Сучасний гібрид томатів, які можна зберігати до Нового року: Фламінго F1 - опис і характеристики

Досить популярні сорти томатів, плоди яких довго зберігаються. «Фламінго F1» - саме такі томати, плодами при правильному зберіганні можна насолоджуватися до новорічних свят.

Виведений гібрид селекціонерами з РФ, оригінатор - ТОВ НВФ «Агросемтомс». З нами в 2000 році в Держреєстр по 3 - ій світловий зоні (Центральні регіони і міста).

Повний опис сорту ви знайдете в нашій статті. А також читайте все про характеристики та особливості вирощування.

Томат «Фламінго» F1: опис сорту

Помідор «Фламінго F1» є гібридом першого покоління. Рослина за деякими джерелами Напівдетермінантні. Такі сорти мають висоту до 100 см і вище, але не вимагають особливо ретельного догляду. Штамб не утворюють.

Гібриди на відміну від сорту виводяться з найбільш якісними ознаками (розмір, смак, урожай, зберігання) і з найбільш високим відсотком стійкості до захворювань і поганих погодних умов. Єдиним негативним ознакою гібрида є нездатність з його насіння справити хороше потомство - плоди можуть вкрай відрізнятися від батьківського плода.

Стебло стійкий, щетинистий, середньо облистнені, зростає вище 1 м, деякі фахівці радять прищипувати верхівки над п'ятим суцвіттям. Кистей простого типу - середня кількість. Кореневище потужне, добре розвинене в різні боки без поглиблення.

Листя великого розміру, типові «помідорні», світло - зеленого кольору, слабоморщіністие, без опушення. Суцвіття просте, проміжного типу. Перше суцвіття формується над 8-9 листом, далі утворюються з проміжком в 1-2 листи. Плодоніжка з зчленуванням.

За часом дозрівання рослина - середньоранніх, після повних сходів проходить всього 115 днів, плоди починають дозрівати. «Фламінго» має високу ступінь стійкості до більшості захворювань: кладоспоріозу, вертіцеллезу, тютюнової мозаїки, фузаріозу, нематоди (і її видів). Підходить для відкритого і закритого грунту.

Характеристики

переваги:

 • раннеспелость
 • невибагливість
 • висока врожайність
 • великі гарні плоди
 • високі смакові якості
 • стійкість до хвороб, холодів.

Недоліків гібрид, крім неможливості плодоношення на наступний сезон, не має. Помідори «Фламінго» має стійкість до розтріскування плодів. Розтріскуються плоди на рослині при різкій зміні вологості через перепади нічних і денних температур. Дані томати не сильно реагують на перепади температур.

Плоди «Фламінго» добре утворюються і розвиваються, дозрівають повільно, проте остаточно в термін. «Фламінго» мають гарну форму, придатну для продажу. За весь сезон з 1 кв. м. збирають до 30 кг плодів. З 1 рослини збирають при першому зборі близько 5 кг, далі трохи менше. У теплицях урожай вище.

Порівняти врожайність цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
фламінгодо 30 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв
банан червоний3 кг з куща
Гуллівер7 кг з куща
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
квочка10-11 кг з кв.метрів

Опис плода:

 • Форма - округла, плеската зверху і знизу.
 • Розміри має великі, близько 7-10 см в діаметрі, маса - від 100 г.
 • Шкірочка щільна, гладка, блискуча, тонка.
 • Колір незрілих плодів - світло - зелені з потемнінням у плодоніжки, зрілих - яскраво - червоний.
 • Насіння розташовані по 4 - 5 камер (гнізд).
 • М'якоть м'ясиста, соковита, смачна, кількість сухих речовин - середнє.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плода
фламінго100 грам
лялька250-400 грам
дачник55-110 грам
лентяйка300-400 грам
Президент250-300 грам
Буян100-180 грам
Кострома85-145 грам
солодка гроно15-20 грам
Чорна гроно50-70 грам
Столипін90-120 грам

Зберігається зібраний урожай прекрасно, щільні томати не втрачають форму і не гниють при правильному зберіганні до нового року. Транспортування такі томати переносять без наслідків. Томати зберігають в темному сухому місці при кімнатній температурі, без перепадів.

«Фламінго» мають відмінний смак і чудовий аромат. Застосування - універсальне, підходить для вживання в свіжому вигляді, після заморозки або гарячої обробки. Консервування можливо, щільні плоди не втрачають форму, не розтріскуються і не втрачають смакових якостей при засолюванні, маринуванні. Підходять для виробництва томатної пасти, соусів, соку.

особливості вирощування

Гібрид розроблений для вирощування на будь-якій території РФ. Більш сприятливі для цих томатів - Центральні області та Східні регіони. На рівні посадки насіння на розсаду Напівдетермінантні томати нічим не відрізняються від інших. Насіння потрібно знезаразити в слабкому розчині марганцівки. Деякі городники використовують розчин з деякою кількістю мильної піни для дезинфікування.

Грунт суглинну або супіщану також обробляють знезаражувальним розчином, прогрівають до 25 градусів. В середині березня висаджують насіння в загальну ємність на глибину не більше 2 см, відстань між рослинами близько 2 см. Тільки що посаджені насіння поливають і накривають поліетиленом для освіти певної вологості. Температура при проростанні потрібна близько 25 градусів.

При появі сходів поліетилен знімають. Пікіровка проводиться після появи 2 листочків. Пікіровка (пересадка в окремі ємності) обов'язкове! При загальній кореневій системі рослини розвиваються тільки до певного моменту, потім необхідно розвивати індивідуальне кореневище.

При віці рослин близько 60 днів можлива пересадка в грунт. Рослини до цього часу повинні бути загартованими і досягати близько 25 см. Не допустимо переростання розсади у Напівдетермінантні томатів, не можна садити в грунт квітучу розсаду!

Температура після пересадки повинна бути вище 15 градусів. Інакше, наслідки - низькорослість. Висадка на відстані близько 50 см. Полив під кущ теплою водою рясно, не часто. Підживлення раз в 2 тижні мінеральними добривами. Розпушування, прополка за потребою.

Кущ формують в 2 стебла, на кистях залишають близько 8 плодів. Пасинкування не потрібно. Підв'язування за потребою окремих гілок до вертикальних шпалер.

На нашому сайті ви знайдете все про таких хворобах томатів в теплицях, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез.

А також корисну інформацію про стійкі до хвороб сорти і дієвих методах боротьби з найпоширенішими з них.

Хвороби і шкідники

Знезараження насіння і грунту проводять для купірування хвороб на корені. Проводять профілактичні обприскування мікробіологічними препаратами проти хвороб і шкідників кілька разів за сезон.

Сорт помідор «Фламінго F1» - один з найкращих Напівдетермінантні російських томатів, не вимагають особливої ​​уваги до себе і приносять відмінний урожай. Бажаємо вам відмінних урожаїв на ваших ділянках!

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів, що мають різні терміни дозрівання:

скоростиглісередньостиглісередньопізні
білий наливІлля Муромецьчорний трюфель
ОленкаЧудо світуТимофій F1
дебютБійськая трояндаІванович F1
Боні МСливка Бендриккулька
кімнатний сюрпризПерсейросійська душа
Анюта F1жовтий гігантгігант червоний
Солероссо F1Метелицяновинка Придністров'я

Схожі Статті