряду факторів лежать в її основі:

  • система використовується багато років, що говорить про набутий істотному досвіді в цьому напрямку;
  • в нові розробки регулярно вкладаються значні кошти;
  • сертифікація в ЄС обумовлена ​​жорсткими нормативами.

Недоліків не виявлено.

фото

Дивіться нижче: теплиці промислові Голландія фото

Покриття голландської теплиці

В якості покриття для цієї споруди використовують спеціальне скло «флоат». Гідність такого матеріалу полягає в тому, що при його виробництві застосовують новітню технологію форменого заливки.

Подібна методика надає склу такі властивості:

  • здатність пропускати більше 90% світла, завдяки чому збільшуються обсяги врожаю;
  • наявність з усіх боків допусків (+/- 1 мм) сприяє зручної фіксації скла;
  • матеріал довговічний і відрізняється високим ступенем ізоляції;
  • поверхня має рівномірну щільність, що надає склу додаткову стійкість до сніжним і вітрових навантажень.
Примітка: скління повинно виконуватися бригадою досвідчених фахівців, що мають в своєму розпорядженні спеціальне обладнання для проведення робіт з підйому та монтажу елементів конструкції.

вентиляція

Завдяки великій висоті конструкції (6 м) і наявності вентиляційних рам, голландська теплиця має якісну вентиляцією.

Навіть при неповному відкритті фрамуг найвища споруда вентилюється набагато краще, ніж нижча споруда з повністю відкритими рамами.

У невисоких будівлях швидкість переміщення повітря знижується через рослин, що призводить до погіршення теплообміну. У високих спорудах рослини менш перешкоджають руху повітряного потоку.

система поливу

Поливна система повністю автоматизована. Все обладнання збирається ще на виробництві, після чого в готовому вигляді поставляється на місце спорудження конструкцій. Система управляється за допомогою комп'ютера, що дозволяє створювати оптимальний мікроклімат для вирощуваних культур.

Зашторювання

Ця система використовується у разі одинарного скління і являє собою спеціальні, вертикально переміщаються екрани, які відкриваються і закриваються за допомогою механізмів управління.

Такі заслони встановлюють по периметру тепличного споруди, що дозволяє регулювати кількість проникнення світла в приміщення. Також екрани виконують функцію допоміжних теплоизоляторов.

освітлення

Освітлювальне обладнання встановлюється відповідно до ретельними розрахунками. Для отримання максимально ефективного освітлення арматуру монтують під самою фермою. Система оснащена лампами потужністю 750 Вт, включення і виключення яких здійснюється поетапно.

Голландські технології і використання цілого комплексу сучасного обладнання дозволило зайняти голландським теплицям одну лідируючих позицій в світовому сільськогосподарському виробництві.

Схожі Статті