Сумісність культур: чи можна садити в одній теплиці огірки і помідори і перці?

Перець (лат. «Капсикум») сімейство пасльонових - відмінний збірник безлічі вітамінів, солодкий смак подобається дорослим, дітям, тваринам.

Багато городників вирощують перці в городах, парниках, даний вид овоча не доступний по магазинним цінами більшості сімей.

Зібрати самостійно починаючому городникові відмінний урожай різних овочів вдасться, враховуючи товариськість (сумісність) культур. Що посадити в теплиці з перцями, розберемо далі в статті.

Нюанси спільного вирощування

Сорти і гібриди солодкого перцю вирощують безперешкодно під спільною дахом, садять в шаховому порядку, враховують розміри рослин. Сумісність у культур різна.

Перець солодкий і перець гострий - не сумісні! Перець - рослина самозапилюється, деякі комахи залітають в теплицю, створюють перехресне запилення, що призводить до гіркість плодів.

Чи можна в теплиці садити перці і:

  • огірки. Огірки і «капсикум», люблять вологу, в загальній теплиці будуть жити разом комфортно. Тільки огірки потрібно садити, дотримуючись певну дистанцію - далі від стінок теплиці, інакше обовьются перці, затінять світло. Загалом, огірки і перці в одній теплиці садити можна;
  • кріп. Відмінно уживаються разом, яскравий запах кропу буде, хто б різних шкідників;
  • томати. Сумісність в теплиці томатів і перцю не найкраща. Урожай буде значно менше, томати краще і швидше вбирають підгодівлі, вологу. Іншому овочу буде не вистачити речовин до плодоношення;
  • баклажан. Популярний союз, збільшується обопільний урожай культур через що виділяються корисних компонентів. Такий варіант радять більшість городників;
  • горох. Протипоказана спільна посадка, гороху нічого не буде від сусідства з перцем, перчик почне марніти;
  • морква. Чи не бажане сусідство, обидві культури схильні до хвороби - біла гниль. Зберегти хоча б одну культуру в разі появи хвороби вдасться, відмовившись від вирощування поруч;
  • шпинат. Шпинат виділяє особливі речовини, що стимулюють ріст коренів, стебла у більшості рослин;
  • капуста. Несумісні, існують загальні вредітелей- капустянки, слимаків. Можливо існування тільки з капустою кольрабі;

Чи можна в теплицю садити з перцем буряк і квасоля? Перчик НЕ уживеться з буряком, фенхелем (вбиває, пригнічує рослинну живність поруч) і квасолею (загальні хвороби), живе з базиліком, чебрецем безперешкодно. Для боротьби з попелиць, павутинним кліщем висаджують поряд з пасленивимі пижмо.

Чим частіше посадити розсаду перцю, тим вище буде урожай (на 1 кв.м. висадити до 10 перців, в залежності від сорту). Ще з чим садити перці можна? Поруч з плодовими зернятковими деревами (груша, яблуня), але кісточковим деревам (вишня і слива) він принесе шкоду у вигляді хвороби-вертіціллёз.

Часник сприятливо впливає на багато культур, відганяє плодову тлю своїми пахучими речовинами, рятуючи врожай.

Якщо теплиця одна

Не завжди вдається спорудити на ділянці багато теплиць. Розміщення в теплиці деяких видів культур, які не люблять один одного - актуальна проблема. Чи можна в одній теплиці вирощувати огірки і помідори і перці? Рішенням будуть дії за принципом поділу теплиці, зазвичай навпіл поперек, якщо по обидва боки в наявності вентиляційні вікна або проходи, або уздовж, якщо відсутній вікно з протилежного від входу боку.

Томати посадите поруч зі входом, завесьте плівкою або спорудити перегородку, за перегородкою вирощуйте огірки, за ними - перці.

Для більш раціонального споживання території теплиці до посадки потрібних овочів посадите скоростиглу зелень, редис.

Календула, настурція, чорнобривці виділяють фітоцідние речовини, що сприяють збільшенню врожайності культур.

У солодкому перці містяться вітаміни, які допомагають страждаючим депресією, безсонням, при занепаді сил. Необхідно вживати овоч при високому артеріальному тиску. Протипоказання у вживанні - стенокардія, гастрит, виразка. Перець перешкоджає виникненню раку. Культуру потрібно вживати хворіють на цукровий діабет, овоч перешкоджає загусанню крові, виникнення тромбів.

Таблиця сумісності солодкого перцю з іншими культурами:

висновок

Для збільшення врожайності потрібно спланувати розміщення культур заздалегідь, щоб уникнути неприємностей від в'янення рослин, хвороби, відсутність плодоношення. З огляду на нюанси сусідства, Ви отримаєте відмінний урожай смачних овочів на городі.

Схожі Статті